MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Další výstava v turnovské Galerii Safír
(Dagmar Haltmarová)Přidáno: 22:46 27. 8. 2005
Výstava FOTOGRAFICKÉ DETAILY začne v sobotu v turnovské Galerii Safír. Výstavní kolekcí, která čítá 36 fotografií, se v Galerii Safír tentokrát prezentuje polský autor Tadeusz Bilozor. Jde o kolekci barevných fotografií nejrůznějších detailů: strojů, struktury, krajiny aj. Autor je fotografuje klasicky, bez použití speciálních technik.

K návrhu na odvolání starosty Turnova
(Ivan Turnovec)Přidáno: 12:32 24. 8. 2005
V liberecké příloze MfD se 24.8.05 objevilo několik článků věnovaných občanským i zastupitelským snahám o odvolání starostů a dalších funkcionářů. Bylo správně upozorněno i na to, že s nimi souvisí i trestní oznámení, jejichž efektivnost je přímo úměrná s tím, zda k odvolání došlo. O tom jsme ostatně na našich stránkách psali. Mně v MfD zaujal text věnovaný Turnovu a snaze občanů o odvolání starosty Milana Hejduka.

Ozval se nám pan prezident
(Václav Jenšovský)Přidáno: 18:11 19. 8. 2005
Výbor občanského sdružení "Paměť Českého ráje a Podještědí" se sídlem v Turnově se ve druhé půli letošního června obrátil v duchu svého zaměření, resp. samé podstaty své existence, s obsažným dopisem též na prezidenta ČR pana Václava Klause. Obsahem dopisu (byl na našich stránkách zveřejněn a můžete jej najít pod názvem:Dálnice Českým rájem stále v jednání - vložen byl 11. 6., musíte zalistovat přehledem článků trochu hlouběji - pozn.it.) byl - pochopitelně - příslušnými krajskými institucemi intenzívně nastolovaný - dle našeho hlubokého přesvědčení vrcholně nerozumný - záměr, prosadit exponovanou částí krajinného skvostu Český ráj tzv. severní trasu dálnice R-35.

Jde o ochranu proti povodním?
(Ivan Turnovec )Přidáno: 21:05 17. 8. 2005
9.8.2005 se uskutečnilo na turnovské radnici jednání monitorovacího povodňového výboru. Hejtman kraje se setkal s některými starosty z Pojizeří a vybranými pracovníky krajských a komunálních orgánů. Optimistické zprávy z jednání mne neuspokojily. Ostatně podobné bylo i monitorování stavu Jizery při vodáckém putování hejtmana dne 4.8.2005 za účasti starosty Turnova a Malé Skály. Problematické úseky Jizery od Malé Skály až do Přeper hejtman neviděl a starosta Turnova ani neprojevil zájem jej na ně upozornit. Hejtman by se určitě vyjadřoval jinak, pokud by kromě „pohodové plavby“ seznámil se situací, zvláště pak v údolí obou toků Jizery, tj. Velké a Malé Jizery i jejich přítoků Stebénky i Libuňky v Turnově. Zde je třeba urychleně řešit protipovodňovou ochranu a přestavbu jezu u Juty. Podle hejtman má Jizera pověst přívětivé řeky pro vodáky, je čistá, bez plovoucích kmenů apod. Starosta Malé Skály si údajně postěžoval, že při povodních mají většinou poškozený ostrůvek s kempem. Komentář k úseku Malá Skála - Turnov - Přepere se nikde neobjevil.

Údaje o financování z veřejných prostředků nelze tajit
(Ivan Turnovec)Přidáno: 12:10 15. 8. 2005
Popsaně rozhodnutí správního soudu může mít zásadní význam pro jiné spory o poskytování informací státními, městskými nebo obecními úřady. Obchodní tajemství bývá často argumentem, když se úřady či radnice některé informace o svých dohodách snaží zatajit

Dopis čtyřem koaličním zastupitelům
(Josef Kunetka)Přidáno: 21:14 14. 8. 2005
Polemiky kolem dálnice Českým rájem nekončí. K problematice jednání o tzv. severní variantě dálnice R35 Českým rájem se ve svém otevřeném dopise čtyřem zastupitelům, Mgr. Petru Hakenovi, Mgr. Aleši Miklovi, Ing. Vítězslavu Sekaninovi a Františku Zikudovi, jejich kolega Josef Kunetka. Od 14. června uplynulo již hodně vody Jizerou a zatím oslovení nereagovali. To je důvodem proč se úvahy Josefa Kunetky předkládají veřejnosti. S odpověďmi zastupitelů naše čtenáře také rádi seznámíme. Očekáváme, že určitě přijdou se svými protiargumenty.

Ve Vrchlabí kritizují starostu
(Jan Ullwer)Přidáno: 20:41 7. 8. 2005
Vrchlabské organizace Evropských demokratů a ODS kritizují starostu Sobotku (US-DEU). Dle společného prohlášení MO ED a MO ODS nehájí starosta zájmy města tím, že snaží obcházet rozhodnutí zastupitelstva o neodpuštění třímiliónové smluvní sankce, kterou má za opožděný termín dostavby supermarketu Lidl zaplatit stavební společnost Agile. Uvádí Jan Ullwer na stránkách politikon.cz. Jeho slova připomínáme zastupitelům Turnova, kteří se proti opakovanému hlasování o neschválených starostových návrzích dosud neohradili.

Historie spolku rodáků a přátel Turnova
(Otakar Grund)Přidáno: 20:05 6. 8. 2005
Jednatel turnovských rodáků Otakar Grund nám poskytl stručný přehled historie Spolku rodáků a přátel Turnova. Toto sdružení by mohlo udělat pro město mnoho dobrého. Problém je jen v tom, že členská základna je tvořena vesměs těmi dříve narozenými. O členství v tomto spolku by měli projevit zájem i mladší obyvatelé Turnova.

Střípky z Českého ráje
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:22 2. 8. 2005
Střípky z Českého ráje, nazval výstavu svých fotografí Břetislav Jansa. Fotoklub Safír získal nové výstavní prostory v Turnovském informačním středisku na náměstí Českého ráje. Vernisáž proběhne 4. srpna. v 16 hod, výstava potrvá do 1. září. Je tím zahájena další nabídka pro turisty i dlouhodobá spolupráce s pracovníky informačního střediska. Další pravidelné měsíční výstavy fotografií v této druhé turnovské fotogalerii budou, podle vyjádření fotklubu Safír i sružení Kontakt, pokračovat vždy po uplynutí měsíce, tedy každý první čtvrtek v měsíci.

Stavební řízení po Turnovsku
(Otakar Grund)Přidáno: 23:26 30. 7. 2005
Kratičká poznámka je také výpovědí o tom, jak to občas chodí při úředním řešení něčeho jednoduchého, zvláště když se příliš nemyslí.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena