MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)

Zde máte šanci dozvědět se něco bližšího o vlastní realizaci těchto stránek, o doporučených prohlížečích a samozřejmě také o lidech, jejichž práce se za těmito stránkami skrývá.

Stručně o stránkách

Stránky jsou dynamicky generovány pomocí skriptovacího jazyka PHP. Na některé části stránek (magazín, katalog odkazů, diskusní fórum) je využívána databáze MySQL. Zpočátku byly stránky umístěny na freehostingovém serveru, což zcela odpovídalo jejich nekomerčnímu duchu. :-) Ani dnes nejsou stránky umístěny na vlastním serveru, nýbrž na hostingovém serveru firmy Advel s. r. o.

Při tvorbě stránek se počítalo hlavně s novější generací internetových prohlížečů, jež dnes mezi uživateli většinou převažují - tedy ty, které podporují standard HTML 4.x. Konkrétně pak jde o prohlížeče Internet Explorer 4 a novější, Mozilla, Galeon, Konqueror, Netscape 4 a novější, Opera 5 a novější). Stránky jsou testovány hlavně na Internet Exploreru 5.5 (pokud to čas dovolí, tak i na některých dalších výše zmíněných prohlížečích, hlavně těch založených na Mozille, konrétně třeba Galeonu). Stránky se ale stejně dobře dají prohlížet i například v čistě textových prohlížečích jako je Lynx nebo jeho český nástupce Links. S obrázky v tom případě ale nepočítejte. :o) Stránky nijak nelpí na zapnutém JavaScriptu ani cookies. Zohledněni jsou i uživatelé s dnes již přeci jenom poněkud přežitým rozlišením obrazovky 640×480 bodů. Kombinace barev použitá v designu byla zvolena tak, aby příliš nedráždila oči čtenářů… :o)

Lidé v pozadí těchto stránek

A tady máte šanci se podívat, čí práce je vlastně za těmito stránkami. O některých lidech se toho zde dozvíte více, o některých třeba ne…

Marek Turnovec (alias MaT)
Nápad, design a programování. Většina doprovodných textů (pokud není výslovně uvedeno jinak). V současné době student jedné z pražských lékařských fakult Karlovy univerzity v Praze.
E-mail:adresu hledejte tady
ICQ:#18969028
WWW:mat.zde.cz (domovská stránka, bohužel z nedostatku času velmi dlouho neaktualizovaná)
www.medik.cz (vzhledem k větší užitečnosti pro jistou skupinu lidí daleko častěji aktualizovaná stránka)
RNDr. Ivan Turnovec
Autor spousty článků (drtivé většiny :-), obstarávání dalších materiálů, morální podpora. Doktorát přírodních věd v oboru geologie z Přírodovědecké fakulty UK. Soudní znalec v oboru drahé kovy a kameny. V současné době nezávislý publicista a nakladatel.
E-mail:itu@quick.cz
WWW:it.zde.cz (archiv článků, mimojiné i díky těmto stránkám delší dobu neaktualizováno)

Poděkování

Za některé články patří dík těmto lidem:

Josef Kunetka
prom. fil. Václav Jenšovský
Otakar Grund
mgr. Jana Hamplová

Za morální podporu bych rád poděkoval i panu starostovi Milanu Hejdukovi, bez kterého by tyto stránky nikdy nevznikly. :o) Stejně tak děkuji panu Milanu Brunclíkovi, který těmto stránkám tak rád a velmi nezištně udělal reklamu ve svojí televizi a který mně se svojí „žurnalistickou ctí a nezdolnou snahou o objektivitu“ vždy přesvědčoval, že tyhle stránky jsou stále třeba…


(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena