MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
Obecní dluhy
(Ivan Turnovec)Přidáno: 19:18 28. 6. 2007
Obecní dluhy v Turnově přesáhly únosnou míru. Na poplach bije ale jen jediný ekonom v radě města, místostarosta Ing. Pekař. Ostatním, v čele se starostkou obdivující svého předchůdce, který se o zadlužení postaral, to je zcela jedno. Zadlužování a obecně špatné hospodaření je problémem celé řady obcí. Informovali o tom zástupci společnosti Czech Credit Bureau na tiskové konferenci 27. června. Některé informace jsou varující, škoda, že se o ně turnovští radní nezajímají.

Trochu opožděný rozhovor
(redakce)Přidáno: 22:40 24. 6. 2007
Na nějaký čas se naše stránky odmlčely. Chtěli jsme umožnit těm novým, ať se etablují. Navíc se musíme přiznat, že komunální tahanice města Turnova, nebo spíš postupy jeho představitelů nás unavili natolik, že bylo rozumné věnovat se činnostem smysluplnějším (vysokoškolským studentům a odborné práci). Je totiž nemožné přesvědčit o rozumných řešení problémů někoho kdo o to nemá zájem, někoho kdo má osobní vazby na další sobě podobné a prosazuje to co se s nimi dohodl. Ing. Hejduk na radnici již není, ale jeho metody i postupy a plány umořující město si vzala jeho nástupkyně za své. Tolik tedy úvodem. A nyní k novému (starému) textu který našim čtenářům předkládáme: STŘELNICE a její financování nám stále leží v žaludku.

Vyjádření zastupitele
(Josef Kunetka)Přidáno: 12:33 16. 4. 2007
Komentář zastupitele Josefa Kunetky, kterým doplnil svou odpověď na zavádějící dotaz Hlasů a ohlasů, stojí za přečtení. Měli by se s ním seznámit hlavně jeho kolegové zastupitelé, ti se totiž mnohdy rozhodují bez dostatečných informací. Otázka regulačního plánu a současný radniční hit pokus zrušit stavební uzávěru v záplavové oblasti, jsou pro příští život města dost zásadní.

Pokus hodný následování
(Ivan Turnovec)Přidáno: 23:15 7. 4. 2007
V jesenické obci Karlovice jeden z potomků původních obyvatel, Petr Czasch, hledá cestu, jak v ústavním systému zastupitelské demokracie uskutečnit přímou volbu starosty. "Člověk, který má vést obec, musí mít jasnou podporu občanů a zároveň nad sebou bič možného odvolání." Na protest už odstoupil z postu starostova zástupce a usiluje o přímou volbu starosty občany. Ve spolupráci se švédským předsedou Hnutí za přímou demokracii Jiřím Polákem připravil konkrétní plán, jak toho v Karlovicích docílit. O jeho boji s korupcí při veřejných zakázkách jsme opakovaně psali. Sympatické je nám i jeho současné snažení.

Tisková zpráva
(kolektiv autorů)Přidáno: 12:13 3. 4. 2007
O publikaci CUI BONO RESTITUCE? jsme naše čtenáře informovali. Dnes informaci doplňujeme o tiskovou zprávu vydanou při příležitosti křtu této publikace v Parlamentu České republiky. Jde o kolektivní práci autorského týmu. Domníváme se, že stojí za přečtení, dokonce si myslíme, že by se s ní měli seznámit hlavně ti mladší spoluobčané.

Vzpomínání
(Čestmír Hofhanzl)Přidáno: 20:26 31. 3. 2007
Motto: „Jeden myslel a vymyslel latrínu, druzí nemysleli a spadli do ní“.(Parafráze lidového rčení na slova politika Václava Havla, vyslovená dne 1.10.2006. „Mysleli jsme, že se reformují a oni to neudělali“). Dotkne-li se někoho použité motto, je to jeho chyba. Pro to, co se v „sametové epoše“ v naší zemi odehrálo a se společností stalo, jaké důsledky podobné „myšlení“ mělo, jsem nenašel jemnější přirovnání.

Reakce na Klausovu diskusi v USA (MfD Názory 21. 3. 2007)
(Ivan Turnovec)Přidáno: 17:02 21. 3. 2007
Nevím jak reagovat na odpovědi našeho pana presidenta Václava Klause v americkém Kongresu o globálním oteplování. To že mu zcela chybí přírodovědné vzdělání je velmi zřetelné. Jeho prohlášení že ekologie není věda ale náboženství je všeobecně známé. Smutné je, že ač o odbornosti pan president mluví v mnoha pádech, demagogicky zneužívá k argumentaci naivní a nevzdělané chronické demonstranty vydávající se za ochránce přírody. Ať se mu to líbí nebo nikoli, změny podmíněné lidskou činností jsou natolik výrazné, že je nelze podceňovat. Ostatně uvědomují si to jako první bankéři a pojišťovny.

CUI BONO RESTITUCE (o knize dokumentu)
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:50 14. 3. 2007
Snad každý Turnovák ví o letitém restitučním sporu s rodem Walderode a zná současně i občanského aktivistu a zastupitele města Josefa Kunetku. I problematika letité snahy De Fours-Walderodeho získat Hrubý Rohozec a další majetky popsaná právě naším spoluobčanem Kunetkou, se stala součástí kolektivní práce vydané na konci roku 2006 Českým svazem bojovníků za svobodu za podpory Evropského parlamentu.

Má starostka Turnova důvod k radosti?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 13:46 24. 2. 2007
V tisku se objevily zprávy o tom, že policie odložila šetření Střelnice, podnět Kontrolního výboru údajně nebyl objektivní. Stručné formulace v MfD i dalších denících vypadaly jako informace o tom, že další kverulantská akce zaměřená proti Turnovské radnici vyšuměla do ztracena. Situace je ale poněkud jiná. Paní starostka s radostí oznámila, že policejní šetření bylo odloženo, že se "nikdo neobohatil". Dlužno dodat, že hlavní informace a podklady policii předával exstarosta Hejduk, zjištění Kontrolního výboru nicméně zpochybněna nebyla. Občanům právě proto nepředložila při informování o odložení vyšetřování starostka formulace policejního komisaře Radomíra France z Usnesení PČR. Dva závěrečné odstavce proto našim čtenářům předkládáme a znovu připomínáme, že kromě trestně právní existuje i politická zodpovědnost ke které se představitelé radnice hlásit odmítají.

V Semilech mají rozum
(Ivan Turnovec)Přidáno: 23:19 18. 2. 2007
Semilští zastupitelé a radní správně posoudili, že supermarket ve středu města znamená řadu rizik. To turnovská starostka si naopak přeje hypermarkety v centru Turnova. Bylo by dobré, kdyby si ona i zastupitelé města a s nimi hlavně exstarosta (který je původcem tohoto nápadu) pečlivě přečetli důvody, pro které semilské vedení supermarket odmítá. Jsou uveřejněny v liberecké příloze MfD 17. 2. 2007 a platnost mají i pro Turnov, jde o zprávu ČTK a redaktorky -sol-.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena