MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

E-mailovou poštou
(Jan Šinágl)Přidáno: 17:18 2. 8. 2006
Přeposlaná zpráva od jan@sinagl.cz - Předmět: Jiri Menzel o dnesku - Pan Menzel to vystihl naprosto přesně. Doporučuji přečíst si celý rozhovor! ... Dnešní opětovně osvobození dvou policistů za vraždu bezdomovce v roce 1994 soudem v Plzni je otřesné! Soud potvrdil, ze bezdomovec zemřel následkem "činnosti" policistů, ale protože se neprokázalo který z nich smrt bezdomovce zavinil, byli osvobozeni oba!!! Jako by i ten kdo může zabránit zločinu, ale jen příhlíží a schvaluje zločinný akt, nebyl zločincem hodným odsouzení?! ... A takovéto "soudce" si ještě tak nehorázně platíme - bez možnosti je přímo volit a tím i zamezovat takovýmto nehoráznostem!? Jak dlouho si to nechají občané ještě líbit?! Jan Šinágl, 31.7.2006 www.sinagl.cz.

Podivné územní rozhodnutí III. část
(Josef Kunetka)Přidáno: 14:25 2. 8. 2006
Z hlediska věcně právních nedostatků nesou za podivné územni rozhodnutí odpovědnost veřejní funkcionáři – vedoucí pracovníci správních orgánů MÚ - ORM, OSM, pracovník OS- vedoucí referátu havarijního a krizového plánování a rovněž pracovníci státních orgánů při MÚ - vedoucí SÚ, vedoucí VPÚ/OŽP. Individuální odpovědnosti lze odvodit ze zjištěných skutečností a po uvedené analýze dostupných dokumentů v tomto odvolání se stížností. Opodstatnění pro zrušení územního řízení a i urychlené zrušení vydaného územního rozhodnutí ze dne 10.5.2006 evidované pod čj. SÚ/1853/2005/HOZ obsahuji níže uvedené argumenty.

Je to v pořádku?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 15:03 31. 7. 2006
Komunální volby jsou už skutečně žhavé téma i v Turnově. Předvolební přípravy a tu a tam i kampaň začínají. Je to logické, protože to rozhodování komunální se skutečně dotýká každého hned a přímo. Přitahovat voliče by měly programy jednotlivých uskupení a na kandidátkách osoby, které jsou zárukou, že své sliby budou plnit. Otázkou nicméně je kdo má být garantem přípravy i kampaně. Stranické sekretariáty se s tím vyrovnávají standardně. Trochu jinak to vypadá u tzv. "nezávislých". Těch nezávislých se týká můj dotaz v názvu příspěvku.

Pár slov
(Aleš Koroupa)Přidáno: 13:45 31. 7. 2006
Kratičká úvaha Aleše Kroupy určitě osloví čtenáře, stejně jako oslovila redakci. Komunální volby jsou před námi a na jednom každém z Turnováků záleží, jestli bude pokračovat kontinuální politika předražených projektů spojených s lecjakou likvidací (koupaliště Dolánky v době veder výrazně chybělo), či snižováním protipovodňové bezpečnosti. Vládnutí na komunální úrovni se dotýká každého občana ještě výrazněji než ta politika tzv. velká. Je třeba si to uvědomit.

Podivné územní rozhodnutí II. část
(Josef Kunetka)Přidáno: 15:30 29. 7. 2006
Ve svém odvolání a stížnosti hodnotí zastupitel Kunetka i odpovědnost za vydání nepřípustného územního rozhodnutí (ÚR). Rozlišuje pochybení procesně právní (jsou popsány níže) a věcně právní (k těm se ještě vrátíme v dalším pokračování). Za procesně právní nedostatky podle něho nese, v plném rozsahu, odpovědnost starosta města Ing. Milan Hejduk:

Podivné územní rozhodnutí I. část
(xxx)Přidáno: 12:35 28. 7. 2006
Zastupitel Josef Kunetka upozorňuje již delší čas na podezřelé územní rozhodnutí.‭ ‬V jednom ze svých podání uvádí:‭ „‬V souvislosti s nepřípustným postupem k územnímu řízení pro komplex staveb obchodního centra‭ (‬OC‭) ‬na Koňském trhu‭ (‬KT‭)‬,‭ (‬vč.‭ ‬komunikací a přemostění‭ ‬...‭) ‬a ze‭ ‬ závěru tohoto územního řízení s vydaným územním rozhodnutím (ÚR) dne‭ ‬10.5.06‭ ‬jsem zjistil,‭ ‬že starosta města ing.‭ ‬Hejduk cílevědomě prosazuje‭ ‬zcela zavádějící procesně právní postpu. Existuje několik nesrovnalostí v úředních postupech a materiálech.‭ ‬ S podklady zaslanými ministrovi pro místní rozvoj, se souhlasem jejich autora, budeme postupně seznamovat naše čtenáře, stejně jako s průběhem jejich šetření.

Jak je spravována naše země
(Ivan Turnovec)Přidáno: 13:13 27. 7. 2006
Z voleb vzešlá politická reprezentace se handrkuje o pozice a vládní křesla. Tomu čemu by se měla věnovat se nevěnuje. Bezvládí jen nahrává nepoctivosti. Podle zprávy ČTK má Česká republika totiž další neslavné prvenství. Podle Světové banky zde roste korupce při veřejných zakázkách nejvíce z regionů střední a východní Evropy. Úplatků využívá při získávání státních kontraktů údajně více než čtvrtina firem. Zajímavé je, že Slováci jsou na tom o něco lépe.

Efektivní cesta ke zlepšení poměrů v Česku
(Pavel Pernický)Přidáno: 22:07 26. 7. 2006
Ano, čtete dobře. Myslím si, že taková cesta existuje, aniž bych si osoboval právo vlastnit absolutní pravdu. Dávám jen k posouzení tu svou, svým způsobem dobrodružnou, napsal Pavel Pernický ve svém komentování současné politické situace na http://web.volny.cz/. Stojí to za přečtení a některé komentáře, které to doplňují také. Ze všeho si lze dělat blázny, i když tento způsob legrace je trochu křečovitý.

Kdo je nezávislý
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:18 26. 7. 2006
V polovine srpna se odevzdávají komunální kandidátky. Tady v Turnově se objeví i kandidátka nezávislého bloku starosty ing. Hejduka. Jak bude vypadat těžko říci. Vládu lidí tvrdících že jsou nezávislí jsme zažili. Nad jejich "nezávislostí" je dobré se trochu zamyslet, nakonec příkladů jak rozhodují máme v našem městě celou řadu.

Komunální volby se blíží
(Ivan Turnovec)Přidáno: 10:17 26. 7. 2006
Letos hodlá turnovská VPM opět vstoupit do komunálních voleb s programem, který by měl být obhajobou demokratického občanského přístupu k vládnutí. Stejně jako v roce 2002 za nejdůležitější pokládáme osobní zodpovědnost každého ze zastupitelů vůči občanům našeho města. V uplynulém období kdy městu vládla účelová koalice sestavená pod patronací ing. Milana Hejduka tomu tak nebylo. Připomenout lze jen anonymitu rozhodování, starosta a jeho lidé opakovaně odmítli uvádět jak jednotliví zastupitelé hlasují.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena