MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Kozákovské zastavení
(Ivan Turnovec)Přidáno: 14:43 24. 6. 2006
Týden jsem se věnoval polským studentům geologie. Většinu času jsme věnovali pozůstatkům sopečné činnosti Českého středohoří. Letmo jsme nahlédli ale i do Geoparku Český ráj. Světoznámý vrch Kozákov, byl místem, které mladí přírodovědci chtěli každopádně vidět. Stalo se. A je to také důvodem mého rozhořčení. Za to co při sestupu viděli jsem se styděl - nepořádek přesahuje všechny meze. Pro celosvětově prezentovanou lokalitu je to skutečně i ostuda mezinárodní.

Za špatná rozhodnutí lze město zažalovat
(Ivan Turnovec)Přidáno: 22:14 23. 6. 2006
Zpráva o tom, že zastupitelé a radní jsou za svá rozhodnutí právně zodpovědní je potěšitelná. Je nejvyšší čas aby si to uvědomili i ti Turnovští, kteří mnohdy bez rozmyslu podporují kontroverzní návrhy starosty města. Něco odhlasovat už neznamená zbavit se zodpovědnosti díky tzv. kolektivnímu rozhodnutí, navíc ti co jsou proti, mohou požadovat aby jejich nesouhlas byl zaprotokolován.

Zpochybní volby?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 18:55 16. 6. 2006
Desetidenní lhůta pro zpochybnění voleb vypršela dnes 16. června 2006. Žádné stížnosti podané po tomto termínu už soud projednávat nebude. Nejvyšší správní soud přijal v zákonné lhůtě 66 stížností na průběh a výsledky voleb do Poslanecké sněmovny. Šest z nich podaly politické strany, zbytek přišlo od soukromých osob. Deset stížností už soud vyřídil, volby zatím nezpochybnil.

O jednom tiskovém prohlášení
(Jindřich Tichý)Přidáno: 21:36 15. 6. 2006
Jedním z hlavních organizátorů demonstrací na Václavském náměstí z posledních dnů proti Jiřímu Paroubkovi je pan Jiří Jehlička. Ve středu 14.06.2006 ohlásil své prohlášení formou tiskové konference. Ve čtvrtek 15.06.2006 v 10.00 hodin, uvedl závažná fakta o propojenosti mafií s politickými a vládními činiteli. Na místě ve stanoveném čase byla připravena skupinka fotografů, kameramanů a novinářů, pan Jedlička pronesl své prohlášení, z části z připraveného papíru, z části živě a na dotazy novinářů. Nakolik budeme médii informováni uvidíme zítra 16. 06. Část aktivistů se obává, že se státní administrativa pokusí informace před občany utajit. To je důvodem proč zprávu Jindřicha Tichého zveřejňujeme.

Letošní „rodácké“ koncerty zahájí Musica Fortuna
(xxx)Přidáno: 12:04 14. 6. 2006
Mezi komunálními tahanicemi je třeba občas rekaxovat a odpočinout si. Upozorňujeme na pátý ročník Letních koncertů v kostele sv. Josefa na Hrubé Skále. Zahajovat jej bude 24. června turnovský pěvecký sbor Musica Fortuna. Můžete si je přijít poslechnout. Všechny letní koncerty začínají v 16.30 hodin a k dopravě můžete využít také „turistické autobusy“.

Stížnost na rozhodnutí Stavebního úřadu
(Josef Kunetka)Přidáno: 14:28 13. 6. 2006
Jde o materiál k umístění novostavby obchodního centra, která obsahuje tyto stavby: obchodní budova (velká a malá obchodní hala) s parkovištěm pro osobní automobily, samostatné parkovací stání, napojení přes místní komunikaci na nově vybudovanou kruhovou křižovatku, páté rameno okružní křižovatky. Stížnost předkládá na vědomí: zastupitelům a příslušným vedoucím odborů MÚ, SÚ k jednání rady města 14.6.06 Josef Kunetka, člen ZM a DK:

O kultivaci demokracie
(Ivan Turnovec)Přidáno: 16:14 11. 6. 2006
Naše současná demokracie dosud kultivovaná není, prokázala to právě ukončená volební kampaň, po ní následující arogantní projev premiéra Paroubka volby zpochybňující a také současné rozhovory o sestavení vlády, kdy poražená ČSSD situaci jen komplikuje. Kdo poslouchá politiky na jednotlivých TV stanicích během jejich nedělních monologů, mi dá jistě za pravdu. Kultuře mezilidských vztahů v politice, tedy demokracii, se máme co učit.

Povolební zamyšlení
(Michal Wein)Přidáno: 12:01 10. 6. 2006
Na výsledek voleb a předchozí článek o prohře rozumu reagoval přítel z mladých let, výtvarník Michal Wein. S větší částí mailu který jsem od něho dnes dostal si dovolím seznámit i naše čtenáře. Jeho slova za zamyšlení stojí. Jak tedy reaguje na výsledek voleb:

Rozum nezvítězil
(Ivan Turnovec)Přidáno: 07:56 4. 6. 2006
Volby jsem sledoval z povzdálí. Jsem stále ještě na Slovensku. Zde je každému úplně jedno která politická strana bude v Čechách vládnout, a pokud se na podobné téma zavede řeč skončí to tak, že dotyčný si odplivne a řekne "vždyť jsou jeden jako druhý". A to je asi problém i u nás. Ke změně politického stylu nedojde, protože ve vrcholové politice jsou stále titíž. Je to škoda. Zas je jedna šance na změnu promarněna. Prohrál rozum a zvítězili reklamní agentury a jejich bilboardy.

Společensko-politický krok starosty v Turnově...
(Josef Kunetka)Přidáno: 11:24 30. 5. 2006
Milionové investice z veřejných prostředků pro soukromé investice. Přes rok starostu podporovali loajální "většinoví" politici - radní sedmičky a zastupitelské čtrnáctky (NB - ODS), dále i loajální vedoucí funkcionáři správních a státních orgánů. Statečně kráčeli s ním a 10. května 2006 dorazili do cíle. Společně vydali a obhajují územní rozhodnutí pro Hypernovu v centru města na Koňském trhu. Od července 2005 o správním a schvalovacím řízení "ve výjimce" pro obchodní centrum Koňský trh už jednali v utajení před veřejností i zastupitelstvem.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena