MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Změní se složení Parlamentu výrazně?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 11:11 18. 4. 2006
Podle zprávy ČTK je na kandidátkách parlamentních stran 161 ze současných 200 poslanců, rádi by se do svých křesílek usadili znova. Doufejme že jim to nevyjde. Kdo se nakonec do Parlamentu dostane rozhodnou voliči a záleží jednoznačně na tom, kolik jich k volbám půjde. Volby jsou jedinou občanskou možností skutečně ovlivnit vývoj života v této zemi. Doufejme, že jí nepromarníme. Volte číslo 1 - i losování nahrává ZDRAVÉMU ROZUMU.

Desatero zdravého rozumu
(Petr Czasch a spol.)Přidáno: 21:32 16. 4. 2006
Volby se blíží a tak je vhodné seznámit ty voliče, kterým se současná parlamentní nabídka nelíbí, a dosud se nerozhodli, se základními programovými body strany ZDRAVÉHO ROZUMU. Jde bezesporu o program, který by znamenal užitečný posun v parlamentní práci poslanců. Posuďte sami, porovnejte s tím co na billboardech slibují ti co se vydávají za jediné pomazané "profesionály", a seznamujte s desaterem své přátele. Uvědomte si, že desítky procent voličů kteří jsou nerozhodnuti, nebo vůbec k volbám nechtěji jít, může těm nafoukancům z billboardů udělat čáru přes rozpočet.

Úryvek z románu
(Vojen Kettner)Přidáno: 18:16 16. 4. 2006
Uvádím zde kousek z rukopisu knihy Superhlubinný vrt a tři blondýnky, která by se měla v nejbližších týdnech objevit na, předpokládám že alespoň některých, knihkupeckých pultech. Sám jsem celý text přečetl naráz, a věřím, že si najde své čtenáře. Jde o scifi s teroristickou zápletkou - prozrazovat víc nebudu. Příběh je situován do současnosti a nedávné minulosti, kolorit našeho života je zachycen dost přesně, byť jde o fikci, na což autor upozorňuje v citátu, kterým román uvádí: Psaní to je myšlení na papíře. Není to však život, ale fikce. Pasáž ve které se mluví o povodních z roku 1997 budiž upoutávkou.

Opakující se radosti
(Ivan Turnovec)Přidáno: 18:51 15. 4. 2006
Trochu zapršelo, trochu potálo a na řadě míst stoupla voda. připomnělo to sliby o protipovodňových opatřeních. V Turnově starosta iniciativně využil získané finanční prostředky ke stavbě další budovy pro místní hasiče, každá investiční akce dobrá. Co se kvality břehů Jizery týče stačilo před časem ukončit s hejtmanem propagační výlet po vodě včas, aby se představitel kraje náhodou nedověděl jak to od Turnova po proudu skutečně vypadá. Můj dotaz pro předvolební estrádu, pardon besedu pana Václava Moravce. byl dán předem. Ostatně i do MfD jsem poslal svůj starý text z roku 2000, na kterém nebylo třeba měnit ani slovo, máte možnost si jej přečíst tady. A připomenout si ZDRAVÝ ROZUM.

Na zkusene v Polsku
(Ludmila Illasova)Přidáno: 15:34 15. 4. 2006
Fakulta Prirodnych vied UKF Nitra byla na exkurzi v Polsku, shodu okolností to vyšlo v čase, kdy jsem na universitě v Sosnowci hostoval i já. Potěšilo mne, že slovenští přátelé zaregistrovali mou přednášku a dokonce se o ní zmínili ve zprávě o exkurzi, která vyšla v jejich akademickém časopise. Doufám, že mi čtenáři odpustí, že jsem slovenský text převzal. Hlavní pozornost hodlám ve zbývajících týdnech věnovat očekávaným parlamentním volbám. Nicméně tu a tam nějakou výjimku udělám. A na dotaz, proč že nepublikuji v Hlasech a ohlasech turnovska, kde by byly mé texty na místě - myšlena byla reakce na odebrání čestného občanství Ivanu Olbrachtovi, odpovím jen tolik: NA TO SE MUSÍTE ZEPTAT PANA ŠÉFREDAKTORA, který mé texty programově odmítá (tolik it).

Poslanecké starosti
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:20 11. 4. 2006
Pokud lobuji pro neparlamentní strany je vhodne připomenout starosti těch našich přemoudřelých, starostlivých parlamentních politiků, to pro vyváženost. Aférku pana Gregy vytahovat nebudu, ono by se našlo něco libereckého i u druhých. Tak tedy v obecnější rovině. V době, kdy měli už minimálně 7 let řešit skutečné problémy, protipovodňovou ochranu, základní zdravotní péči, zajištění občanské bezpečnosti, problematiku důchodů a řadu dalších, se naši zákonodárci starají jen o své osobní prebendy (že by dali něco ze svých příjmů do fondů oprav po povodních jsem nikde neslyšel) a nebo o tak „veledůležité věci“, jako je jejich ochrana (otázkou je před čím, či kým).

Pár slov o zdravém rozumu
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:29 10. 4. 2006
K novým Hlasům a ohlasům jsem se dostal s menším zpožděním po návratu z university v Sosnowci, standardní chlubení se pana starosty mne už ani příliš nepřekvapilo. Stejně tak jako dnešni (10. 4.) zpráva o zahájení výstavby Střelnice v MfD : „Už za několik dní začne v Turnově výstavba kulturního centra Střelnice. Postaví ho trutnovská firma BAK, která vyšla vítězně z výběrového řízení. Nabídla radnici, že stavbu zvládne za sto dvacet šest milionů korun.“ Jak se město s posledním "dárkem" od ing. Hejduka v příštích letech vypořádá, je otázkou. Zdravý rozum to má v Turnově těžké. Vyplývá to ostatně i z podtextu velmi opatrně psaného předchozího příspěvku Otakara Grunda. Zdravý rozum ale nechybí jen na úrovni komunální a proto tentokrát nebudu komentovat komunální chlívek, ale dovolím si čtenářům navrhnout alternativu pro parlamentní volby.

Nadšení pro Střelnici polovině radním chybí
(Otakar Grund)Přidáno: 17:04 8. 4. 2006
Jen těsným výsledkem, tedy přesněji - převahou jediného hlasu, letos v začátku roku skončilo hlasování o výstavbě kulturního domu Střelnice. Je to smutné, že se starostovi podařilo prosadit investiční akci, která bude dlouhodobou noční múrou zastupitelú, kteří budou nuceni řídit město po volbách.

Kocourkovské rozhodnutí
(Ivan Turnovec)Přidáno: 11:35 30. 3. 2006
Semilští zastupitelé zrušili čestné občanství svého rodáka Ivana Olbrachta. Jejich hlasování i rozhodnutí je hloupé. Žádné sebehalasnější RUŠENÍ, nedokáže eliminovat událost, která se před X lety stala. Vymazávání jmen a retušování fotografií v učebnicích si někteří z nás ještě pamatují. Je to patrně to nejhorší, co lze s historií dělat. Z dob egyptských faraónů sice víme, že kameníci dostávali příkaz čas od času odsekat jména, která měla být z vůle příslušného vládce zapomenuta – přes veškerou snahu se to ale nepodařilo. Je to akt nesmyslný, zbytečný a hlavně farizejský.

Ještě jednou k důvěryhodnosti ČSSD
(Ivan Turnovec)Přidáno: 11:36 27. 3. 2006
Našel jsem na internetu zajímavý komentář Haló novin z 27. března. Zaujal mne. Lze s ním totiž stoprocentně souhlasit. Vzhledem k tomu, že navazuje i na příspěvek pana Nosretiho z Ostravy, pokládám za vhodné alespoň část tohoto textu, parafovaného v Haló novinách šiframi (mah, ca), citovat. V době předvolebních hrátek jsou údaje o hodnověrnosti jednotlivých stran pro potencionální voliče bezesporu potřebné. Jak se chová ČSSD se dočtete v citované části příspěvku Špičky ČSSD dostaly poslední varování.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena