MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Lidé s žalobou na Turnov neuspěli MfD 6. 6. 05
(Ivan Turnovec )Přidáno: 01:21 7. 6. 2005
MfDnes se příliš nevyznamenala. Informace o tom, že okresní soud nepřijal žalobu, aby pozastavil schvalování regulačního plánu města Turnova má trochu bombastický titulek, ale jinak se o tom, co občanům vadí, mnoho nedovíme. Údaje proč použili proti vedení svého města krajního řešení zde chybí. Citace jediné věty opozičního zastupitele, a jednoho ze žalujících, Josefa Kunetky, nestačí. Článek je nekorektní, zvýhodňuje jen jednu stranu.

Kauza Kašna
(Ivan Turnovec)Přidáno: 15:23 5. 6. 2005
O tom jak objektivně informuje HOT o dění ve městě vypovídá i dvoustránková Kauza Kašna uváděná jako SKŘIPEC. O tom kdo je zodpovědný za symbol turnovského hospodaření jak jsem kašnu v jednom z příspěvků na těchto stránkách nazval, není ale v materiálu ani slovo.

Pravdy a mýty o Střelnici
(Ivan Turnovec)Přidáno: 14:11 5. 6. 2005
Červnové Hlasy a ohlasy obsahují řadu textů věnovaných palčivým turnovským problémům. Mezi ně bezesporu patří otázka chybějícího kulturního domu v Turnově. „Možná je nyní jedna z posledních vhodných příležitostí, kdy má nějaký smysl dění okolo přestavby kulturního domu Střelnice řádně zrekapitulovat.“ Těmito slovy začíná pětistránkový přehled nazvaný Střelnice: pravda a mýty kolem stavby kulturního domu aneb od bourání po rozhodnutí stavět za své. Uváděná "rekapitulace" je, slušně řečeno, zmanipulovaná.

Jaká byla Komise pro Regulační plán č. 3
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:59 27. 5. 2005
Ptal jsem se před pár dny prostřednictvím e-mailové pošty na složení komise, která se vyjadřuje k občanským námitkám proti tomu, jak jejich práva omezuje Regulační plán města Turnova. Odpověď od paní ing. Koškové, která dělala zápisy z jednání této komise, jsem dosud nedostal. Přehled členů jsem se nicméně dověděl. Pokládám za svou povinnost seznámit s touto komisí i čtenáře. Její kompetence je totiž problematická. To je možná důvodem, proč jsem nedostal z MÚ odpověď na svůj dotaz.

Další připomínky k Regulačnímu plánu města Turnova
(Pavel Dvořák)Přidáno: 17:33 27. 5. 2005
Pavel Dvořák níže uvádí některé další připomínky k regulačnímu plánu č. 3 - Centrum města Turnova. Při jejich formulování vycházel ze svých zkušeností a dlouholeté spolupráce na projektech pro železniční dopravu (se SÚDOP Praha a Brno) i Úřad vlády ČR. Seznámit se s nimi je velmi zajímavé. Vedení města zatím na připomínky nereaguje. Vzhledem ke kvalitě a odbornosti členů komise pro řešení připomínek občanů se nedivíme. Ke komisi se vrátíme v některém z dalších příspěvků.

Kdo je Pavel Dvořák
(redakce)Přidáno: 15:51 23. 5. 2005
Jistě vás zaujal předchozí článek Pavla Dvořáka. Angažuje se v turnovské komunální politice poměrně krátce. Proto pokládáme za vhodné, uvést pár slov o jeho životě a vazbě k Turnovu. S jeho texty se budete na našich stránkách setkávat. Stejně jako nám, se mu leccos v Turnově (a zejména na jeho MěÚ) nelíbí. Na pochybení proto upozorňuje a pan starosta vyhrožuje, že mu bude zamezen přístup na radnici. Tak tedy, kdo je Pavel Dvořák.

Tajné spolky v Turnově
(Pavel Dvořák)Přidáno: 15:19 23. 5. 2005
Turnov se může pochlubit řadou tajných klubů, spolků, bratrstev, sekt a klanů, jako je např. Bratrstvo Růžového Kříže, Česká Sekta Satanistická a Démonistická, Ku-Klux-Klan, Tajní Zednáři a Betonáři, Mezinárodní Svaz Gangsterů a Mafiánů, Bratrstvo Kočičí Pracky (sídlící v tajných sklepeních radnice) atd. Určitě jste zvědaví, stačí kliknout a číst dál.

Motivace pro úředníky? Sto tisíc
(Ivan Turnovec)Přidáno: 18:01 21. 5. 2005
Pod tímto titulkem byla v liberecké příloze MfD 21. května 2005 uvedena zpráva Jany Šrůtkové o tom, že na turnovské radnici od prvního června začíná platit nový systém motivace pracovníků: „Až sto tisíc korun mohou dostat jako odměnu úředníci v Turnově, kterým se podaří získat na investiční akce peníze z jiných zdrojů než z městských. Odměna může být vyplacena jak úředníkům, tak i ředitelům městských organizací či zastupitelům. Dostat ji mohou za kompletní přípravu projektu, za získání peněz a za realizaci akce až do jejího dokončení. Odměny jsou odstupňovány procentuálně, žadatel si tak může například ze sto až dvou set tisíc přijít na šestiprocentní podíl, z částky do deseti milionů má nárok na dvě procenta a nad deset milionů jedno procento.“

Lži turnovského starosty
(redakce)Přidáno: 19:08 20. 5. 2005
Lze očekávat, že starosta Turnova se bude snažit lhát občanům, že ti kdo protestují proti povolení výjimky pro stavbu hypermarketu na Koňském trhu, protestují ne proti nesmyslnému návrhu, ale proti marketu jako takovému. Jde o účelovou lež, kterou již před časem použil. Ostatně opakoval jí i na dubnovém zastupitelstvu a to je důvod naší reakce, protože nikdo z oponentů není proti supermarketum, jen proti jejich stavění v místech kam nepatří.

Starostovy investiční starosti
(xxx)Přidáno: 01:39 20. 5. 2005
Kdo hájí zájmy města a občanů, kdo politikaří? Kdo umožňuje bohatým investorům „kupovat" si nezištně stavební povolení ......„? Občané: SLEDUJTE STAROSTOVY INTRIKY!!! S tímto letáčkem se dnes mohou občané seznámit i na našich stránkách. Jmenovité uvádění toho jak kdo v zastupitelstvu hlasuje pokládáme za správné, nelíbí se nám, že si to dosud naši zastupitelé nedoplnili do svého jednacího řádu. Oceňujeme že v případě pokusu povolit výjimku pro stavební povolení je postoj zastupitelů zdokumentován podobně, jako kdysi rozhodnutí o zasypání koupaliště v Dolánkách. Stačí jen si pamatovat jak kdo hlasoval.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena