MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Naše selhání
(Ivan Turnovec)Přidáno: 15:53 3. 10. 2005
Právě jsem se dověděl o chybách v přiložených podpisech ke druhé výzvě na odvolání starosty. To je nepříjemné, je mi jasné, že Hejduk bude dělat vše k diskreditaci té druhé výzvy a tím celého požadavku - přiznám se, že mne nenapadlo, že by se mohlo stát něco podobného. Novináři, kteří budete o věci psát, dovoluji si Vás požádat, opatřete si od města kopii podpisových archů, no a třeba si za některými lidmi zajděte a poptejte se jich na názor na starostu, když to bude bez strašení jak má on ve zvyku tak se třeba leccos dovíte.

Politicky organizovaná korupce
(Petr Czasch)Přidáno: 18:53 21. 9. 2005
Díky dlouholeté absenci demokracie a občanské svobody zneužily staronové mocenské struktury přeskupené do „různobarevných“ stran v první polovině devadesátých let minulého století zbytků porevoluční euforie, důvěřivosti i naivity občanů a postupně znetvořily rýsující se demokratický systém. Výsledkem je současný „pseudodemokratický postkomunistický“ politický systém, založený na protekcionismu, klientelismu, korupci, byrokracii, velké moci a k tomu naprosté - kolektivní - nezodpovědnosti politiků i úředníků.

Zastupitelé se snažili „upravovat“ zákon
(Otakar Grund)Přidáno: 22:38 18. 9. 2005
Zvolení představitelé mohou navrhnout i přijmout znění veřejné vyhlášky v případě, že tím vyřeší nějakou důležitou situaci ve svém městě nebo obci. Je to logické, neboť občané zpravidla do svého čela volí lidi uvážlivé, zkušené a moudré, aby dali jejich veřejnému životu potřebný ráz. Proto i v Turnově z jejich popudu vznikla, vedle ostatních, vyhláška a následně i smlouva se soukromou firmou o odtazích motorových vozidel z míst, kde podle dopravních předpisů brání silničnímu provozu či tvoří jeho nebezpečnou překážku. Víc se dovíte v článku.

Pomozte demokracii
(Petr Czasch)Přidáno: 19:06 16. 9. 2005
Petr Czasch bojuje již řadu let proti korupci ve stavebnictví. Je to běh na dlouhou trať. S jeho texty se můžete setkat v archivu www.politikon.info i na těchto stránkách. S jeho textem a přáním rádi seznamujeme naše čtenáře. Věříme, že se nad nimi zamyslí a třeba i pomohou změnit to nedobré v naší politice velké i té komunální.

Druhá výzva
(Ivan Turnovec)Přidáno: 16:57 15. 9. 2005
Projednávání prvního občanského požadavku na odvolání starosty bylo poněkud rozpačité. Skončilo tím, že 1. 9. odvolán nebyl. Dnes 15. září 05 byla proto předána prostřednictvím podatelny turnovské radnice druhá Výzva zastupitelům. Jde o požadavek občanů na další hlasování zastupitelů o odvolání starosty Milana Hejduka. Uvidíme jak dlouho bude projednání zdržováno. Je pravdou, že ze zákona má starosta na splnění občanského požadavku podpořeného čtyřiasedmdesáti podpisy 90 dní. Výzvu adresovanou zastupitelům města Turnova, i s průvodním textem přetiskujeme.

Diskutované turnovské odtahy
(Ivan Turnovec)Přidáno: 11:21 14. 9. 2005
Liberecká příloha MfD 14.09.2005 publikovala poznámku o reakcích na odtahování nesprávně zaparkovaných automobylů v centru Turnova pod názvem: Lidé v Turnově: Strážníci odtahují auta zbytečně, (podepsána je značkou sol). S tvrzením o zbytečném odtahování nesouhlasím. Předpisy v silniční dopravě jsou jednoznačné a nelze je obcházet.

Reakce starosty Hejduka
(Ivan Turnovec)Přidáno: 17:21 9. 9. 2005
Starosta Hejduk se v zářijových HOT pod názvem: NASTAL ČAS NA REAKCI... na str. 51 až 53, vyjadřuje k prvnímu občanskému návrhu na jeho odvolání. Podle něho je petice zcela bezvýznamná. Jeho 11 bodů stojí za přečtení a snad konečně otevře oči i zastupitelům kteří (aniž jsou s jeho předchozí politikou přímo provázáni) se jej doposud zastávají. Nemám zájem s ním polemizovat, s hulváty se nebavím. Pár slov ale uvést musím, jde totiž o argumenty. Starostovo arogantní a nekonkretní napadání oponentů přesahuje meze únosnosti.

Poměry které známe
(Ivan Turnovec)Přidáno: 11:50 7. 9. 2005
Zastupitelé v Turnově přání občanú nevyslyšeli. Naopak starosta znovu napadá oponenty. Zatím to vím jen z doslechu, jsem na Slovensku. Ale i zde jsou problémy podobné těm našim Turnovským. Nejde o shodu okolností, ale zpúsob jak se chovají někteří komunální politici, a to pak vúbec nezáleží na národnosti.

Starosta Turnova si neváží občanů a je arogantní
(Pavel Dvořák)Přidáno: 14:35 30. 8. 2005
Dva dny před projednáváním občanského požadavku na odvolání starosty Milana Hejduka z funkce, vyšel v MfD 30. 8. 05, článek inicátora petice. Je užitečné se s jeho argumenty seznámit - snad si je uvědomí i někteří zastupitelé ze starostova koaličního uskupení. Jak dopadne hlasování ve čtvrtek 1. září závisí totiž na každém ze zastupitelů.

Výzva občanům
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:57 29. 8. 2005
Ve čtvrtek 1. září 2005 od 17 hod začíná Veřejné zasedání zastupitelstva města. Poprvé od roku bude do jednání zařazen pod bodem č. 5 požadavek občanů na odvolání starosty Hejduka z funkce. Podobný požadavek na odvolání předchozího starosty JUDr. Šolce, v minulosti neprošel, byl iniciovaný ale nikoli občany Nýbrž "nezávislými" a straníky ve spolupráci s tehdejším místostarostou Hejdukem. O občanských protestech proti rozhodnutím starosty Hejduka a jeho manipulačním praktikám se opakovaně píše i mluví.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena