MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Ohlas na Nadhledníček v HOT duben 2005
(XXX)Přidáno: 00:10 7. 4. 2005
Obdržel jsem dnes následující psaní, které je reakcí na mou poznámku zveřejněnou v HOT i na stránkách turnova zde. Jde sice o psaní anonymní, nicméně nevidím důvod, proč bych s ním neměl seznámit naše čtenáře. Nakonec o osobním strachu z našich radničních představitelů i komunálních mediálních expertů mi vyprávěla řada občanů se kterými jsem měl možnost v posledním roce hovořit. Ivan Turnovec. Jaká je tedy reakce na to zda Jsou HOT skutečně objektivní?:

Chce turnovský starosta skutečně bojovat za okres Turnov?
(Václav Jenšovský)Přidáno: 20:47 6. 4. 2005
„Přistoupilo k nám šestnáct obcí, v čemž jsme v republice výjimkou, proto by mělo smysl stát se okresním městem, navíc když jím v historii Turnov býval“ uvedl starosta Hejduk. To jsme se kromě jiného mohli dočíst v MfD Liberecký kraj 4. dubna v článku Turnov chce být okresem, Semilským se to nelíbí. Na náhlou aktivitu starosty Turnova reaguje dlouholetý bojovník za znovuvytvoření okresu Turnov prom.fil. Václav Jenšovský. Svou reakci, jejíž zveřejnění pokládáme za důvodné, poslal i do MfD.

Zločiny architektury v Českém ráji
(Ivan Turnovec)Přidáno: 18:35 6. 4. 2005
Slíbili jsme, že se budeme věnovat problematice architektury. Za pomoci přátel začínáme s fotodokumentací. Času je málo a tak zatím jen úvodní poznámka spojená se žádostí o pomoc. Naši občané mají zájem o prostředí ve kterém mají žít, dokazují to jejich připomínky k necitlivému rozhodování vedení turnovské radnice o Regulačním plánu.

Jsou HOT objektivní?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 15:54 9. 3. 2005
Není to dlouho, co se v MfD psalo o objektivitě místních médií (14. února). Hlasy a ohlasy turnovska byly označeny za příkladně objektivní a zvláštní pozornost byla věnována i jejich redaktoru Pavlu Charouskovi. Bojím se ale že chvála není tak docela zasloužená.

Turnovská radnice kousla do kyselého jablka
(Otakar Grund)Přidáno: 17:23 8. 3. 2005
Na samotném konci letošního února (2005) seznámili představitelé turnovské radnice veřejně, společně s architekty, občany patnáctitisícového města s plánem regulace dalšího očekávaného rozvoje, zejména jeho výstavby, vymezením užití veškerých ploch a s tím i související změnou celého systému vnitřní dopravy. Komentuje to Otakar Grund

Potřebuje Turnov další supermarket?
(Václav Jenšovský)Přidáno: 17:16 8. 3. 2005
Již druhý supermarket, který svou výstavbou vyvolal nejen trhání se silnice na Výšince, ale i diskuse o účelnosti a o rozhodování o výstavbě v katastru města, by měl být dolněn ještě dalším. Nad návrhem výstavby v areálu bývalé Masny, za kterým stojí současný starosta Turnova, se zamýšlí pan Václav Jenšovský. S výstavbou bytostně nesouhlasí. Jeho argumenty jsou převážně citové, ale má bezesporu pravdu.

Kam mizí duše našich měst?
(Eva Clarová)Přidáno: 14:44 5. 3. 2005
Poznámkou paní Clarové z Tábora zahajujeme serii příspěvků věnovanou tomu jak jsou pro zisk hyzděny naše obce architektonickými hrůznostmi. Věříme, že k tomuto tématu se budou vyjadřovat i naši čtenáři.

Pozvánka do Himalájí
(Redakce)Přidáno: 20:53 3. 3. 2005
Fotoklub Safír zve své příznivce a zájemce o fotografování na výstavu fotografií Anny Novákové. Tentokrát jde o procházku severní částí Indie nazvanou „V PODHŮŘÍ HIMALÁJÍ“. Výstava začíná 5. března ve 14 hodin v galerii Safír v turnovském muzeu.

Jde skutečně o zanedbatelnou částku?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 16:02 26. 2. 2005
Město Turnov zaplatilo 370 tisíc Finančnímu úřadu a tím skončil jeden problém. Starosta města to prezentuje jako výhru. Nejsem si tím ale jist. Za chyby při využívání státní dotace je vedení města zodpovědné. Starosta by se nad tím měl zamyslet a zvážit, nakolik je on sám tím, kdo je zodpovědný za peníze, které město muselo platit.

Novela zákona o střetu zájmů schválena
(ČTK)Přidáno: 14:50 25. 2. 2005
Sněmovna přes veto Klause a Senátu zpřísnila zákon o střetu zájmů. Jde bezesporu o pozitivní krok. Rozšíření dosahu a hlavně zavedení sankcí i pro komunální sféru je velmi potřebné. Nakonec o tom se zmiňuji v předchozím příspěvku. Zpráva ČTK je z 23. 2. 05. Věřím že novelu odsouhlasí i Ústavní soud.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena