MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

K řešení přípomínek k Regulačnímu plánu
(Ivan Turnovec)Přidáno: 19:01 19. 5. 2005
Dotaz který posílám na město a týká se řešení Regulačního plánu v centru města, je veřejný, to je důvodem proč jej předkládám, stejně jako odpověď, která doufám velmi brzy přijde, i občanům města. Poněkud mne totiž udivil přístup komise, která se ohání „veřejně prospěšnými stavbami“ v centru města a odmítá většinu připomínek majitelů pozemků i objektů.

Rozhodnutí stavět Střelnici …
(Ivan Turnovec)Přidáno: 18:17 11. 5. 2005
Rozhodnutí stavět Střelnici „za své“ chce pořádnou dávku odvahy, tvrdí nám hned v nadpisu svého sloupku pan starosta Hejduk v květnových Hlasech a ohlasech. Pokračuje: Tak jsem si řekl, že přišla vhodná doba, abych mým kolegům v zastupitelstvu „hodil pořádnou rukavici“ – předložil opravdovou výzvu. Žádám je, aby schválili dostavbu areálu Střelnice. … Velkohubá výzva mne přinutila k tomu, abych k ní uvedl pár upřesňujících slov.

S fotoaparátem do rumunského krasu
(redakce)Přidáno: 16:49 7. 5. 2005
Fototuristé z turnovského klubu SAFÍR a jejich příznivci z celého kraje plánují svou letošní expedici. Chystají se s fotoaparáty do krasových soutěsek v rumunských Karpatech. Celou akci organizuje, na žádost fotografů libereckého kraje, Břetislav Jansa. Odjezd je 11. června. Pro zájemce je ještě několik volných míst.

Občanská reakce na regulační plán
(redakce)Přidáno: 19:06 4. 5. 2005
Slíbili jsme našim čtenářům údaje o reakcích na regulační plán města Turnova. Uvádíme alespoň nejzákladnější informaci o trestním oznámení skupiny deseti občanů Turnova na vedení města zastoupené starostou ing. Milanem Hejdukem, za postup při zadávání a přípravě regulačního plánu obecně a centrální části města zvlášť.

„Námitky“ a „připomínky“ občanů bude radnice posuzovat
(Otakar Grund)Přidáno: 13:26 4. 5. 2005
Připomínek a výtek k regulačnímu plánu dostala turnovská radnice více než dost. Rozhodování o životě města bez vyslechnutí názoru občanů je od vedení města, mírně řečeno, neseriozní. Vyvolalo to dokonce i trestní oznámení na radnici (o tom ale jindy), dnes uvádíme jen krátkou informaci, že město se bude připomínkami občanů zabývat (původně dostali občané odpověď na svá podání, že radnice se bude zabývat jen některými, a jiné nehodlá akceptovat).

Milostná poezie na hradu Valdštejně
(redakce)Přidáno: 12:21 3. 5. 2005
Hrad Valdštejn je znám svými kulturními pořady už řadu let. Patří mezi ně i ty poetické, jako je tradiční čtení Máchova Máje první květnovou neděli. My tentokrát upozorňujeme na autorský pořad pana Otakara Grunda. V neděli 8. května v 15 hodin se představí tento střízlivý publicista a kritik turnovské radnice, jako autor milostné poezie. Přijďte si jeho verše vyslechnout.

Dvojí přístup ke kvalitě ovzduší
(Ivan Turnovec)Přidáno: 22:36 2. 5. 2005
Kvalita ovzduší v řadě českých měst je velmi špatná. Stejně jako jiné problémy se ale neřeší. O Turnovu, údajném srdci Českého ráje, jsme se dověděli, že kvalita jeho ovzduší patří k nejhorším v republice. Od konstatování o výsledcích měření uběhl již nějaký čas, ale občané se o problému od té doby více nedověděli. Srovnám li situaci u nás s tím, co jsem se dověděl na Slovensku, je mi z toho, jak se o nás naši představitelé starají, smutno.

Turnovská kašna teče dál
(Ivan Turnovec)Přidáno: 16:40 30. 4. 2005
Kašna na Náměstí Českého ráje zůstává i nadále symbolem hospodaření turnovské radnice a jejího starosty. Bez ohledu na velkohubě ohlašovanou opravu za 240 tisíc korun a realizaci olověné vystýlky, teče kašna dál. Město dalo špatné zadání a ani nenechalo před objednávkou zjistit kudy a jak vlastně kašna teče.

Turnovské elegie
(Pavel Dvořák)Přidáno: 23:18 28. 4. 2005
Regulační plán je bezesporu tím, co momentálně občany Turnova trápí. Věnuje mu pozornost ve své zpovědi i Pavel Dvořák. Dnešního jednání zastupitelstva se zůčastnil, a snad i jeho hlas pomohl zabránit (alespoň prozatím) schválení výjimky pro stavbu hypermarketu. Seznamte se i s jeho argumenty.

Podvod na občanech
(Staša Turnovcová)Přidáno: 22:57 28. 4. 2005
Zastupitelé neodsouhlasili 28. dubna starostovi jeho pokus o protlačení výjimky pro stavbu hypermarketu u Sobotecké ulice. Skřípal zuby a už plánuje další zařazení tohoto bodu na příští zastupitelstvo. Starosta se choval zcela standardně, arogantně a argumentoval svými suverénně předkládanými nepravdami. Ke snaze vybudovat v zátopové oblasti rozsáhlou stavbu, která tam nepatří se vyjádřilo krátkými příspěvky i pár občanů. Předložený text byl, z části verbálně, z části i písemně zastupitelům presentován.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena