MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Marie Benešová o politické nekultuře
(Ivan Turnovec)Přidáno: 23:41 11. 1. 2006
Na aktualne.centrum.cz se 8. ledna objevil příspěvek od paní exstátní zástupkyně Marie Benešové. Své úvahy trefně nazvala Politická (ne)kultura a řeči o korupci. Pokládám za užitečné seznámit s jejím pohledem na českou politickou kulturu naše čtenáře. Dovoluji si podstatnou část jejího příspěvku ocitovat.

Korupce má zelenou
(Ivan Turnovec)Přidáno: 14:14 9. 1. 2006
Současné projednávání vládního návrhu nového zákona o veřejných zakázkách je jedním z předvolebních slibů socialistické vlády (2. čtení bylo 9.12., a 3. 16.12.2005), návrh ale v tom špatném navazuje na zákon současně platný (č. 40/2004 Sb.). Ten je ale prokorupční a pravděpodobně i protiústavní (stejně jako návrh zákona nového). Myslí naše politická reprezentace vážně boj s korupcí a tou politickou zvlášť. Zatím to tak nevypadá.

Finanční ztráty veřejných rozpočtů
(Ivan Turnovec)Přidáno: 16:01 4. 1. 2006
Zprava ČTK mi opět připomněla naše turnovské komunální hřiště. Obecné problémy a jejich řešení jen připomínají, že u nás v Turnově jsou kontrolní mechanismy paralizovány úsilím koaličního uskupení pod taktovkou pana starosty. Před lety jsem se chtěl dovědět, kolik město stály zbytečné soudní spory - nedověděl jsem se to. Kolik bylo zbytečně utraceno (vyhozeno) za nerealizované velikášské projekty starosty a jeho nejbližších se také asi ještě dlouho nedovíme.

Apel na turnovskou ODS
(Ivan Turnovec)Přidáno: 00:14 3. 1. 2006
Máme volební rok, je tedy možné, že se před tím než začne předvolební kampaň, budou členové jednotlivých uskupení zamýšlet nejen nad programem novým, ale i nad tím jak se plnil ten předchozí a to ne jen na celostátní, ale i té komunální úrovni. Významnou stranou je bezesporu ODS. Její program se mi líbí a patřil jsem dosud při parlamentních volbách k jejím voličům. Udivují mne ale některé kroky zástupců této strany na turnovské komunální scéně. Obracím se proto na celou stranickou komunitu s následujícím apelem. Věřím, že se nad ním členové i předsednictvo turnovské ODS zamyslí.

Do roku 2006
(Ivan Turnovec)Přidáno: 23:26 2. 1. 2006
Je tady leden a rok 2006, bez ohledu na odborné povinosti, které jsou během ledna prioritou, si dovoluji napsat pár slov, která jsou nejen mým osobním přáním do nastávajícího roku. Rok 2006 může, při troše štěstí znamenat změnu v celostátní, ale hlavně té naší komunální politice. Je nejvyšší čas si to uvědomit. Ostatně poté, co jsem si v nejnovějších Hlasech a ohlasech přečetl, že se při prosazování cílu vládnoucího uskupení nelže, budu muset hned jak dokončím povinné psaní pro Geologickou společnost zareagovat. O pravdomluvnosti pana starosty jsem psal několikrát a doklady rád každému ukážu.

Podobné problémy
(Ivan Turnovec)Přidáno: 19:02 8. 12. 2005
Zajímá mne jak se hospodaří jinde než u nás v Turnově a jak se řeší podněty občanů. Napadání oponentů je záležitostí běžnou. V Ostravě to došlo až k vyhrožování o zabití, když bylo upozorněno na podezřelé chování vedení radnice v případě plánu vybudovat nové městské centrum. Kauzu je možno do jisté míry srovnávat s turnovskou "rekonstrukcí" kulturního domu Střelnice. To co se děje v Ostravě, může být zajímavé i pro naše občany.

Co mne potěšilo
(Ivan Turnovec)Přidáno: 00:28 6. 12. 2005
Když jsem minulý týden 2. prosince otevřel slovenský deník SME a začetl se do rubriky Zdravie, narazil jsem tam na známé jméno. Je potěšitelné, že si i naši sousedé považují turnovského (už sice bývalého) lékaře Ivana Kolomba. Myslím si, že i naši čtenáři si mohou přečíst alespoň kousek z rozhovoru ve SME, který byl veden redaktorkou Evou Hrdinovou, v době, kdy se začíná mluvit o kvalitě péče v jednotlivých nemocnicích. Ta kvalita je přímo závislá nejen na vybavení, ale hlavně na lékařích v té které nemocnici.

Zajímavé reakce nejen premiéra
(Ivan Turnovec)Přidáno: 23:06 25. 11. 2005
Premiér Jiří Paroubek podle Haló novin z 25. 11. (viz článek s názvem: Paroubek podlehl vydírání, lustrace mohou počkat) dál trvá na tom, že lustrační zákony jsou nemorální, protože stojí na principu kolektivní viny a otázka lustrací by se podle něj měla vyřešit předtím, než vstoupí v platnost nový služební zákon, jehož účinnost sněmovna posunula na začátek roku 2007.

Pár slov k rómské problematice
(Ivan Turnovec)Přidáno: 18:52 25. 11. 2005
Zajímavé údaje lze nalézt ve společné digitální knihovně českého a slovenského parlamentu. Jde o společný projekt, na kterém se podílejí Parlamentní knihovna, odbor informatiky Kanceláře Poslanecké sněmovny a odbor informatiky Kanceláře Senátu za českou stranu a Parlamentní knihovna, parlamentní archiv a odbor informatiky Kanceláře Národní rady Slovenské republiky za slovenskou stranu. Nalezneme zde i velmi zajímavé dokumenty. S jedním z nich bych rád seznámil naše čtenáře. Jde o Zprávu výboru ústavně-právního k vládnímu návrhu zákona (tisk 415) o potulných cikánech a podobných tulácích. Ta byla podkladem k jednání ústavně-právního výboru ve dnech 21 až 23. června 1927. Řešená problematika je jen zčásti historií. Nepřizpůsobiví občané existují v Čechách i v současnosti a to že obtěžují ostaní spoluobčany se neřeší. Někdy to dokonce vypadá, že jsou na úkor těch řádných protežováni samozvanými "ochránci" lidských práv.

Podpoří hejtman občanské aktivisty?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 13:28 19. 11. 2005
Plán vybudovat dálniční úsek Liberec - Hradec Králové přes Český ráj vyvolal mnoho emocí. Proti je řada občanských sdružení i profesionálních ekologů. Jejich odpor proti výstavbě podporuje i Ministerstvo životního prostředí. Nejde jen o porušení rázu krajiny a životního prostředí, ale i snížení kvality turisticky využívané oblasti. Existuje ale i názor, že dálnice je potřebná a pomůže rozkvětu oblasti. Je zajímavé že ten druhý je převážně úřednický.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena