MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Proč potřebujeme zákon o střetu zájmů
(Ivan Turnovec)Přidáno: 12:26 24. 2. 2005
O problematice střetu zájmů jsem psal již vícekrát. Zákon který prošel sněmovnou není dokonalý, nicméně je lepší než nic. Nemůžu proto souhlasit s poslanci ODS, kteří chtěli jeho přijetí zabránit. Konec konců drobné upozornění na střet zájmů, týkající se krajského radního za ODS, komentoval před časem Petr Pávek v MfD.

Pozvánka na setkání s předním českým fotografem a cestovatelem
(Redakce)Přidáno: 22:31 23. 2. 2005
Kontakt – sdružení fotografů Euroregionu Nisa Vás srdečně zve na setkání s Oldřichem Karáskem. Setkání se uskuteční v Experimentálním studiu v libereckých Lidových sadech v pátek 4. března v 18,00 hodin.

Střet zájmů politiky netrápí
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:33 20. 2. 2005
Tahanice kolem podnikání paní Grossové jsou jen drobnou součástí rozsáhlé problematiky podnikání politiků a jejich nejbližších. Je totiž s podivem, že po vstupu do parlamentu či zastupitelstva kraje nebo obce, se začíná dařit podnikatelům a co více, často začínají podnikat i mnozí ze zvolených nepodnikatelů a s nimi jejich rodinní příslušníci. Nejčastěji jde o nejrůznější poradenskou a reklamní činnost, dále o práce stavební, pečování o obecní zeleně atd.. Lidé chytající se dříve za hlavu a nemající v honičce za prací čas, se po zvolení do jakéhokoli zastupitelstva uklidní a jejich podnikání jen kvete. Stoupající příjmy jim vylepší i činnost ve správních radách podniků vlastněných obcí, krajem, nebo státem. Jejich výkon je neuvěřitelný.

Spalovat zahraniční odpady?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 19:00 19. 2. 2005
Jde o problém kterým v Liberci žijí ekologičtí aktivisté i ekonomové společnosti TERMIZO. Společnost jako správný vlastník chválí svou libereckou spalovnu odpadů jako jednu z nejmodernějších v Evropě. Brání se tak proti ekologickým aktivistům, kteří přicházejí se svými výhradami již od zahájení jejího provozu.

Dvě úvahy starosty Turnova
(Ivan Turnovec)Přidáno: 17:07 5. 2. 2005
V únorových Hlasech a ohlasech se znovu objevil SLOUPEK STAROSTY. Je jako obvykle arogantně domýšlivý a urážlivý vůči podřízeným. Za přečtení bezesporu stojí. Stručný komentář si nechám na závěr, tak jak je to zvykem u některých textů v Hlasech a ohlasech, na které je v citovaném starostově textu odvolávka. Co se nám tedy rozhodl, prostřednictvím HOT, pan starosta vzkázat:

Nejde jen o demolici
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:57 3. 2. 2005
V Liberci se diskutuje o plánované demolici obchodního domu Ještěd na Soukenném náměstí. Plní se tím již několik dní stránky krajské redakce MfD i místních tiskovin. Je to reakce na radniční zprávu o plánované grandiozní přestavbě libereckého dolního centra. Město má údajně silného investora. Jde o problém obecnější a proto tento komentář.

Dar muzeu: zkamenělina stará 260 milionů let
(ČTK)Přidáno: 15:26 3. 2. 2005
Zprávu o zajímavých exponátech, které dostalo turnovské muzeum, vkládáme i na turnov.zde.cz. Informace je z MfD 3. února 2005. Věříme, že na plánovanou březnovou výstavu přírůstků ze zbírky zesnulého Stanislava Langra, přijde kromě tradičních návštěvníků i mnoho dalších zájemců o přírodní bohatství Čech.

Josef Kunetka opustil vedení rodáckého spolku
(Otakar Grund)Přidáno: 13:07 3. 2. 2005
Nesrovnalosti mezi jednotlivými členy spolku turnovských rodáků vedli již delší čas k drobným konfliktům. Ke krizi, jejímž výsledkem je odchod některých členů výboru došlo na lednové schůzi. Informuje o tom Otakar Grund.

Jak to vidí...
(Pepa Lahváček)Přidáno: 14:24 2. 2. 2005
Trpký humor z Nových Pojizerek rádi přetiskujeme, i když ke starostově reakci na poznámku v MfD jsme se již před časem vyjádřili. Ostatně, to že je zbouraná a nepostavevá Střelnice turnovskou občanskou bolestí vyplývá i z dnešního 2. 2. 05 článku v MfD Turnov postaví kanalizaci a … který končí odstavcem: „Plánování velkých stamilionových akcí, jako je třeba kongresové centrum Střelnice nebo sportoviště v Maškově zahradě, zůstane u projektů. Přitom kulturní dům nebo koupaliště místní lidé postrádají.“ Nechme ale promluvit „Pepu Lahváčka“ z únorových Nových Pojizerek.

Sdružení fotografů Euroregionu Nisa v roce 2005
(redakce)Přidáno: 14:29 1. 2. 2005
Turnovský fotoklub Safír, organizátor výstav v turnovském muzeu, je jedním z pilířů sdružení fotografů tří států z euroregionu Nisa, sdružení se symbolickým názvem KONTAKT. O chystané únorové výstavě jsme již zprávu podali. Nyní předkládáme zprávu o činnosti tohoto sdružení veřejnosti.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena