MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Dvojí metr zákona v kauze Karolina
(Simona Pavlicová)Přidáno: 16:14 26. 2. 2006
O pokusu ostravských radních protlačit zástavbu lukrativního místa a vyhrožování s tím spojeným jsme již psali. Příspěvek najdete pod názvem: Podobné problémy a vložen byl 19. 2., stojí za to si jej znovu přečíst. Paní advokátka poslala komentář k poslednímu vývoji i pro naše čtenáře. Zveřejňujeme jej velmi rádi, protože nás těší, že existují lidé jako ona, kteří se radničními představiteli nenechají zastrašit. Doufejme, že jich bude postupně přibývat a zastupitelé a radní si díky tomu uvědomí, že jejich povinností je sloužit občanům a ne svým soukromým zájmům.

Lze definovat korupci?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 19:36 23. 2. 2006
Představitelé všech politických stran v rámci předvolebních slibů, nebo možná ještě před nimi, slibují boj s korupcí a klientelismem. Korupce a všechny její projevy vyplývají přímo z podstaty současných veřejných institucí. Největším problémem je umělé nastavení direktiv, zákony počínaje. Nedá mi, abych problém, ostatně na těchto stránkách již vícekrát diskutovaný, v době začínajících předvolebních hrátek, nepřipomněl.

Geologické zajímavosti Libereckého kraje - recenze
(Ivan Turnovec)Přidáno: 18:43 21. 2. 2006
Publikaci Petra Kühna, seznamující na 118 stranách s geologickými zajímavostmi kraje, vydal Resort rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky libereckého kraje. Jde bezesporu o chválihodnou aktivitu. Prezentováno je celkem 93, z geologického, petrografického, nebo mineralogického důvodu, zajímavých míst. Přiložena je i schematizovaná geologická mapa kraje.

Ochrana přírody v praxi a Geopark
(Ivan Turnovec)Přidáno: 18:33 20. 2. 2006
Životní prostředí kolem sebe kritizujeme nebo chválíme podle toho jak nám v tu kterou chvíli vyhovuje. Pravdou je, že ke stále výraznějšímu oddělování lidského druhu od ostatní přírody planety dochází v souvislosti s rozvojem vědy a techniky. Tento trend je natolik výrazný, že za posledních padesát let ovlivňuje prostředí celé planety s téměř geometrickým zrychlováním. Zaslouží si proto pozornost. Jsem již řadu let přesvědčen o tom, že ochrana životního prostředí potřebuje podporu v podobě koordinace dílčích akcí jednotlivých organizací, občanských sdružení i státní správy. Na tento aspekt jsem upozornil v projektu zpracovávaném loni společně se slovenskými kolegy v Nitře, ocituji úryvek:

Budou naše volby demokratické?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:42 16. 2. 2006
Aplikovaná zastupitelská demokracie, jak se s ní dnes a denně setkáváme, je často velmi nedemokratická. Při tom se velkohubě diskutuje o rozvoji demokracie u nás i v okolních evropských státech. Současně se u nás omezuje každá snaha o přímé rozhodování občanů, tedy přímou demokracii (tahanice kolem referenda si ještě každý pamatuje, a realizovat referenda lokální či regionální je stále prakticky nemožné). Dovoluji si v bloku komentářů trochu obecnější úvahu. Jsem totiž přesvědčen že vypovídá i o konkrétních komunálních problémech.

Něco je špatně
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:35 16. 2. 2006
Poslanec František Pelc opouští potápějící se loď Unie svobody. Od března bude šéfem Agentury ochrany přírody a krajiny, odejde ze Sněmovny a nebude kandidovat ve volbách. Místo něj by mohl přijít bývalý známý drogový expert lidovců Jiří Vacek. Zpráva ČTK zveřejněná 04.února 2006 v MfD, i jinde, není žádnou ranou z čistého nebe. V každém případě jde ale i informaci pro jeho bývalé voliče.

Předvolební kampaň začala
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:53 15. 2. 2006
Je to tak, předvolební hrátky začaly. Dofejme, že nezůstanou jen v režii hlavních stranických rivalů (ČSSD, ODS a KSČM). Budou li voliči rozumní a hlavně půjdou-li volit, mohou se do parlamentu dostat i malé, dosud neparlamentní strany. Zelení patří mezi nimi na přední místo. U nás na liberecku bude jejich lídrem starosta Jindřichovic Petr Pávek. Věřím, že bude mít úspěch. Pár slov chci dnes ale napsat o jeho kolegovi, který bude na kandidátce kraje Hradeckého. Je jím Stanislav Penc o jehož sporech s premiérem jsme několikrát psali a který by mohl být zárukou slušnější politiky.

Nesrovnalosti v hospodaření kladenského exprimátora
(Ivan Turnovec)Přidáno: 12:35 14. 2. 2006
Po změně vedení na Kladenském městském úřadě zjistila kontrolní komise další pochybení. Otázkou je, proč k tomu došlo až poté, kdy je exprimátor před soudem za údajné zneužití pravomoci veřejného činitele. Má tam odpovídat za škodu 41 milionů. Shodou okolností jde o podobnou částku, jaká je v případě nestandartních postupů turnovské radnice při "rekonstrukci" kulturního domu Střelnice. I v Turnově pracuje Kontrolní výbor a měl by předložit výsledky svého kontrolování. Jaké budou výsledky kontroly je otázkou.

Ještě ke starostovu SPISU o Střelnici
(Ivan Turnovec)Přidáno: 15:13 10. 2. 2006
Dostal jsem následující ohlas na texty věnované schválení turnovského rozpočtu: "Pane Turnovče, pana Kunetku, i pár dalších obdivuju že se nebojíte, já osobně bych si netroufl veřejně mluvit proti zdejší radniční moci, starosta a jeho věrní umí člověku život znepříjemnit. Ale k argumentum kolem turnovského kulturního stánku. Asi neexistuje žádný turnovák, který by si nepřál, aby Střelnice místní kultuře a zábavě sloužila. Není ale určitě v pořádku, aby byla stavěna pod patronací protektora, který za její zbourání může. Pár let by to město vydrželo. Ostatně pozor. Starosta na zastupitelstvu pomlouval místostarostu Pekaře v tom smyslu že ten tomu nerozumí. Proč na to nikdo nereaguje?

Dočkáme se i v Turnově?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:16 9. 2. 2006
Starosta města a člen sociální demokracie nemůže občany a své voliče nazývat hňupy a pokrdat jimi, prohlásilo vedení moravskoslezské ČSSD a postaralo se o to, aby starosta Českého Těšína Jindřich Sznapka vystoupil ze strany, je podezřelý z úplatkářství, uvedl Moravskoslezský denník. 7. února 2006 pod názvem - ČSSD: Sznapka straně škodí, musí z politiky. Starosta Sznapka z ČSSD odstoupil, nicméně starostou zatím ještě zůstává.Já se na tomto místě mohu jen ptát co dělat se starostou, který je “nezávislý” na stranách i voličích, jak dostat takového z komunální politiky? Je logické že mám někoho na mysli. Existuje totiž starosta, který se o občanech vyjadřuje arogantně a ani se nenamáhá řídit v mezích zákonů.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena