MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Druhý na liberecké kandidátce SZR
(Ivan Turnovec)Přidáno: 11:47 28. 5. 2006
S jedničkou liberecké kandidátky strany ZDRAVÉHO ROZUMU Jiřím Šolcem jsme před časem čtenáře seznámili. Dnes uvedeme pár slov o druhém kandidátovi, turnovském občanu, Otakaru Grundovi. Osobní motto se kterým jde tento publicista do voleb zní: „Proti každé lži a špatnosti se musíme postavit! Jinak zůstaneme slabí a špatní, začneme lhát i my, nejprve svému okolí, ale nakonec i sami sobě“.

Cizí peří
(Otakar Grund)Přidáno: 23:28 27. 5. 2006
Poznámka kolegy Grunda je velmi aktuální. A máme tu opět stále opakující se rituál. Volby zas po čtyřech letech na krku, a nejrůznějších fíglů vytahují politické strany a mnohá uskupení znovu na scénu, jako David Copperfield králíky ze svého šosu či klobouku. Současně se ale snaží zakrývat to co se jim nehodí do krámu.

Zpupný šlechtic
(Edvin Pivec)Přidáno: 12:40 27. 5. 2006
RNDr. Edvin Pivec je geochemik, ale zajímají jej i pohádky a pověsti, které již řadu let sbírá. Dvacet tři pověstí z Českého ráje, nám nabídl k vydání. Soubor byl inspirován vzpomínkou na dětská léta, jak sám vzpomíná: "Tehdy jsme s otcem podnikali téměř každý týden kromě zimního období výjezdy z Lomnice nad Popelkou, kde jsme bydleli. Cílem našich cest byl Český ráj. Bylo to za války, doprava vlakem byla omezená a tak jme nejčastěji vyjížděli na kole, já na sedačce vpředu. ... Tak vedly naše cesty do Podsemína do mlýna ke Skálovým, nebo na Nebákov k Vikovým i jinam. Tam jsme slyšeli vyprávění o vodnících, vílách a na hradech příběhy od kastelánů, průvodců i od místních lidí.Ty příhody mě jako dítě zaujaly a některé z nich, co jsem si zapamatoval jsem mnohem později zaznamenal." Jednu z pověstí předkládáme čtenářům. Nejen ta zpupnost v názvu, nám připomněla volební fackování.

O voličských preferencích
(Ivan Turnovec)Přidáno: 12:28 27. 5. 2006
Ve čtenářské hře "Vyberte si svého premiéra", jak také nazývá svůj voličský Wimbledon server aktualne.centrum.cz http://aktualne.centrum.cz/forum.phtml volí čtenáři lídry jednotlivých stran tak, že z dvojice vyberou toho kdo se jim jeví jako lepší. Generace parlamentních hráčů měla navíc účast v nadcházejícím sobotním zápasu jistou. Jako první, vítězně bojoval předseda KDU-ČSL Kalousek s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem a byl to nejvíce sledovaný zápas volebního Wimbledonu. Do druhého setu se zapojilo přes tři tisíce hlasujících.

Par slov před volbami
(Petr Czasch)Přidáno: 23:56 26. 5. 2006
Jen pár dní chybí do voleb a průzkumy pořád ukazují, že cca 70 % - 80% lidí neví koho volit nebo že k volbám vůbec nepůjdou. Ono se není čemu divit, protože nabídka je opravdu mizerná. Současní politici mnohokrát ukázali, že veřejné zájmy jsou až to poslední, co je zajímá. Že svou politickou kariéru využívají jen pro osobní nebo stranické zájmy. Uděláme opět stejnou chybu? Skutečnou změnu - PŘÍMOU DEMOKRACII - nabízejí jen 4 malé neparlamentní strany. Revoluční volební systém VOLBOMAT navrhuje Strana zdravého rozumu. Chcete si to zkusit? Mrkněte na www.szrozumu.cz. a volte č. 1.

STÍŽNOST proti rozhodnutí KÚ Libereckého kraje
(Josef Kunetka)Přidáno: 15:04 26. 5. 2006
Stížnost byla zaslána zastupitelem Josefem Kunetkou k rukám ministra pro místní rozvoj Radko Martínka. Je ve věci souhlasu KÚ Libereckého kraje, odboru územního plánování s postupem stavebního řízení Stavebního úřadu MÚ Turnov před schválením Regulačního plánu centra (v textu jen RP-C) zastupitelstvem města. KÚLK v plném rozsahu potvrdil postup stavebního řízení a nabytí jeho právní moci. Jde o územní rozhodnutí č.j. SÚ/1757/328/A/2004/HOZ z 19.03.05 o umístění stavby domu s byty a prodejnou, a potvrdil stavební řízení i nabytí právní moci stavebního povolení ze dne 10.08.05 č.j. SÚ/910/330/A/2005/HEJ ze dne 10.08.05 – oba dokumenty vydané Stavebním úřadem MÚ Turnov

Trochu opožděná reakce
(Ivan Turnovec)Přidáno: 14:11 24. 5. 2006
Dostali jsme rozhořčenou reakci na jeden ze starších příspěvků, shodou okolností reagující na povolební dohody po volbách do libereckého krajského zastupitelstva (zveřejněný v listopadu 2004) jde o reakci na článek pana Václava Jenšovského zveřejněný pod názvem A znovu vládne politikářská hysterie a farizejství dne 15. 11. 2004 - Je to reakce na příspěvky v MfD z 9. 11. (Mám vizi – L. Kobera) a 11. 11. (Povolební jednání? Fraška! – E. Pavlar), psáno pro libereckou redakci MfD. Pan Jenšovský nás požádal o zveřejnění a my to rádi dělali. Celý text najdete na http://mat.advel.cz/turnov/zine.php?id=241. Dnes tedy došla reakce od jednoho z pánů citovaných v upoutávce, pana Pavlara.

Rojení geologů v Českém ráji
(Ivan Turnovec)Přidáno: 17:22 22. 5. 2006
V sobotu 20. května se do Turnova sjelo 134 geologů a dalších přírodomilců, nejen z Čech, ale i zástupce odborníků z Francie a Německa. Důvodem setkání, které zorganizovala Česká geologická společnost bylo první seznámení geologické veřejnosti s GEOPARKEM UNESCO, který získal nominaci na konci loňského roku. Setkání pokládám za významné a proto na něj upozorňuji.

Ještě o superhlubinném vrtu a blondýnkách
(redakce)Přidáno: 14:35 21. 5. 2006
Došlo nám více dotazů na román Superhlubinný vrt a tři blondýnky. Vyjít by měl do konce měsíce června. Pozadí doplňující autorský příběh už blížíci se volby neovlivní, původně jsem doufali že ano, tiskárenské termíny jsou ale neúprosné. Přikládáme alespoň ještě jednu ukázku. Tentokrát z kapitoly 35. Zápletku románu ani dnes prozrazovat nehodláme, opět jde jen o popis společensko-politického klimatu. S vlastním dějem postav se musí čtenáři seznámit sami. Zájemci tu možnost mít budou. Ostatně kdo chce bude si moci román koupit v turnovských prodejnách knih, nebo i objednat naším prostřednictvím přes emailovou adresu: itu@quick.cz. Dnešní ukázka je před vydáním tou poslední, vybrali jsme jí - nakonec to snad čtenář odhadne - ještě je před volbami.

Jistoty ČSSD - děkuji nechci
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:11 19. 5. 2006
Dneska mi přišel již druhý předvolební leták ČSSD. Na titulní straně je, z bilboardů známý plakát ODS Mínus. Hned na následující slibuje Jiří Paroubek že: "Naši smlouvu s vámi dodržíme". Tvrdí zde: "S hrdostí se díváme na hospodářský a sociální vývoj v zemi, kterou jsme díky vaší důvěře spravovali a vedli." Až v závěru mu uniklo to hlavní (paradoxně to souzní s častým doplněním bilboardů s heslem JISTOTY A PROSPERITA slovy PRO TY CO JSOU U KORYTA). Ve svém příspěvku uvádí Chceme pro nás všechny jistotu spokojeného života ... O této vizi vás chceme přesvědčit ...

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena