MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Výzva zastupitelům
(Pavel Dvořák)Přidáno: 00:53 28. 4. 2005
Výzvu k odvolání starosty Hejduka, z důvodu jeho zneužívání pravomoci veřejného činitele, při zadávání a prosazování regulačního plánu města Turnova, vkládáme v den konání veřejného zastupitelstva 28. dubna 2005. Starostova mašinerie jej patrně ještě ve funkci udrží. Nicméně věříme, že časem na něho dojde, podobně jako na expředsedu vlády, stejně arogantního pana Grosse.

Koupaliště pana starosty
(Pavel Dvořák)Přidáno: 22:11 27. 4. 2005
Hrdinské činy a slib turnovského starosty, že bude po vzoru soudruhů vyvlastňovat, připomíná ve svém článku i Pavel Dvořák. Tento jeho vtipný komentář turnovské radniční politiky, jak jí předvádí ing. Hejduk, není jediný. Díky autorovu souhlasu, budeme moci s některými z jeho textů postupně seznamovat i naše čtenáře.

Hejduk má titul Ropáka na dosah
(sol)Přidáno: 11:11 27. 4. 2005
V MfD 27. dubna je připomenuta nominace turnovského starosty za Liberecký kraj na cenu Ropák roku. Přetiskujeme větší část příspěvku, který napsala šifra (sol) z Liberecké přílohy MfD. O tom že pan starosta prosazuje své zájmy a nehájí občany a jejich požadavky nejen v případě dálnice Českým rájem, víme již dlouho.

K čemu máme ing. Milana Hejduka?
(Jaromír Thuma)Přidáno: 10:41 26. 4. 2005
Takřka celou polistopadovou komunální politiku v Turnově vede jeden muž. Obdivuhodná kontinuita moci je však draze vykoupena. V Turnově není kulturní stánek, koupaliště, mladí lidé nemají kde bydlet, majetek je rozprodán, dluhy rostou. To Turnov může vrhnout na pokraj krachu. Na stole tak jsou katastrofické scénáře. Nicméně starosta je klidný a plánuje stále nové investiční akce. Chová se stejně, jako to předvádí dosud Stanislav Gross. Pan Thuma se nad situací zamýšlel ve svém příspěvku, ze kterého citujeme, již před více jak rokem. Od té doby došlo v radniční politice ke změně, je ještě horší. Nakonec pokus nechat odsouhlasit v rámci regulačního plánu, možnost vyvlastňování soukromého majetku v centru města je toho důkazem.

Pár slov nejen pro Turnováky
(Staša Turnovcová - Tomsová)Přidáno: 20:20 25. 4. 2005
Reakce na přístup turnovské radnice během vytváření regulačního plánu jsou stále ostřejší. Rozhorlení nad pokusem starosty prosadit vyhlášení svých zájmů za zájem veřejný je logické. Ještě se k němu časem vrátíme. Starostův střet zájmů je zřejmý i z textu který zveřejňujeme.

Ad V Turnově opravují kašnu (MfD 25. 4. 2005)
(Ivan Turnovec)Přidáno: 13:58 25. 4. 2005
Chlubit se opravováním nefunkční kašny na turnovském náměstí je od radnice, potažmo starosty města, do nebe volající drzost. Reaguji na příspěvek v Liberecké rubrice MfD, abych uvedl věci na pravou míru.

Tradiční zástavba na venkově
(Pavel Hron)Přidáno: 17:34 12. 4. 2005
Slíbili jsme, že se časem vrátíme ke dvoudílné publikaci Domov - kolébka lidskosti (Původní venkovská zástavba v oblasti Jeseníků) pana Pavla Hrona, která byla vydána Moravskou expedicí v roce 1999 v Moravském Berouně. Dnes předkládáme čtenářům jeho úvodní první kapitolu, kde se vyjadřuje k chrakteru venkovské zástavby. Na bohatou fotodokumentaci na tomto místě jen upozorňujeme. Pro oblast Českého ráje platí, v dobrém i špatném, totéž co pro Jeseníky.

Proč tolik povyku pro nic
(Josef Kunetka)Přidáno: 11:00 11. 4. 2005
V MfD 11. 4. byl v Liberecké příloze zveřejněn názor turnovského zastupitele Josefa Kunetky na problematiku střetu zájmů v Turnově. Příspěvek předkládáme našim čtenářům, to co je v něm uváděno pokládáme za dlouhodobý a zásadní problém současné turnovské komunální politiky, turnovského starosty a jej podporující koaliční části zastupitelstva.

Starosta o výstavbě Střelnice
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:17 8. 4. 2005
Starosta Turnova předkládá občanům své vize. K té o budování okresu Turnov se vyjádřil Václav Jenšovský. Já si dovolím pár slov k nejnovějšímu prohlašování o výstabě kulturního centra Střelnici. Popuzuje mne, že ten kdo je zodpovědný za to, že v Turnově kulturní centrum chybí, vykládá nesmyslné věci o tom jak postaví to co zboural. Reaguji na článek s názvem Turnov zaplatí Střelnici ze svého v MfD ze 7. dubna.

Námitky ke konceptu turnovského regulačního plánu – Centrum města Turnova
(XXX)Přidáno: 16:00 7. 4. 2005
Výbor Občanského sdružení pro ochranu obytných zón města Turnova je další skupinou občanů, kteří se ohradili proti nekoncepčnímu Regulačnímu plánu města Turnova. O jejich námitkách alespoň stručně informujeme.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena