MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Proč je dopravní řešení v Konceptu Regulačního plánu č. 3 špatné?
(Ivan Anděl)Přidáno: 21:08 17. 6. 2005
Obdrželi jsme dopis od ing. Ivana Anděla s jeho připomínkami ke Konceptu Regulačního plánu č. 3. Jeho argumentace je závažná a zaslouží si zveřejnit. Postupně tedy seznámíme spoluobčany s několika jeho texty dotýkajícími se bytostně rozvoje našeho města.

Řečnické fórun - Turnovský Hyde Park opět začíná
(Josef Kunetka)Přidáno: 23:03 15. 6. 2005
V minulém roce jsem si ověřil touhu občanů svobodně a volně pronášet své názory k obecně vzniklým problémům v naší otevřené občanské společnosti, zvláště k problémům v řízení správy veřejných. V Turnově od června do září opět bude řečnické fórum, napsal nám zastupitel Josef Kunetka. Jeho informaci rádi předáváme občanům. K prvnímu setkání dojde jen několik dní po již avizovaném, středečním, občanském míninku proti regulačnímu plánu, hned v pondělí 27.června.

Rozhodnutí zastupitelů starostu nezajímá
(redakce)Přidáno: 17:01 15. 6. 2005
S touto poznámkou, a ještě slovy presidenta republiky, jsme dostali kopii článku z Deníku Pojizeří. Arogance turnovského starosty nám vyrazila dech: STAROSTA HEJDUK NENÍ VŮBEC SOUDNÝ - PROSAZUJE SVÉ OSOBNI ZÁJMY A ÚSTNÍ DOHODY S BOHATÝMI INVESTORY .......... V DENÍKU POJIZEŘÍ 2.6.05, MIMO JINÉ, UVEDL: „JEDNÁNÍ O VÝJIMCE (PRO OBCHODNÍ CENTRUM NA KOŇSKÉM TRHU) BUDE NA JEDNÁNI ZASTUPITELSTVA TŘEBA PĚTKRÁT JE TO SPOLEČENSKO POLITICKÝ KROK"!!!! Zatím byl jeho návrh, protože předlohu zastupitelstvu podával osobně, zamítnut dvakrát. On si s tím nicméně hlavu neláme. K tomu snad jen příměr prezidenta Klause k některým politickým krokům v pořadu Sedmička (ČTv 5.6.05):“ l pro politiku platí předem stanovená pravidla. Podobně jsou daná ve sportu, např, v atletice: Skokan má povolené jen tři pokusy a žádný další. Referendum (pozn. i jiné hlasování) k jedné věci má být pouze jedenkrát."

Kdo má výhrady k Regulačnímu plánu
(Ivan Turnovec)Přidáno: 17:44 12. 6. 2005
Ve středu 22. června se v Turnově koná na náměstí Českého ráje, od 16,00 hod OBČANSKÝ MÍTINK – proti Regulačnímu plánu. Organizuje jej občanské sdružení Demokratická rovnost a turnovská VPM. Zveme všechny kterým není lhostejný rozvoj města, a zároveň nesouhlasí s tím aby bez nich o rozvoji města rozhodovala omezená skupina lidí v čele se starostou ing. Hejdukem.

Dálnice Českým rájem stále v jednání
(redakce)Přidáno: 16:53 11. 6. 2005
Ve středu 8. června proběhlo jednání turnovských zastupitelů o dálnici R 35. Zpočátku mělo tendenci sklouznout k pouhému odsouhlasení připomínek a výhrad, nakonec ale byl většinou zastupitelů přijat návrh zastupitele Tomsy. Jde o usnesení, že ZM nesouhlasí s úrovní zpracování posouzení vlivů na ŽP a žádá liberecký kraj, aby nechal dokumentaci přepracovat a předložil k novému posouzení. K rozhodování může pomoci i emotivní Stanovisko k projektu silnice R 35 (dálnice) územím Českého ráje, které zaslalo, 6. června 2005, občanské sdružení Paměť Českého ráje a Podještědí Libereckému krajskému úřadu.

V Turnově už vědí, proč tam prach překračuje povolenou hranici
(ČTK)Přidáno: 23:05 10. 6. 2005
Ing. Skybová jen velmi stručně informovala o studii znečištění, kterou zpracovala. Na zastupitelstvu ji starosta nenechal domluvit a odpovědět na některé dotazy. Hovořili jsme s ní a k čistotě ovzduší se ještě vrátíme. Zde jen připomeneme, že ing. Skybová je proti zvyšování osobní dopravy městem, tak jak to plánuje regulační plán. To bylo možná důvodem, proč byl její projev starostou přerušen. Zatím předkládáme informaci tak jak jí připravila liberecká ČTK.

Odpověď zastupitele na anketní otázku HOT
(Břetislav Jansa)Přidáno: 20:41 9. 6. 2005
O anketním dotazu Hlasů a ohlasů jsme již psali. Odpovědi zastupitelů nás zajímají. Ti jejichž adresy máme k dispozici dostali naše vyjádření. První reakce již máme. Omluvil se zatím, a to celkem logicky ing. Pekař, protože doporučujeme zastupitelům, že on by měl být, po případném odvolání ing. Hejduka, do konce volebního období starostou. Jako první reakci tedy předkládáme jak redakci HOT na dotaz odpovídá, opoziční zastupitel za VPM Břetislav Jansa.

Zelená cesta
(Otakar Grund)Přidáno: 20:30 9. 6. 2005
Autor nazval své dílko smutná pohádka. I takovouto formou se totiž dá napsat o necitlivém rozhodování městských úředníků. Nakonec i pohádka může nutit k zamyšlení, a kromě toho trochu osvěží kritické litanie posledních dnů.

Stanovisko deseti občanů
(xxx)Přidáno: 11:12 9. 6. 2005
K článku Lidé s žalobou na Turnov neuspěli, (Turnov - sol) ve vydání MF Dnes 6.6.2005, se vyjádřili i žalobci. Jejich Stanovisko, podepsané dvěma zástupci, Pavlem Dvořákem a Josefem Kunetkou, předkládáme čtenářům. S tím co žalobci uvádějí souvisí i občanská nespokojenost se starostou ing. Hejdukem. Stanovisko deseti má mnohem širší podporu.

Anketa Hlasů a ohlasů
(Ivan Turnovec)Přidáno: 18:03 8. 6. 2005
Redakce HOT rozeslala několika zastupitelům anketní otázka pro příští letní číslo tohoto měsíčníku: „Zaznamenali jsme, že Turnovem koluje petice na odvolání starosty města. Odvolat starostu mohou jen zastupitelé, domníváte se, že starosta je tak špatný, že by měl být zastupitelstvem odvolán?“ Vzhledem k tomu, že o občanské iniciativě, respektive dvou nezávislých iniciativách, které nakonec začínají koordinovat svou činnost, jsem na těchto stránkách již psal, rád nabídnu i svůj názor na to proč by mělo zastupitelstvo starostu ing. Hejduka bez poct odvolat a kdo by měl nastoupit na jeho místo.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena