MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

K platům politiků
(Jana Hamplová)Přidáno: 14:06 1. 2. 2005
Návrh lidoveckého předsedy Kalouska na omezení finančních výhod politiků jen znovu připomněl, že pokud si o svých platech a dalších výhodách rozhodují poslanci sami není to v pořádku. Ostatně i my zde v Turnově si máme možnost zavzpomínat na prohlášení našeho starosty, který má představu, že by měl být za své hrdinské činy o kterých píšeme, honorován podstatně víc než je (a to nikde nepřiznává částky které má kromě platu ze správních rad atd.). V rámci diskusí se k problému vyjádřila v MfD 1. 2. 2005 i paní mgr. Jana Hamplová z Mohelnice. V Turnově byla několikrát na besedách organizovaných v minulých letech Demokratickým klubem. Její text uveřejňujeme, protože se domníváme že si pozornost zaslouží.

"Malý" výkřik z Velké ohrady
(Petr Zavoral)Přidáno: 22:40 29. 1. 2005
Příběhů, v nichž hraje hlavní roli nekompetentní vrchnostenská nadutost, arogance a pohrdání běžným občanem, je všude kolem nás k mání tolik, až se může zdát, že publikovat jeden z nich a slibovat si od toho kdovíco je počínání marné ba pošetilé, které nemá daleko k bláznovství, neboť jeho efekt bude téměř jistě nikoli nepodobný pověstnému házení hrachu na zeď. Na druhé straně však: bylo by rozumné kapitulovat před jedním z největších nešvarů posttotalitního věku, který má beztak kořeny v papalášském komunismu? Nedomydlili bychom to zpátky do časů, jež se už domníváme mít za sebou? Snad se ještě nedočkám obecného posměchu, když vyslovím názor, že ve svobodné společnosti by se mělo trpělivě upozorňovat na každé zdánlivě bezvýznamné selhání demokratického principu, které je součástí mozaiky všudypřítomné úřednické libovůle. Píše Petr Zavoral o svém problému na http://www.freewebs.com/vanek/vykrikzvelkeohrady.htm. Jde o něco s čím se setkáváme často a všichni, proto stojí jeho text za přečtení.

Pozvání na výstavu
(redakce)Přidáno: 16:00 29. 1. 2005
V Galerii Safír v prostorách muzea Českého ráje probíhá ročně téměř desítka fotografických výstav, které organizuje fotoklub Safír. První výstavou roku 2005 bude společná tvorba výtvarnice Urbanové a fotografa Hégera. Zveme tedy naše čtenáře na její slavnostní zahájení 5. února 2005 ve 14 hodin.

V Turnově se představí skupina Koňaboj
(Ivan Turnovec)Přidáno: 16:34 28. 1. 2005
Skupina Koňaboj vystoupí 25. února v Turnově, kde se s její hudbou můžete seznámit. Stačí se podívat po plagátech na výlepových tabulích Turnovského kulturního centra. V proudu hudebních skupin a skupinek, bojujících o místo na slunci, je zajímavá svou vazbou na lidové písně, byť rockově pozměněné. Nakonec máte možnost s ukázkami se seznámit hned dnes. Ve formě mp3 je najdete v sekci "ukázky" na: http://www.konaboj.com). Informace o skupině nás zaujaly a proto je zde uvádíme.

Jak starosta reaguje na informace v tisku
(Ivan Turnovec)Přidáno: 00:10 21. 1. 2005
Když jsem si 12. 1. přečetl v MfD článek starosty Turnova, kterým reaguje na informaci o nerealizované rekonstrukci turnovského kulturního domu Střelnice, musel jsem se posadit a alespoň krátce odpovědět. Má rekce byla na www.virtually.cz hned 13. ledna, proto jsem zde stručný. Ostatně zajímavý text najdete i na www.sobotecká.cz pod názvem Nejdražší trávník v republice. Ten shodou okolností reaguje na příspěvky v MfD z 10. ledna.

Byty místo Střelnice
(Jan Kovařík)Přidáno: 23:57 20. 1. 2005
Rozhodnutí Ministerstva pro místní rozvoj bylo pro turnovskou radnici neradostné: Projekt kongresového centra Střelnice zůstal hluboko v poli poražených. Louka v centru města tak zůstane minimálně další rok, ale spíše mnohem déle. Údajně za to mohou špat­ně nastavené podmínky při výběrovém řízení, kdy jed­noznačně dostaly přednost projekty týkající se lázeňství. V prvopočátku však byl oby­čejný šlendriján Turnovské radnice. Příspěvků na toto téma se objevilo více, přetiskujeme tento z Nových Pojizerek.

Převážně nevážně o vážných věcech
(František Hereit)Přidáno: 22:10 8. 1. 2005
Jde o zajímavou ukázku z diskusního fóra Demokratického klubu. I když jde o obecnější téma, určitě se našim čtenářům nic nestane pokud si text přečtou. A pokud by měl někdo zájem s Demokratickým klubem se kontaktovat může se podívat na www.volny.cz/dklub, nebo použít e-mailové adresy dklub@volny.cz

Co má Turnov od svého starosty
(Ivan Turnovec)Přidáno: 15:13 8. 1. 2005
Na začátku roku je vhodný čas zamyslet se nad tím co přineslo, nebo naopak ubralo, uplynulé období. Jaký přínos městu představuje starosta Turnova ing. Milan Hejduk. Na našich stránkách je jeho činnosti v čele města věnováno dostatečně místa. Na tomto místě připomenu jak vidím jeho přínos městu.

Stav demokracie na komunálním příkladu
(Eda Seibert)Přidáno: 01:00 31. 12. 2004
Příspěvek který jsme převzali z Dk-dialogu (informačního zpravodaje Demokratického klubu) je docela zajímavým pohledem na všední život a problémy které přináší s vysvětlením že leccos je závislé na tom kdo je na jakékoli úrovni volen. I když nejde o naší obec, podobnost problémů zde bezesporu je.

Turnovská kulturnost
(Otakar Grund)Přidáno: 14:11 21. 12. 2004
Středem turnovské kultury, alespoň se tak prezentuje, je Kulturní centrum a jeho ředitel Václav Feštr. Poslední Kulturní (mini) ozdravovna Vaška Feštra v měsíčníku HOT prosinec 2004 v části Vybíráme ze zhudebněných textů uvedla text písně z CD Pavly Kapitánové a Jakuba Zahradníka, jde o Kde domov můj. Text opsal Vašek Feštr po svém, s originálem má shodná slova jen z části, rýmy si udělal vlastní. Navíc píseň komentuje: "Tento zhudebněný text je jeden z nejkrásnějších, jaké jsem kdy slyšel. S rubrikou se trochu nostalgicky loučí." Na toto zvláštní otištění státní hymny reaguje Otakar Grund.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena