MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Smekám před všemi odvážnými
(Aleš Mastník)Přidáno: 12:31 9. 2. 2006
Vyšel komentář ke schválení turnovského rozpočtu v režii starosty Hejduka od zastupitele Aleše Mastníka. Ten kdo si jeho text nepřečetl v MfD 9. února 2006, má možnost seznámit se s ním zde. Jednání hlavních akterů prosazujících zadlužení města na výstavbu starostou zlikvidované Střelnice má svou logiku. Zapojila se i paní místostarostka. Kulturní vložka byla bezesporu její nápad. Před pár lety totiž přebírala nekvalitní pilotážní práce, a to je asi důvodem jejího boje, aby se na vyhozené miliony i případné kontrolování postupu vedení města, zapomělo. Doufá, že při financování výstavby na úkor chodu města v příštích letech se na to co bylo zapomene.

Priority v Turnově jak je vidí Jan Šebelka
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:44 4. 2. 2006
Rozpočtová priorita turnovského starosty, a hlavně toho, že mu prošla v jednání lednového zastupitelstva města si ve svém pravidelném týdenním komentáři povšiml i publicista Jan Šebelka v liberecké příloze MfD v pátek 3. února. Před tím než s jeho poznámkou z pravidelného sloupku 7 dní v Libereckém kraji, seznámím čtenáře jen osobní připomínka. Zadlužení města, které starostova hlasovací mašinerie prosadila, znamená dlouhodobé poškození všech turnovských občanů. Nutno také přiznat, že hlavní vina je na bedrech zastupitelů za ODS, ti totiž hlasovali pro starostovu verzi rozpočtu se zadlužením na výstavbu Střelnice, bez ohledu na názor svého odborníka místostarosty ing. Pekaře, který byl proti (byť se sám nakonec pouze zdržel hlasování). Od pana starosty a jeho nejbližších se nedá očekávat že by se ohlíželi na potřeby města a jeho občanů. Právě proto je pochybení zástupců ODS trestuhodné – vyvolává dokonce pochybnost o tom, zda nejsou vedení města a storostovi osobně zavázáni. To by ale měla posoudit městská organizace ODS.

Petr Pávek se u voličů stal osobností s otazníky
(Marta Petráková)Přidáno: 20:40 2. 2. 2006
Vrátil jsem se z výletu a prolétl noviny z uplynulého týdne. Pár věcí mne zaujalo. V MfD 30. ledna znovu připomněla „politický turismus“ paní Marta Petráková, na jejíž poznámku o Pávkovi jsem reagoval. Její příspěvek se mi líbí svou přímostí i obsahem, ostatně stejně jako ten na který jsem reagoval. Jsem přesvědčen, že podobná připodotknutí mají své opodstatnění a mělo by si je přečíst co nejvíce lidí. Její polemika je konstatováním smutných fakt, ostatně jako ta má, která je na této stránce o něco níže. Názoru obyvatelky z Kruhu u Jilemnice, si vážím a věřím že nejsme ani v nejmenším ve sporu, oba upozorňujeme na totéž. Dále již nechávám mluvit paní Petrákovou:

Fórum vědy 2006 v Nitře
(Ivan Turnovec)Přidáno: 12:23 27. 1. 2006
Snad nebude na škodu připomenout na turnovských stránkách i obecnějsí problematiku, kterou školství a problematika vědecké práce bezesporu je. To co se snaží řešit universita v Nitře pálí nejen Slovensko, ale i naší republiku. Snad akce university Konstantina Filozofa vyvolá tolik potřebnou diskusi.

K politickému turismu
(Ivan Turnovec)Přidáno: 13:54 23. 1. 2006
Několikrát byl v poslední době napadán Petr Pávek za svůj prý "politický turismus" když se má jeho jméno objevit na kandidátce za stranu Zelených. Zajímavé je, že k převlekům pana (dnes už exposlance) Krause v rámci Libereckého kraje žádná podobná napadání nebyla, a to ani v době kdy o jeho kakaovém výletu psaly celostátní deníky. Měří se stejným metrem?

Reakce nejen na odstupné exposlance Krause
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:37 20. 1. 2006
Pod názvem Nečestní poslanci dostanou statisíce‭? ‬se na serveru VOLNY objevilo pár slov v oddílu komentáře.‭ ‬Autorka Jarmila aktuálně reaguje na zprávu o tom,‭ ‬že poslanec Kraus obdrží bez ohledu na svou kauzu odchodné ve výši‭ ‬400‭ ‬tisíc korun.‭ ‬Text a některé z reakcí jeho čtenářů zde uvádíme.‭ ‬Jde o problém obecnější‭ – ‬na zlaté padáčky si zvykli i komunální politici a natahují po nich beze studu ruce,‭ ‬i když obci víc škodili než prospívali.‭ ‬Teď ale nechávám promluvit‭ ‬Jarmilu a další internetové besedníky.

Jak vidí své kolegy poslance Mgr. Hamplová
(Ivan Turnovec)Přidáno: 14:34 15. 1. 2006
Mgr. Jana Hamplová je v parlamentu nováčkem. Když v září zasedla na místo zesnulého Pavla Dostála, netušila, co ji čeká. Po čtyřech měsících stále nevěřícně kroutí hlavou. A doufá, že se jí podaří obhájit ve volbách mandát. Chtěla by prý totiž bojovat proti výhodám, které poslanci získávají jako bonus ke svému platu. V Turnově jsme se s ní před pár lety několikrát setkali během besed Demokratického klubu. V Mohelnici je výraznou zastupitelkou už patnáct let. Její publikace Komunální politik profesionál jsou vodítkem zastupitelům, kteří to myslí se službou spoluobčanům v komunální politice vážně. Sama přikládá větší vážnost tomu, co dělají lidé na komunální úrovni, než tomu, co v tomto okamžiku předvádí Poslanecká sněmovna. Požadavek na dvacetimilionové odstupné pro poslance je poslední kapkou.

Ještě jednou k ČSSD
(Ivan Turnovec)Přidáno: 19:21 14. 1. 2006
Ještě jednou musím zareagovat na zprávu z idnes.cz. Postup vedení ČSSD není demokratický. To, že vyřadilo z liberecké kandidátky poslance Oldřicha Němce je skandální, jestliže důvodem je podle premiéra, že si neměl dovolit kritizovat Michala Krause za kakaovou aféru. Za kritiku mu údajně hrozí vyloučení ze strany. Zdá se, že moc pana poslance Krause je na Liberecku neomezená. To že zlikvidoval turnovskou organizaci jsem již uváděl minule. Teď se zdá, že donutí opustit Libereckou ČSSD všechny zbývající slušné straníky.

Vzpomínková výstava v Náprstkově muzeu
(Ivan Turnovec)Přidáno: 13:50 13. 1. 2006
Sobotka je součástí regionu Českého ráje, potažmo širšího turnovska. Zdejší rodák, před deseti lety zesnulý PhDr. Václav Šolc, etnograf a ředitel Náprstkova muzea, si vzpomínku zaslouží. Výstava, kterou z jeho materiálů Náprstkovo muzeum připravilo, stojí za zhlédnutí. Potrvá do konce ledna. Sám jsem se o ní dověděl až nyní a tak jsem na ní nemohl upozornit dříve.

Semilský lídr nesemilák Kraus
(Ivan Turnovec)Přidáno: 14:56 12. 1. 2006
Šéf poslanců ČSSD Michal Kraus se před minulými komunálními volbami zasloužil o likvidaci turnovské ČSSD - podporoval socialisty spolupracující s StB (uvedené v seznamech). Slušní lidé proto stranu opustili. Zdálo se, že pana Krause v jeho poslanecké karieře nemůže nic ohrozit. Ostatně, to že v Semilech nežije nevadilo ani při sestavování kandidátky pro letošní parlamentní volby. Snad bude jeho "výlet" do Ghany v roce 2001 dostatečným implusem aby politickou scénu opustil. Výzva ODS, poté co její poslanec se všech funkcí i mandátu vzdal poté co byl obviněn, by měla dojít sluchu v poslaneckém klubu ČSSD. Snad i dojde. Inforamce v MfD jsou čím dálk tím nepříjemnější pro tohoto bývalého soudruha sedícího v parlamentu ještě od komunistických dob. Citace ze 12. ledna z idnes.cz stojí za přečtení. Aktualizováno ještě večer 12. ledna.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena