MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Mafie branou Českého Těšína
(Darius Nosreti)Přidáno: 11:17 27. 3. 2006
U nás se řeší problém městské organize ČSSD v Jablonci. V případě této strany nejde o nic výjimečného. Pan Grega jen "plnohodnotně" nahradil svého poslaneckého předchůdce Krause. Situace v Českém Těšíně (i když jsme o ní už před časem informovali) stojí za připomenutí. Ostravský aktivista Darius Nostreti upozorňuje na politický šlendrián ve svém regionu. Snaží se s řadou svých přátel z Hnutí za přímou demokracii již několik let prosazovat skutečně demokratické principy. Jeho komentování těšínského případu stojí za zamyšlení i u nás.

Dálnice R35 opět ve středu zájmu
(Ivan Turnovec)Přidáno: 16:47 20. 3. 2006
Nejen v Libereckém, ale i v Pardubickém kraji existují rozdílné názory na severní a jižní variantu dálnice. Severní protlačoval např. starosta Turnova ing. Hejduk, v rozporu s rozhodnutím zastupitelstva a přání občanů. Potěšitelné proto je, že bez ohledu na tlaky úředníků, turnovskému starostovi podobných, těšících se na investiční peníze, je konečně k dispozici kompaktní rozhodnutí ministerstva životního prostředí a rozumně uvažuje i ministerstvo pro místní rozvoj. Objevilo se o tom několik příspěvků v regionálních přílohách MfD. Za významné pokládám zveřejnění (liberecká MfD 20. 3.): Liberecký kraj účelově znevýhodnil jižní variantu R35 před severní. Tvrdí to ministr životního prostředí

Ještě k činům turnovského starosty
(Josef Kunetka)Přidáno: 16:42 17. 3. 2006
Na poznámku Politický box po Turnovsku, redaktorky MfD o tom, že ČERNÁ KNIHA radničních, potažmo starostových hříchů, je zbytečná, reagoval i zastupitel Jiosef Kunetka. Tento oponent mnohých starostových kroků, napsal paní redaktorce Kateřině Frouzové dopis dolněný několika přílohami. Dopis jsme získali a posléze i autorův souhlas, seznámit s ním naše čtenáře. Argumentace opozičního zastupitele je zajímavá a zvažujeme, zda ji časem nedoplníme i opisem jednotlivých příloh.

I na starosty někdy dojde
(Ivan Turnovec)Přidáno: 17:57 12. 3. 2006
Dvě ženy se kvůli privatizaci bytů pustily do souboje se starostou Českého Těšína. Janina Putniorzová a Ewa Santarius dosáhly toho, že jeho kariéra končí. Chtějí, aby si už radní nemohli vůči lidem dovolit to, co dosud. Kdyby uvažovaly jako starosta Českého Těšína Jindřich Sznapka, mohly by se s ním po letošních volbách dělit o moc a mít z toho mnohé materiální výhody.

Německý odpad není politikum
(Ivan Turnovec)Přidáno: 12:26 11. 3. 2006
Řešit nezákonný dovoz odpadů je třeba bez jeho politického zneužívání. „Je legislativa ČR dostatečná proti nezákonnému dovozu odpadů?“, ptá se v Haló novinách 11. března 2006, Jan Zeman. A sám si odpovídá: „V zásadě je. Nutné je samozřejmě odmítat snahy některých politiků, zejména z ODS, změnit statut spaloven na zařízení k energetickému využívání odpadů. Za největší problém vidím nehlídanost státní hranice ČR. Zde je nutné provést nápravu nejlépe včera."

Ad Politický box po Turnovsku (liberecká MfD 8. 3. 06)
(Ivan Turnovec)Přidáno: 12:12 8. 3. 2006
Nedá mi, abych nereagoval na poznámku paní redaktorky Kateřiny Frouzové. Uvedla:“Očerňovat politiky potom, co ohlásí odchod z veřejného života, není košer. Narážím na plán turnovských zastupitelů vydat černou knihu hříchů starosty Milana Hejduka, který ve volbách už nechce kandidovat.“ Nemohu s ní souhlasit.

Starosta Hejduk již nebude kandidovat do zastupitelstva
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:16 4. 3. 2006
Zpráva je součástí informace o schválení výstavby Střelnice. Pod názvem Turnovští zastupitelé kývli na Střelnici se objevila den po tiskové konferenci města 2.března v Právu. Redaktor Vladislav Prouza ji uvedl slovy: Starosta si chce postavit pomník za 130 miliónů korun tvrdí oponenti projektu kulturního domu. Stavbu kulturního domu Střelnice byla v lednu odsouhlasena těsnou většinou jediného hlasu. To jsme již několikrát připomínali na těchto stránkách. Z údajů publikovaných redaktorem Prouzou v Právu vybíráme:

Pelc nepustí Vacka do parlamentu
(Ivan Turnovec)Přidáno: 13:20 4. 3. 2006
Unionistický poslanec z Turnova František Pelc, který se stal od 1. března ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny, zůstane ve sněmovně. Oznámila to 3. 3. 06 ČTK a o den později se zpráva objevila i na liberecké příloze MfD. Pelcovo prohlášení o odchodu z parlamentu a politiky mne před časem zaskočilo. Proč neodstoupil v době vládní krize způsobené před rokem expremiérem Grossem se ptám na těchto ztránkách v příspěvku s názvem: Něco je špatně. Potěšilo mne, že se do parlamentu nakonec nedostane bývalý člen KDU-ČSL Jiří Vacek, který se do povědomí veřejnosti dostal díky problémům se svým falešným titulem ing., ale postupem RNDr. Františka Pelce nadšen nejsem.

Ještě o budování Střelnice
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:43 2. 3. 2006
Vyšly březnové Hlasy a ohlasy. Na přebalu i uvnitř věnují značný prostor informacím o tom jak byl prosazen starostův záměr zahájit investiční akci Střelnice. Objevují se i potlačené kritické hlasy. Zdá se, že existují lidé, kteří si uvědomují, že prosazení starostova záměru znamená paradoxně nikoli pomoc městské kultuře, ale její úpadek. Tentokrát ale nechci psát o starostou plánované finanční zátěži města, ale reagovat na jeden z občanských názorů, které byly zveřejněny. Zarazilo mne, že HOT právě na ten neodpovědělo uvedením základních faktů.

Varují před novým hypermarketem
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:53 27. 2. 2006
BRNO-IVANOVICE - Na možné negativní dopady plánované stavby nového obřího Hobby hypermarketu pro domácí potřeby v těsném sousedství obytné klidové zóny v Brně-Ivanovicích upozorňují ekologičtí aktivisté. Situace je to podobná jako u nás v Turnově kolem výstavby hypermarketu v záplavové zóně Jizery za bývalou Masnou. Argumenty odpůrců jsou podobné. V Turnově je starosta poslouchat nehodlá, v Ivanovicích mají kritici stavby podporu ve vedení obce a zdá se, že jí dokáží zabránit.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena