MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Podivné prodeje 3
(Josef Kunetka)Přidáno: 20:42 16. 1. 2007
Na záměr vedení města prodávat pozemky s tzv mimosoudním vyrovnáním reagoval opoziční zastupitel za VPM Josef Kunetka posláním podnětu členům rady města k neodkladnému projednání. Jeho podání zveřejňujeme. Na to, že prodeje znamenají poškození města jsme již upozornili.

Radniční tiskoviny
(Jiří Černý)Přidáno: 13:17 15. 1. 2007
Z obsáhlejšího zamyšlení o kvalitě komunálních informací vybíráme několik úvodních odstavců, které nás zaujaly. Věříme, že budou zajímat i naše čtenáře. O objektivitě HOT jsme se zmiňovali opakovaně. Při tom toto periodikum nepatří v rámci libereckého kraje zdaleka k těm nejhorším. Nic na tom nemění ani fakt, že jeho šéfradaktor programově neuveřejňuje některé příspěvky s opoziční tématikou a naopak sám mate veřejnost, jako třeba v případě výstavby kulturního domu Střelnice. Vraťme se ale k textu Jiřího Černého.

Podivné prodeje 2
(Ivan Turnovec)Přidáno: 19:11 14. 1. 2007
Na transakci s pozemky, o které se bezúspěšně soudí, může vydělat mimosoudními dohodami vdova po hraběti Walderode milióny korun, díky tomu, že jí to umožňuje vedení turnovské radnice. Exstarosta turnova již prodal pozemky Ontexu a městský rozpočet tak připravil o cca 8 milionů korun. O další miliony chce nevýhodnými, a současně nezákonnými, prodeji připravit město i jeho nové vedení. Získat do zadluženého rozpočtu, díky dluhům vytvořeným minulým vedením, každých pár milionů je sice potřebné, ale nemělo by to znamenat ochuzení a poškození města, k čemuž podivné prodeje vedou.

Malicherné problémy naší blaženosti
(Čestmír Hofhanzl)Přidáno: 15:39 13. 1. 2007
Svým příspěvkem reagoval Čestmír Hofhanzl loni v listopadu (7. 11. 06) na senátní volební kampaň Petra Pitharta a celý politický vývoj v naší zemi. Je smutné, že texty a úvahy tohoto vzácného člověka se v médiích prakticky neobjevují. To je důvodem, proč článek z časopisu Svědomí, který jsme prostřednictvím internetu obdrželi, přetiskujeme celý. I obecnější témata jsou potřebná a usnadní orientaci nejen v celostátní, ale i té komunální politice.

K výchově mladé generace
(Ivan Turnovec)Přidáno: 11:57 13. 1. 2007
Při diskuzích o redukci některých škol v libereckém, ale i jiných krajích, bojují rodiče i učitelé pro zachování stávající sítě, která je kapacitně využívána jen z části. Zapomíná se ale mluvit o výchově ve školách a o tom jak jdou učitelé svým žákům příkladem (v minulých dnech informovala ČT o řediteli základní školy majícím problém s alkoholem). Přinášíme úrývek z textu paní Žižkové, kterým reaguje na kritiku přístupu učitelů k žákům autora Vratislava Vyhlídky, uveřejněnou v Haló novinách 9. 1. 2007. I jeho text zveřejňujeme.

Podivné prodeje
(Ivan turnovec)Přidáno: 18:37 12. 1. 2007
O poškození města Turnova prodejem pozemků za které inkasovala část platby od investora (Ontexu) vdova Walderode dožadující se neoprávněně jejich vrácení, jsme před časem informovali. Dnes 12. ledna jsme se ve zprávách na TV1 v 18 hodin dověděli, že turnovská radnice plánuje další prodeje. Nezbývá tedy nic jiného než připomenout zastupitelům a radním v čele se starostkou Maierovou a místostarostou Pekařem, že jimi plánovaný prodej spojený s mimosoudním vyrovnáním je nezákonný.

Znovu o korupci
(Vít Kouřil)Přidáno: 16:10 12. 1. 2007
Ve zkrácené verzi uvádíme několik otázek a odpovědí z rozhovoru, který na www. vedl Vít Kouřil s Tomášem Kramárem, pod názvem Neexistuje město bez korupce. Domníváme se že jde o zajímavé informace, které mohou posloužit i v komunální politice města Turnova. Rozhovor uvedl jeho autor slovy: "Přestože podle nedávného průzkumu společnosti GfK víc než polovina spoluobčanů považuje korupci za samozřejmý jev a víc než třetina si myslí, že bojovat s ní nemá smysl, protikorupční aktivity občanského sdružení Oživení nepolevují. S jejich koordinátorem, absolventem Vyšší odborné školy publicistiky, bakalářem humanistických studií FHS UK, bývalým šéfredaktorem časopisu Amnesty International a redaktorem EkoListu Tomášem Kramárem (28), který se "od marného zachraňování světa a téměř marného studia občas utíká k umění, surrealismu a esoterním vědám", jsme pár metrů od parlamentu hovořili nejen o dlouholetém projektu www.bezkorupce.cz)."

Chybí jen ty boty
(Otakar Grund)Přidáno: 20:29 11. 1. 2007
Se souhlasem vedení města, rozhoduje o tom co je kulturní v Turnově, rodina Feštrova. Její členka -df- to jednoznačně prohlásila v lednových Hlasech a ohlasech ve své informaci o realizaci divadelního představení "Náhlé neštěstí" v turnovské smuteční síni: Nápad to byl vážně originální ... hra tím získala i trochu jiný rozměr ... herci přiznávali, že jim šel občas mráz po zádech, když si uvědomili souvislosti. ... možná se veřejnost oprostí od předsudků a příští akci si nenechají ujít další příznivci kvalitní kultury..." Přístup turnovského kulturního centra k pietě a etice je zcela v souladu s těmi kteří jsou schopni pro zisk ukrást kovové kříže z hrobů. Stačí se oprostit od "předsudků" jak je nám doporučeno. Uvádíme poznámku pana Grunda a k problematice pietního místa se časem ještě vrátíme, protože s tím co nám -df- nabízí nemůžeme souhlasit (ostatně neliší se to od odsouzené hostiny zbohatlíků v památníku na hoře Vítkově).

Malé umělecké zamyšlení
(Anastázie Turnovcová)Přidáno: 19:41 11. 1. 2007
Připomenout několik údajů novinářům nešetřícím suprlativy při informování o výtvarných akcích i jednotlivcích, je na místě. Na rozdíl od zbytku Evropy se totiž podle novinářských tirád zdá, že na liberecku je v místní populaci nejvyšší počet umělců, a že vše co je v tomto regionu vytvořeno či namalováno, je umělecké dílo.

Exposlanec o vyrovnávání s minulostí
(Čestmír Hofhanzl)Přidáno: 23:36 2. 1. 2007
Je těžkou politickou vinou pro dlouhá léta do budoucnosti, že nebyl do naší společnosti dán signál, že zlé a nepoctivé jednání se trestá. Vedoucí politikové prosadili koncepci obecné viny za komunistický režim a takzvanou tlustou čáru za minulostí.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena