MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Dopravní problematika v Turnově
(Josef Kunetka)Přidáno: 00:30 17. 5. 2006
Jde o jeden z kardinálních problémů našeho města. Zastupitel Kunetka se zamýšlí nad několika aspekty a upozorňuje, že jde o problém dosud koncepčně neřešený. Dokazuje, že naopak některé kroky vedení radnice jsou dokonce kontraproduktivní. Na stejné téma bude psát na základě anketního dotazu i pro HOT, uvidíme co se v červnových Hlasech a ohlasech o této problematice dočteme od dalších oslovených.

Muzejní výročí
(Ivan Turnovec)Přidáno: 18:29 15. 5. 2006
Ve středu 27. května budou turnovští muzejníci, jejich spolupracovníci a příznivci, slavit výročí. Uplynulo 120 let od založení městských muzejních sbírek, prvního kroku ke vzniku muzea. Není to výročí jediné, v letošním roce uplyne také 70 let od první souborné instalace muzejních sbírek ve vlastních muzejních prostorách (do té doby byly expozice jen v pronajatých prostorách). Těším se na oslavné projevy zástupců vedení města, zvlášť na současná slova nynější paní místostarostky bývalé vedoucí oddělení historie zdejšího muzea. Věřím, že během oslav nám nebude připomínáno to, co během oslav stého výročí v roce 1986: "Neustále se rozvíjí činnost na úseku dokumentace dějin dělnického hnutí a výstavby socialismu..."

Asi nejsem v obraze
(Ivan Turnovec)Přidáno: 19:07 12. 5. 2006
Přečetl jsem si v květnových Hlasech a ohlasech komentář Jana Šebelky. Vzhledem k tomu, že obec čtenářů zdejších se od té HOTovské může trochu lišit, předkládám zde páně Šebelkův „nadhledníček“, když se k němu hodlám nakonec vyjádřit. Co najdeme tedy pod názvem "nadhledníčku HOT" Na některé paralely raději nemyslet:

PROGRAM ZDRAVÉHO ROZUMU
(Petr Czasch a kol.)Přidáno: 20:46 11. 5. 2006
V posledních dvou staletích lidé dokázali prostřednictvím technických vynálezů velkolepě zmnožit své síly. Na druhé straně stojí odcizení od původních přírodních zdrojů, ubývá tolik potřebných lidských vlastností. Také v politice se všechny základní spory na tradiční – a čím dál kratší – úsečce mezi levicí a pravicí vedou o to, jak dosáhnout co největšího hospodářského produktu a jak jej potom rozdělit. To ale dnes už nestačí. Staré recepty nové problémy nevyřeší.

Je starostovo sebevědomí na místě?
(Otakar Grund)Přidáno: 09:37 9. 5. 2006
Autor je členem kontrolního výboru zastupitelstva. Ve svém příspěvku se vrací k výsledkům kontroly zajištění a průběhu "rekonstrukce" kulturního domu Střelnice v Turnově a připomíná i současné sebevědomé tvrzení starosty ing. Hejduka, že nyní je vše (včetně zadlužení města) v nejlepším pořádku. Je skutečně otázkou, zda se dá panu starostovi věřit.

Lídr liberecké kandidátky SZR
(redakce)Přidáno: 11:36 7. 5. 2006
O tom že Strana ZDRAVÉHO ROZUMU bude v libereckém kraji kandidovat jsme již několikrát psali. Další inforamace najdete na www.stranazdravehorozumu.cz. Lidrem liberecké kandidátky strany je liberecký zastupitel (patří k opozici současného vedení) Jiří Šolc. Jeho kredem je: Lepší je zapálit alespoň malou svíčku než proklínat tmu, Konfucius. Dovolíme si jej představit veřejnosti.

Koho vybereme
(Ivan Turnovec)Přidáno: 12:43 6. 5. 2006
Stranické předvolební kampaně jsou v plném proudu. O skutečných záměrech politiků sahajících po moci se ale mnoho nedovíme. Věnují se víc vzájemnému urážení než vysvětlování jak by skutečně chtěli vládnout. Nechtějí před voliči přiznat s kým jsou ochotni se po volbách dohodnout. Tím popírají své agresivní výroky o konkurentech a snižují svou důvěryhodnost. Navíc vesměs nabízejí hlavně okoukané tváře. I to je důvod proč upozorňujeme na ZDRAVÝ ROZUM (a při té příležitosti stranu téhož jména).

Odpovědi na online dotazy
(Ivan Turnovec)Přidáno: 18:02 3. 5. 2006
Zakladatel strany ZDRAVÉHO ROZUMU odpovídal ve středu 3. května na dotazy. Některé z jeho dopovědí, tak jak je uvedl idnes.cz, zde přetiskujeme. Stranu zdravého rozumu pokládáme za vhodného kandidáta pro letošní parlamentní volby.

KDO ZAPLATÍ „NEPOVEDENOU“ STŘELNICI ?
(Otakar Grund)Přidáno: 00:56 1. 5. 2006
Publicista Otakar Grund se ve své "poznámce" jak následující text nazval, vrací ke komunální problematice, jde o anabázi výstavby, či přesněji přestavby, turnovského kulturního domu Střelnice. Rekapitulace celého průběhu má bezesporu svůj význam pro orientaci pro blížící se podzimní komunální volby.

Volič, Volby, Vyvolení?
(Claudie Nikolajenková)Přidáno: 15:07 30. 4. 2006
Znovu se vracíme do obecnější roviny. Čas do voleb se zkracuje a tak je třeba věnovat se propagaci ZDRAVÉHO ROZUMU. Pod tím zdravým rozumem nechceme propagovat jen SZR která bude mít kandidátku č. 1. Chceme aby voliči skutečně rozumně zvažovali nad tím, jak se chovají lídři parlamentních stran, a vycházeli z toho až půjdou k urnám. Snad k tomu dopomůže i příspěvek kolegine Claudie Nikolajenkové, za jehož zaslání děkujeme (redakce).

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena