MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Výzva k dialogu
(VPM)Přidáno: 14:23 1. 10. 2006
Uplynulo již osm let od vzniku apolitického a v Turnově dříve neznámého subjektu VPM – Volba pro město. Osm let je dlouhá doba a vůči veřejnosti je nutné zpětně hodnotit plnění zastupitelských povinností a vytýčit smysluplné cíle pro budoucí volební období 2006 - 2010. VPM pro takové objektivní hodnocení v celé osmileté působnosti při správě věcí veřejných a z toho vyplývající poučení pro budoucnost zvolila za nejvhodnější dialog před veřejností a zástupci sdělovacích prostředků – půjde o otevřenou rozpravu dvou zástupců VPM se dvěma reprezentanty NB (Nezávislého bloku) dialog u kulatého stolu. Dialog mezi dvojicí pozvaných reprezentantů NB a VPM před veřejností a zástupci médií se uskuteční v Městském divadle v Turnově v pondělí dne 9. ŘÍJNA 2006 od 18:00 hodin.

Reakce na reakci
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:02 28. 9. 2006
Paní místostarostka se snaží přesvědčovat občany (viz její příspěvek nazvaný REAKCE v Nových Pojizerkách ze 27. 9.) že ona vlastně nebyla vůbec zodpovědná za realizaci, či vlastně nerealizaci Střelnice v minulých letech. Zacituji z jejích slov, která má uvedena za pasáží že vlastně za nic zodpovědná nebyla: "Zástupce vedení Města, tedy já v případě stavby kulturního domu, je jmenován členem či vedoucím realizačního týmu zvláště u větších akcí proto, aby byl podrobně informován o průběhu akce, vedl jednání při řešení případných problémů, které se na každé stavbě mohou vyskytnout ..." Myslím že není na škodu připomenout pár údajů jí osobně i čtenářům.

Proč volit v komunálních volbách VPM
(Břetislav Jansa)Přidáno: 17:57 28. 9. 2006
Břetislav Jansa, je lídrem kandidátky VPM. V komunální politice se, jako zatím opoziční zastupitel, snaží prosazovat skutečnou demokracii a zodpovědnost. Životní zkušenosti které má, jsou důvodem jeho vyhraněného postoje k diktátorům všeho druhu, těmi komunistickými z minula počínaje. Tak jako i jiní kandidáti se vyjadřuje k tomu, proč by voliči měli dát přednost kandidátce VPM. Zároveň varuje před neprůhledností a nemožností kontroly tzv. "nezávislých uskupení". Dvě uplynulá volební období, kdy o chodu města rozhodovali "nezávislí" starosty ing. Hejduka mu dávají za pravdu.

Je politika zdrojem korupce?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 16:43 26. 9. 2006
Při studiu materiálů TI je člověku smutno. Platí totiž na všechny sféry politického života, nejen v parlamentu a vládě, ale i na nejnižší komunální úrovni. V Turnově docházelo k učebnicovým příkladům v uplynulých obdobích již při volbě starosty. Prosazení účelových a mnohdy pro město nevýhodných investičních akcí či podpora vybraných podnikatelů se také jeví jako ne příliš korektní. Ostatně pokusy prosadit některé věci, hlavně regulační plán před koncem volebního období jsou v každém případě neslušné. Hlavním prosazovatelem byli vždy zástupci starostova Nezávislého bloku. Společně s nimi vládla i místní ODS, v té došlo k personálním změnám. Jak se během voleb a po nich projeví zatím není jasné. Můžeme jen doufat, že se turnovská ODS poučila, chce dělat otevřenou politiku pro občany a nenechá se svést k zákulisním dohodám.

Záměry v Řepích neprošly
(Václav Krása)Přidáno: 21:19 25. 9. 2006
Pan Václav Krása popisuje komunální rozhodování, které se podobá tomu co známe odsud z Turnova. rozdíl je jen v tom, že z Řepích se alespoň na konci období nechali zastupitelé přesvědčit a neodsouhlasili záměry starosty a jeho nejbližších. U nás na občany a potřeby obce koaliční většina nikdy nehleděla a nehledí ani na konci volebního období. Zadlužení výstavbou Střelnice je jen jedním z "darů" starosty těm kteří přijdou po něm. Starosta chce ještě své mašinerie využít k odsouhlasení nesmyslného a nereálného regulačního plánu centra Turnova. Projde mu to? Nechme ale mluvit pana Krásu o tom jak se vyřešil problém v Řepích.

Letní koncerty na Hrubé skále
(Otakar Grund)Přidáno: 21:38 24. 9. 2006
Právě před pěti lety byla dokončena rozsáhlá oprava kostela s. Josefa na Hrubé Skále s velmi významným finančním přispěním štědrého mecenáše, českého emigranta, radvánovického rodáka, pana Bohuslava Jana Horáčka. Současně s tehdejším dokončením rekonstrukce hruboskalského kostela vznikla ve výboru spolku myšlenka, uspořádat v něm ve spolupráci s tamějším obecním úřadem koncert, který by byl malým poděkováním tomuto štědrému dárci a navíc z výtěžku pak přispět na opravu starých varhan. Nyní probíhá pátý ročník zdejších koncertů, poslední 2. září.

Několik čísel o komunálních volbách
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:17 21. 9. 2006
Češi jsou dle průzkumů veřejného mínění čím dál víc znechuceni politikou. Aktivně se jí účastnit chce přitom stále víc lidí. Aspoň té komunální. K 31. prosinci 2005 žilo podle údajů Českého statistického úřadu v Česku přes 10, 5 milionů lidí, dospělých je necelých 8, 5 milionů. Do komunálních voleb se přihlásilo 201 249 lidí, tedy každý 42. dospělý člověk. Uvádí to na základě statistických pramenů přesně měsíc před volbami 21. 9. server zpravy.idnes.cz/domaci

Můj názor na komunální politiku
(Vlasta Matoušová)Přidáno: 19:27 21. 9. 2006
Malířka a grafička Vlasta Matoušová sleduje život ve svém městě Turnově. Nechce být pasivní a proto kandiduje do turnovského zastupitelstva s Volbou pro město. Své názory na komunální politiku obecně, i tu turnovskou konkrétní, uvedla právě proto, že si uvědomuje jak se při správě města zapomíná právě na občany. Svůj příspěvek uvádí slovy: Lhostejnost nezbavuje zodpovědnosti. Voliči, až budou vybírat vhodné kandidáty do městského zastupitelstva, by si to měli uvědomit.

Kandidátům Nezávislého bloku
(Ivan Turnovec)Přidáno: 22:09 20. 9. 2006
Dovolte mi, abych Vám připomněl, že svou účastí na kandidátce společně s PhDr. Hanou Maierovou a Ing. Milanem Hejdukem vlastně dodatečně podporujete vše to, co tandem - starosta s místostarostkou - městu dokázal v uplynulých letech "zajistit". Skutečně s tím co zastupitelé Nezávislého bloku, pod taktovkou bývalého lídra Hejduka a současného lídra kandidátky Maierové prosadili souhlasíte a chcete to podporovat? Chcete bránit kontrole uplynulého hospodaření? Zvažte znovu své rozhodnutí a informace které jste dostali během přemlouvání, abyste se voleb zúčastnili právě v tomto uskupení. Uvádím jen několik příkladů, z toho s čím vlastně souhlasíte, pro oživení Vaší paměti:

Jak vidí politickou scénu Konzervativní strana
(Jan Kubalčík)Přidáno: 10:47 19. 9. 2006
Místopředseda Konzervativní strany Jan Kubalčík se vyjadřuje k současnému chování politických stran. Volba pro město se na celonárodní úrovni rozhodla podpořit kandidáty do senátních voleb této pravicové strany. S hodnocením a vysvětlením proč jde Konzervativní strana do voleb, uvedeným níže, souhlasíme.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena