MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Konstantní epitaf
(Josef Mlejnek)Přidáno: 16:23 22. 7. 2006
Charakteristika poměrů na naší politické scéně, uvedená ve studentském časopise BABYLON je sice stará asi dva roky, nicméně je stále aktuální, sledujeme li chování všech protagonistů naší politické scény. To je důvodem proč článek Josefa Mlejnka mladšího, předkládáme i našim čtenářům. Obrázek, jak přesná sonda do duše MČČ (vysvětlení zkratky najdete v textu) si jistě udělá každý sám.

Z dopisu Kontrolnímu výboru ZM Turnova
(Josef Kunetka)Přidáno: 00:29 17. 7. 2006
Zastupitel Josef Kunetka se obrátil na Kontrolní výbor zastupitelstva města Turnova, reagoval tak na některé nesrovnalosti a tvrzení starosty Milana Hejduka. Upozorňuje na to, že vzhledem k objektivitě a celistvosti prověření akce STŘELNICE bylo nutné posuzovat akci ve všech souvislostech od počátku přípravných prací projektových, geologických, apod. i vč. posouzení některých realizovaných stavebních prací (jejich zadávání, financování) až do přerušení stavby. Vyjadřuje se k jednání Kontrolního výboru (KV) ze dne 19.6.06. Citujeme podstatnou část jeho dopisu.

Ocenění lomnických kamenářů
(Ivan Turnovec)Přidáno: 18:08 13. 7. 2006
V neděli 2.7. v 10 hodin se uskutečnila vernisáž již 10-tého jubilejního ročníku výstavy Drahé kameny a minerály v Městském muzeu a galerii v Lomnici nad Popelkou. Úvodní slova během zahájení pronesli pánove Mgr.Chocholáč z Klenotnice v Nové Pace a bývalý ministr životního prostředí RNDr.Miloslav Kužvart. O hudební doprovod se postarali duo eko -pí. a slečna Franců. Jde o významnou prezentaci minerálů permokarbonských hornin podkrkonoší. Výstava potrvá do 6.8.2006 a její návštěvu lze všem zájemcům o přírodu jen doporučit. Ostatně to udělal ve svém dopise i profesor Zdeněk Johan.

Konec jedné kauzy
(Ivan Turnovec)Přidáno: 15:18 11. 7. 2006
O kauze starosty Českého Těšína, kdysi úspěšného komunálního politika ČSSD jsme na těchto stránkách informovali (viz: http://mat.advel.cz/turnov/zine.php?id=433). Po sedmi "úspěšných letech" tahanice skončily, starosta s ostudou skončí a vůbec mu nepomohlo soudržné většinové uskupení zastupitelů, kteří jej podporovali. Jak skončí řešení turnovských kauz (Střelnice, zástavba záplavových území, regulační plán centra a další) je otázkou. Nicméně to, že spravedlnost občas dosáhne i na lokální diktátory je potěšitelné.

Letní setkání v Milkovicích
(Stanislav Penc)Přidáno: 19:13 10. 7. 2006
Našim čtenářům doporučujeme ještě jednu letní akci. Proběhne totiž již šestý KOZÍ MEJDAN v Českém ráji v Milkovicích. Organizátor Standa Penc zve všechny zájemce o Mejdan, který se koná na 20ha a je ryze nekomerčním setkáním uprostřed přírody a zviřátek (přítomno bude i 27 koz a kozlů, 6 oslíčků a řada pejsků a kočiček). Letos proběhne od středy 2. do středy 9. srpna 2006. Vstupné je dobrovolné a vše na občerstvení je zajištěno za rozumné ceny. Stanování v místě je možné. Psi, děti a další rodinní miláčci vítáni.

S fotoaparátem do Norska a Švédska
(xxx)Přidáno: 19:30 8. 7. 2006
Jde o lákavou nabídku pro fotografické nadšence a příznivce fotoklubu Safír. Břetislav Jansa organizuje v letošním roce zájezd do národních parků Norska a Švédska - jde o putování za ledovcem. Odjezd je 19. srpna a návrat 2. září. Cena zájezdu 10 000,- Kč. Zájemci se mohou přihlásit na adresu: Břetislav Jansa, Alej legií 695, 511 01 Turnov tel.: 732 202 132 - e-mail: foto.jansa@tiscali.cz. Další podrobnosti v textu.

Docela vážný problém
(Ivan Turnovec)Přidáno: 22:21 7. 7. 2006
Mezi dětmi přibývá agresivity, myslí si téměř tři čtvrtiny dotázaných v čerstvém průzkumu agentury Median pro MF DNES. Potvrzují to i vedoucí letních táborů. "V posledních letech přibývá extrémně se chovajících dětí. Jsou sebevědomější a více si dovolují," potvrzuje Libor Zámecký, který s dětmi jezdí na tábory již patnáct let podle http://zpravy.idnes.cz/nezvladatelnych-a-agresivnich-deti-pribyva-fej-/domaci.asp?c=A060706_214721_domaci_dp Vlastní text příspěvku nijak zvlášť zajímavý není. S tím jak se nejmladší generace chová se setkáváme dnes a denně.

Víkendová káva
(Otakar Grund)Přidáno: 00:38 6. 7. 2006
Své poznámce dal Otakar Grund podnadpis PRODAVAČI A PODAVAČI. Zvláště dnes v období turistické sezóny by mohla slova poznámky posloužit jako pozitivní inspirace. Ten pozitivní přístup ve všech službách by měl být (ale bohužel často není) samozřejmostí.

Výsledek voleb už asi zpochybněn nebude
(Ivan Turnovec)Přidáno: 17:08 29. 6. 2006
Liberčtí zelení se stížností neuspěli, i když Správní soud s námitkou lídra Petra Pávka částečně souhlasí. Do parlamentu se nicméně Pávek nedostane. Poslední vyjádření Správního soudu ke zbývajícím stížnostem se dovíme 6. července. Zatím ani jediná z více než šedesáti, i když v několika případech měli stěžující si pravdu, nebyla uznána jako natolik závažná, aby ovlivnila volební výsledek. Zbývajících třináct stížností dopadne pravděpodobně stejně.

K rozhodování o jedné stavbě
(Josef Kunetka)Přidáno: 20:28 25. 6. 2006
Citujeme z dopisu zastupitele Josefa Kunetky, který zaslal 26. 6. 2006 turnovské Komisi protipovodňové prevence, k rukám jejího tajemníka ing. Zdeňka Fišery. Předmětem jeho zájmu je problém povolení výstavby v zátopovém území. Chování vedení města a některých jeho úředníků je při nejmenším nestandardní. To ostatně z dopisu jednoznačně vyplývá.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena