MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Přečetli jsme
(redakce)Přidáno: 19:55 25. 7. 2005
V Právu byl 25. 7. zveřejněn komentář poslance Františka Pelce k návrhu některých poslanců na opakované projednání a pokus omezit účast občanů ve správních řízeních pro velké investiční akce. Snahu vyšachovat občany z rozhodování zná z Turnova, kde je zastupitelem a patří k opozici proti starostovi Hejdukovi a jeho koaliční hlasovací mašinérii. S tím co poslanec Pelc uvádí souhlasíme a věříme, že se jemu a dalším rozumným podaří prosazení návrhu zabránit. Z článku zveřejněného v Právu pod názvem Skandální návrh, citujeme.

Stížnost Kontrolnímu výboru
(Pavel Dvořák)Přidáno: 14:22 20. 7. 2005
Aktivista Pavel Dvořák, nesouhlasící s radniční verzí Regulačního plánu centra poslal, po posledním hlasování na zastupitelstvu města, stížnost Kontrolnímu výboru turnovského zastupitelstva, jde o Protest proti zařazení mimořádného bodu jednání a jeho odhlasování. I nás zajímá, jak bude tato stížnost vyřízena. O nestandardnosti hlasování o výjimce ze stavební uzávěry jsme psali již vícekrát.

Reakce na převod turnovské nemocnice na obchodní společnost
(xxx)Přidáno: 00:43 20. 7. 2005
Jde o reakce zveřejněné na internetových stránkách www.igenus.cz za příspěvkem: Turnov udělá z městské nemocnice obchodní společnost. Anonymita reagujících je celkem logická, jde li skutečně o pracovníky nemocnice. Logické jsou i jejich argumenty. Ostatně o návrhu jsme na stránkách turnov.zde.cz informovali a podivovali jsme se při té příležitosti nad tím, že záměr byl v médiích (reagovali jsme na libereckou přílohu MfD z 29. června)což bylo o den dřív, než došlo k jeho schvalování zastupitelstvem města Turnova.

Zastupitelské rozhodování a rozhodování
(Ivan Turnovec)Přidáno: 13:53 19. 7. 2005
Hlavním rozhodčím orgánem ve městě je zastupitelstvo, na základě jeho rozhodování dochází ke krokům ovlivňujícím život a mnohdy i budoucnost obce. Hlasování zastupitelů může být různé v různých městech. Dovoluji si zde porovnat plzeňské s turnovským. Potěšilo by mne, kdyby se nad tím zamysleli koaliční zastupitelé za Nezávislý blok a ODS.

Vyjádření zastupitele ke schválení výjimky ze stavební uzávěry RP-C
(Josef Kunetka)Přidáno: 22:19 18. 7. 2005
Vyjádření zastupitele Josefa Kunetky k nestandardnímu schválení výjimky ze stavební uzávěry na zastupitelstvu města Turnova. Dne 30.6.05 bylo na veřejném zastupitelstvu, bez uvedení v programu, na základě návrhu nespňujícího podmínky dané jednacím řádem (jednací bod nebyl navržen před zahájením jednání, ani na jeho závěr, ale během jednání) schváleno starostovo usnesení z původního neschváleného návrhu z 28.4.05. Ze zastupiteklova dopisu Radě města, vyjímáme podstatné.

Znovu proti dálnici Českým rájem
(Ivan Turnovec)Přidáno: 12:29 18. 7. 2005
Odpůrci severní varianty rychlostní silnice Českým rájem v úseku mezi Turnovem a Jičínem vyšli v sobotu 16. července po trase, kudy by měla nežádoucí dálnice podle projektu vést. „Dálnici tu nechceme. Jsem pro jižní variantu“ odpověděl na dotaz proč se účastní protestního pochodu jeden z účastníků František Kodlasa z Rovenska pod Troskami.

Podivné radniční prodeje
(Ivan Turnovec)Přidáno: 09:37 16. 7. 2005
Aktivity turnovského starosty jsou skutečně velmi široké - aby získal pro zadlužené město finanční prostředky, rozhodl se prodávat majetek zatížený restitučním sporem rodiny Walderode. Jeho dohody o mimosoudním vyrovnáním s dědičkou jsou při nejmenším neetické, a umožňují jí neoprávněně získávat finanční prostředky na další souzení.

Turnovský Hyde Park opět přilákal občany
(Otakar Grund)Přidáno: 21:09 12. 7. 2005
Lidé se nemohou smířit s postupem vedení radnice, které někdy porušuje demokratické principy a proto v letních měsících využívají areál letního kina k pořádání veřejného fóra. Po způsobu britů v Londýnském Hyde Parku tady diskutují o problémech, které je pálí a o kterých radnice zpravidla mlčí. V pondělí 11. červenci proběhl v areálu letního kina a za deště pak ve vestibulu hospody sokola druhý letošní turnovský Hyde Park.

Dálnice R-35 bude asi ještě dlouho jablkem sváru
(Otakar Grund)Přidáno: 01:24 12. 7. 2005
Člen komise rady města pro dopravu reaguje na sloupek starosty Turnova, uveřejněný v Hlasech a ohlasech. Jde o dálnici R-35, jejíž výstavbu starosta prosazuje i proti rozhodnutí zastupitelů, komise pro životní prostředí a odborných doporučení. Dálnice je skutečně v regionálním měřítku jablkem sváru. Nechme argumentovat Otakara Grunda.

Dočkáme se i na liberecku kontroly hospodaření obcí?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 19:13 11. 7. 2005
V poslední době se diskutuje o hospodaření obcí, jejich zadlužování atp.. Podnětem je nejen úsměvný střet starosty Jindřichovic pod Smrkem s ministrem financí. Starosta Pávek totiž patří k těm dobře hospodařícím, na rozdíl od ministerstva financí. Problém špatného obecního hospodaření ale existuje. Je skutečností, že některá (a není jich málo) městská zastupitelstva, ale i jednotliví starostové, hospodaří velmi účelově a na prospěch svých obcí zapomínají. Odpouštění dlužných částek organizacím, nebo podnikům řízeným zastupiteli či radními, ručení za nedobytné úvěry, jsou pro některé „obecní hospodáře“ zcela běžné. Známe to i v Turnově, kde byly odpouštěny milionové částky, a kde docházelo k plýtvání finančními prostředky za nerealizované projekty a za nekvalitní přípravné stavební práce.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena