MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Vyběr z kontrolní zprávy
(Ivan Turnovec)Přidáno: 15:10 29. 4. 2006
Citovat celou zprávu o kontrole „realizace – nerealizace“ investiční akce nazvané Rekonstrukce Střelnice zde nebudeme, panu straostovi se její dopad podařilo, za pomoci přátel v zastupitelstvu, odsunout až na červen s tím, že se znovu celou kontrolou má zabývat ještě Finanční výbor. Našim čtenářům postačí výtah z materiálu zpracovaných kontrolním výborem, ze kterého je vše jasné. Proč z uvedené kontroly zastupitelé nechtějí vyvodit závěr, je bohužel tomu kdo zná místní politiku, pochopitelné. Osobní vazby a výhody jsou důležitější než objektivní řízení města.

Zakladatel strany ZDRAVÉHO ROZUMU bude hostem idnes.cz
(Ivan Turnovec)Přidáno: 16:54 28. 4. 2006
Skladatel a producent Petr Hannig, který byl v minulosti iniciátorem různých úspěšných kulturních projektů, si řekl, že "by bylo potřeba trochu pohnout stojatými vodami české politiky." Proto v březnu 2002 založil Stranu zdravého rozumu. Dnes kandiduje tato strana do Parlamentu.

Bude letos volební účast větší?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 16:26 28. 4. 2006
Mohlo by k tomu dojít i přes obecné znechucení politikou a vládnoucími politiky. Šance na změnu politické kultury v naší zemi bezesporu existuje. Nebudou to trapné bilboardy parlamentích stran, ale netradiční kampaně, co by mohlo voličskou účast zvětšit.

Zajímavé zjištění
(Ivan Turnovec)Přidáno: 14:11 28. 4. 2006
Předvolební kampaň je možná i bez milionových nákladů. Zdravý rozum připomínají i parlamentní politikové. Je to potěšitelné v současné době, kdy se kouká hlavně na peníze a reklamní agenti mají žně. Předseda ODS Mirek Topolánek odpovídal 28. dubna živě na www.aktualne.cz čtenářům. Odkaz: http://aktualne.centrum.cz/clanek.phtml?id=141378 . Potěšitelné je, že i on se odvolává na ZDRAVÝ ROZUM. Nás může těšit, že i díky ODS preference ZDRAVÉHO ROZUMU rostou (a nejsou k tomu potřebné žádné zmanipulované agenturni průzkumy).

Vzpoura davů a krize Evropy
(Ivan Turnovec)Přidáno: 23:29 27. 4. 2006
Po vyslechnutí vybraných stranických lídrů v ČT ve speciálních otázkách Václava Moravce 27. 4. budu trochu filozofovat nad knihou José Ortegy. Těm kteří se o problémy společenské domácí i ty mezinárodní zajímají, doporučuji, aby si knihu půjčili a přečetli celou. A pro ty ostatní snad i dílčí informace pomohou při jejich červnovém rozhodování o tom, kdo by je měl zastupovat v parlamentu. Volte hlavně ZDRAVÝ ROZUM a pokud jej chcete volit i jako stranu tak jde o kandidátku č. 1.

Tvrdí, že jde jen o chybu
(Ivan Turnovec)Přidáno: 18:52 27. 4. 2006
Dnes 27. dubna probíhá jednání turnovských zastupitelů. To, a také jedna zpráva na idnes.cz, mi připomnělo, že bych se měl věnovat po čase trochu i problematice komunální. Začnu citovanou zprávou. Starosta Mohelnice Ladislav Kavřík má problém. Přiznává, že udělal chybu, když podepsal smlouvu, kterou se zaručil mohelnickým majetkem za nekrytou více než stomilionovou leasingovou smlouvu pro městskou teplárnu, kde byl jednatelem. Jde o problém komunální. I u nás v Turnově by měl mít starosta problém a to kvůli právě začínající investiční akci - výstavbě kulturního domu STŘELNICE. Nejprve ale zpět k Mohelnici.

Předvolební hrátky
(Ivan Turnovec)Přidáno: 15:30 26. 4. 2006
Současné předvolební hrátky, projevující se hlavně osobním napadáním jednotlivých aktérů jsou dost trapné. O programech jednotlivých stran se moc nedovíme. Na povrch jen vystupuje špína, ať už jde o mrtvé duše jednotlivých stranických organizací, či korupční aféry státních úředníků (kolem biotechnologií, podivných převodů pozemků pozemkovým fondem ministerstva zemědělství, Setuzy), nebo chování nejčerstvějšího volebního lídra ČSSD ministra zdravotnictví, jen dokazují nedostatek politické kultury současné vlády, poslanců i jejich stran. Někdy se to, co nám předvádějí, jeví pouze jako snaha ambiciosních skupin a jednotlivců dosáhnout na zajímavá korýtka.

Je čas říci nahlas NE
(Ivan Turnovec)Přidáno: 19:49 25. 4. 2006
Premiér Paroubek hodnotil svou roční vládu. To že buduje novou stalinskou stranu a stará se o osobní diktaturu, kult osobnosti si už zavedl, ve svém chvalospěvu neuvedl. Vzhledem ke krátkému politickému životu politiků nemůžeme čekat na historické vyhodnocení jejich počinů (to jedno, podle kterého se řídí, již známe), ale musíme je hodnotit podle jejich současného chování. Nezbývá nám než si položit vedle sebe závěry bohumínského sjezdu ČSSD a současný úprk socialistů do komunistické náruče.

Ještě jeden úryvek
(Vojen Kettner)Přidáno: 13:41 23. 4. 2006
Ještě jednou budeme citovat kratičkou pasáž z rukopisu knihy Superhlubinný vrt a tři blondýnky. Jde o rozhovor dvou blondýnek, protagonistek románu. Osobně jsem přesvědčenm, že je jen dobře, když se občas politická realita připomene i jinak než v rámci nezáživných politických diskusí. Ocenil jsem i to, že strana ZDRAVÉHO ROZUMU vydání této knihy podporuje. Je to další důvod, proč jí volit.

Stojí za připomenutí
(Ivan Turnovec)Přidáno: 18:41 22. 4. 2006
V době předvolební je vhodné připomenout si pár moudrých slov. Ta která prezentuji mají skutečně obecnější dosah a stojí za zamyšlení. Každodenně se přesvědčuji o tom, že současná politická scéna potřebuje ZDRAVÝ ROZUM jako sůl. Snad o tom dokážu přesvědčit i voliče, alespoň v libereckém kraji.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena