MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Zpráva ČTK o kriminalizaci podnikání
(ČTK)Přidáno: 23:40 4. 11. 2005
Zpráva ČTK si zaslouží pozornost, i když nejde o problematiku komunální, ale celostátní. Propojení policie s podsvětím se podle jednoho z nejbohatších obchodníků v zemi Tomáše Pitra netýká pouze násilné kriminality a údajného gangu Davida Berdycha. Spolupráce policie s podsvětím prý existuje i v případech kriminalizovaných podnikatelů.

Obecní stavební zakázky nebývají transparentní
(Ivan Turnovec)Přidáno: 16:45 1. 11. 2005
Organizace Transparency International nedávno zveřejnila žebříček vnímání korupce. Dle jejích kriterií patří České republice 47. až 50. příčka, v rámci EU se tak řadí mezi státy s největší mírou korupce. Transparency International upozornila také na to, že česká a moravská města zadávají stavební zakázky neprůhledným způsobem. Existuje, dle jejích zjištění, často propojení určitých stavebních firem s místními či regionálními politiky a úředníky. Informace může být zajímavá i pro naše zastupitele, kteří se nad kriterii výběrových řízení v minulých letech příliš nezamýšleli.

Ještě k Výzvě na odvolání starosty
(Ivan Turnovec)Přidáno: 17:55 31. 10. 2005
Dostal jsem pár mailů a obrátilo se na mne i několik lidí s dotazem jak je to s reakcí Deníku Pojizeří a starosty k té VÝZVĚ OBČANŮ. Opakovaně jsem byl také tázán, zda se nedomnívám, že šlo o účelovou záležitost. Dostal jsem i výstřižek z Nových Pojizerek Jak to vidí Pepa Lahváček. I ve mně začal hlodat červíček pochybností.

Je co slavit?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 22:36 29. 10. 2005
Ještě zcela neskončily oslavy jednoho státního svátku a ty druhé, v listopadu, se blíží. Dovolím si při té příležitosti připomenout pár slov ze sloupku „Od člověka k člověku“ od Karla Čapka. Vyšel v Lidových novinách 4. prosince 1938, nedlouho před Čapkovou smrtí.

Paroubek obviňuje Pence
(Ivan Turnovec)Přidáno: 23:04 24. 10. 2005
Občas se i na naší komunální úrovni mluví o osobních sporech. Když nědo kritizuje vysoké úředníky je to údajně osobní spor. Připadá mi to směšné. Pamatuji dobu, kdy jsem měl "osobní" střet s personálním náměstkem za to, že jsem požadoval dodržování občanských práv, ke kterým se podpisem v roce 1987 přihlásila i tehdejší komunistická vláda. Níže popsané chování předsedy vlády proto odsuzuji. Nakonec přesvěčte se sami zda jde o adekvátní reakci (a to bez ohledu na to, že randál Technohudby nemusím a ani jeho provozovatele).

Mrtvola chtěla odvolat starostu
(Otakar Grund)Přidáno: 14:43 24. 10. 2005
Kuriózní situace nastala počátkem měsíce října v našem malém městě Turnov na severovýchodu Čech, když několik skupin občanů postupně podepsalo Výzvu k jednání o odvolání starosty Milana Hejduka a už podruhé tento svůj požadavek zaslalo zastupitelům.

Nežádáme výhody, chceme soutěž
(-ája- Region č. 39)Přidáno: 22:01 21. 10. 2005
Poučení z Jeseníků. Bruntálský stavitel Petr Czasch vyzval starostu města Stanislava Navrátila, aby rozkryl praxi korupce při komunálních zakázkách. Doufejme, že se ozve časem někdo i u nás na Turnovsku. Stavitel Czasch s architektem Miluničem a dalšími se snaží s hydrou korupce ve veřejných zakázkách, tu s větším, tu menším úspěchem, bojovat již několik let. Rozhovor z časopisu REGION č. 39, který přetiskujeme, stojí za přečtení.

Cenzura v Turnově
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:48 21. 10. 2005
Docela mne zaskočilo, když jsem byl mailem informován o tom, že šéfredaktor Václav Feštr rozhodl, že mé texty v "jeho" Hlasech a ohlasech zveřejněny nebudou. Prý jsou urážlivé. Šlo o ohlasy na dva příspěvky uveřejněné v říjnovém HOT. První jsem dokonce napsal na vyzvání. Je na těchto stránkách pod názvem: K diskusi o turnovských odtazích. Nejsem si vědom, že by mé texty rasově nebo politicky pobuřovaly a nesměly být z toho důvodu podle nějaké vyhlášky nebo zákona zveřejněny.

Jaká je pravda
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:35 21. 10. 2005
Omlouvám se čtenářům že jsem se na nějaký čas odmlčel. Člověk se ale musí tu a tam postarat i o své zdraví. Dnes předkládám text, který zapomněl v minulém týdnu zveřejnit Deník Pojizeří. Jde o Výzvu na odvolání starosty. Po dopisu se kterým Výzvu starosta vrátil a jeho výrocích na tiskové konferenci města jsme reagovat museli. Účelové nepravdy zneužité i v tisku je třeba uvádět na pravou míru. Pan šéfredaktor Deníku Pojizeří Radim Pochop sice zveřejnil (malým písmem a nikoli na stejném místě) výhrady pana Grunda. To ale neosvětluje celý problém s opakováním předáním Výzvy k projednání na MÚ.

K diskusi o turnovských odtazích
(Ivan Turnovec)Přidáno: 14:28 4. 10. 2005
Parkování a průjezd Turnovem jsou bezesporu problémy, které vnímají všichni občané. K rozdílnému přístupu dochází ale v tu chvíli, kdy se dostanou do konfliktu s městskou, nebo státní policií za nedodržování předpisů. Existuje totiž sorta lidí, kteří si myslí, že oni mohou cokoli a nějaké dodržování zákonů a předpisů je jen pro ostatní.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena