MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

O co jde při letošních komunálních volbách
(Ivan Turnovec)Přidáno: 23:28 18. 9. 2006
Na výsledky hospodaření města během uplynulého období je dvojí pohled. Pozitivně optimisticky hodnotí veškeré kroky starosta, místostarostka a většina radních, kteří se na rozhodování významně podíleli. Kriticky zastupitelé za VPM v čele s Josefem Kunetkou a někteří poškození občané. Ani jedno hodnocení není zcela objektivní, i když má zkušenost je bližší oponentům. Přál bych si, aby styl rozhodování zastupitelstva a rady se po volbách výrazně změnil. Jak to vidím si můžete přečíst.

Na Havířovské radnici se vraždilo
(Ivan Turnovec)Přidáno: 17:19 18. 9. 2006
V Havířově se vraždilo pro peníze přímo na radnici. Bývalý ředitel Technických služeb Havířov Pavel Slíva nejprve v Ostravě zastřelil advokátku, která technické služby zastupovala. Pak se vydal do Havířova, kde zastřelil ekonomického náměstka primátorky, dvaatřicetiletého Martina Balšána, poté se osmačtyřicetiletý Slíva sám zabil. Případ může nepřímo souviset i s chystanými volbami do zastupitelstev. Podle zdroje ČTK se Slívy zmocnil strach, že až nastoupí nové zastupitelstvo, nedostane vůbec nic. "Blížící se komunální volby určitě hrály roli. Slíva měl pocit, že když se nerozhodne teď, nové vedení by mu nic nedalo," řekl člověk znalý poměrů na havířovské radnici. Zpracováno podle ČTK a Aktuálně.cz

Den bez aut
(Ivan Turnovec)Přidáno: 19:17 17. 9. 2006
Letošního Evropského týdne mobility, který vyvrcholí pátečním dnem bez aut se město Turnov nezúčastní. Do dne bez aut se letos přihlásilo čtyřiačtyřicet měst ze všech krajů republiky. Je to nejvíce od roku 2002. Starostu a radní to ale nezajímá, ostatně stejně jako je nezajímá dopravní zátěž města a nedostatečná veřejná doprava. Jeden den s veřejnou dopravou zdarma je jen výsměch občanům. I tento přístup by měl být měřítkem pro výběr kandidátů při komunálních volbách.

Proč je nutná změna
(Ivan Turnovec)Přidáno: 18:50 16. 9. 2006
Nedostatek kontrolních mechanismů a vytrvalá neochota zastupitelů na všech úrovních, od těch v parlamentu, po nejrůznější "nezávislé" na komunální úrovni, jsou hlavní příčinou, že současná situace v našem státě je taková jaká je. Věci, které by se dělat neměly, současná politická reprezentace považuje za přípustné. Dělají se podle okolností, někdy veřejně, jindy ve vskrytu a voličům i všem občanům se zcela bezostyšně lže.

Co nás čeká?
(Jaroslav Skopal)Přidáno: 21:50 15. 9. 2006
Někteří občané postupně ztrácejí zájem o politiku navzdory blížícím se komunálním a senátním volbám. Hlavní příčinou je neschopnost a patrně i nevůle vůdců stran, které se dostaly po červnových volbách do Poslanecké sněmovny, se domluvit a velkoryse respektovat jedno ze dvou křídel nové sněmovny za těsného vítěze. Tím by podle mne měla být stovka poslanců z ODS, KDU-ČSL a Strany zelených s ohledem na jejich mírný procentní zisk v sečtených hlasech.

Jak odpovídá VPM
(Ivan Turnovec)Přidáno: 13:20 12. 9. 2006
Obdržel jsem text odpovědí kandidátů Volby pro město na otázky redakce HOT, na které upozorňuji v předchozím příspěvku. Dovoluji si je se souhlasem kandidátů předložit čtenářům dříve, než vyjdou v Hlasech a ohlasech. Nepopírám, že kandidáty VPM podporuji a přeji si, aby získali v budoucím zastupitelstvu většinu, aby mohli svůj program prosadit. Za zásadní pokládám kontrolu předchozího hospodaření obecně a v případu Střelnice zvlášť. Otázky najdete v předchozím příspěvku.

Zajímavé dotazy
(Ivan Turnovec)Přidáno: 13:25 7. 9. 2006
Turnovský měsíčník HOT oslovil subjekty kandidující v říjnových komunálních volbách. Redaktor Charousek rozeslal všem osmi lídrům tři otázky. Jsou natolik zajímavé, že je zveřejňujeme. Svědčí totiž o jistém vývoji redakce v nazírání na dosavadní turnovskou komunální politiku. Odpovědi na otázky vyjdou v říjnovém čísle HOT.

Vidím to takhle
(Petr Kučera)Přidáno: 21:23 5. 9. 2006
Pro nás, kteří bydlíme přímo v srdci města, v jeho centru kousek pod náměstím a ani na víkendy neodjíždíme za město do přírody, má každodenní život v těchto místech svá úskalí a nepříjemnosti, které by bylo dobré řešit. Pokusím se nastínit nejkřiklavější rozpory, s nimiž se tu setkávám nejen já, ale i ostatní, kteří tu bydlí nebo kteří sem přijedou jako turisté.

K veřejnému zasedání dne 7. 9. 2006
(Josef Kunetka)Přidáno: 20:53 5. 9. 2006
Požadavek a stanoviska zastupitele k projednání problémů v řízení a ve správě věcí veřejných z podnětů občanů – k projednání v jednom z posledních ZM volebního období 2002-2006 postupuje všem členům zastupitelstva města i občanům Josef Kunetka, člen ZM a občan města Turnova. Většina problémů a zavádějících rozhodnutí veřejných funkcionářů v samosprávných, správních i státních orgánech je pod kontrolou veřejnosti. Občané se zajímají nejen o případy, které jim běžně prezentují sdělovací prostředky, ale také sami usilují proniknout do takových, které nemají standardní řešení, které jsou kamuflované, které nejsou pro veřejnost dostatečně srozumitelné a u nichž způsoby řešení se jeví jako podezřelé.

Jak spočítat korupci
(Jan Šebelka)Přidáno: 21:53 29. 8. 2006
viz: http://www.nasliberec.cz/view.php?cisloclanku=2006080018 Publicista Jan Šebelka vidí problém korupce v Liberci následovně. Citujeme ze zajímavého příspěvku, který napsal pro webovou stránku NÁŠ LIBEREC. Uvedl jej slovy "Popravdě řečeno jsem dlouho váhal přijmout nabídku vydavatele těchto stránek napsat několik řádků o korupci. Ne proto, že v Liberci neexistuje, neexistovala a existovat nebude, ale čím víc se časově vzdalujeme od listopadu 1989, tím víc se mi rozostřují kontury toho, co je správné a co nikoliv." Po tomto úvodu pokračuje:

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena