MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

To není jen v Petrovicích
(Ivan Turnovec)Přidáno: 22:10 20. 12. 2004
Na základě speciálního čísla Petrovického zpravodaje byly soudem zrušeny senátní volby na Praze 11. Poukázání na neserioznost komunálních publicistů v tomto případě přineslo své ovoce. Jde ale o výjimečný případ. Běžná situace je taková, že se komunálním médiím daří, v lepším případě zcela běžně účelově selektovat informace, a v tom horším je zkreslovat až do úplných nepravd. I my zde v Turnově se s tím velmi často setkáváme.

K udělení čestného občanství města prof. Jaromíru Horáčkovi
(Anastázie Turnovcová (Tomsová))Přidáno: 17:32 10. 12. 2004
Přesné citace mají někdy větší sílu, než jakékoli komentáře. Toto vyjádření k poslednímu turnovskému ocenění čestného občanství bezesporu za přečtení a následné zamyšlení stojí. Problém je skutečně mimo oslaveného, je v těch kteří jej navrhli a díky neznalosti dalších i prosadili.

O odvozu odpadu v Turnově se bude ještě jednat
(Otakar Grund)Přidáno: 16:13 10. 12. 2004
Návrh nové vyhlášky o odpadech zastupitelé na svém listopadovém zasedání nepřijali. Ukázalo se, že odpad přijde městskou pokladnu dráže, než se počítalo, přestože dřívější propagátoři nového systému to vyvraceli. Dnes chtějí, aby občané znovu dopláceli, a to se pochopitelně nikomu nelíbí.

Starosta se hádá s některými zastupiteli i se svým zástupcem
(Otakar Grund)Přidáno: 16:07 10. 12. 2004
Starostovi Turnova asi trochu "tečou nervy" projevilo se to, jak kolega Grund ve své poznámce připomíná, během jednání na listopadovém zastupitelstvu. Podobná představení dobrou reklamu zastupitelskému pracovnímu jednání určitě nedělají.

Problém významných občanů nejen v Turnově
(Ivan Turnovec)Přidáno: 18:01 2. 12. 2004
Problém významných občanů nepokládám pouze za lokální. Jde totiž o velmi obecný vztah k historii a oceňování jednotlivců i celých epoch. Problém významných i nejrůznějších čestných občanů je ale víc problémem těch, kteří toto občanství přidělují a nebo o něm jakkoli rozhodují, než těch kteří je dostávají.

Kdo lže, tomu zčerná jazyk
(Petr Pávek)Přidáno: 00:17 2. 12. 2004
Pokládáme za užitečné seznámit naše čtenáře s vyjádřením Petra Pávka k výmluvě ODS, že se na Liberecku spojila s ČSSD, které bylo zveřejněno v MfD 25. 11., jako odpověď šéfovi poslaneckého klubu ODS. Stále se nemůžeme smířit s tím, že v Libereckém kraji jako jediném je koalice ODS s ČSSD.

Smráká se nad královstvím?
(Jan Kovařík )Přidáno: 12:48 26. 11. 2004
Totální neúspěch. Tak by se dala shrnout bilance radničních kandidátů do Krajského zastupitelstva. Ze současného vedení se do pětačtyřicetičlenného krajského zastupitelstva nedostal ani jediný. A tuto skutečnost autor Jan Kovařík komentuje. S jeho hodnocením se ztotožňujeme.

Podivné zdůvodnění koalice ODS a ČSSD
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:08 24. 11. 2004
„V krajské vládě jsme se nemohli spojit s populistou“, napsal pro MfDnes - Kraj Liberecký 24. 11. předseda krajského zastupitelského klubu ODS Radim Zika. Reaguje tak na kritiku voličů, kterým se v Libereckém kraji koaliční dohoda ODS a ČSSD nelíbí. Za populisty označil zastupitele, ve volbách úspěšné SOS (strany pro otevřenou společnost). Jak to s tím vysvětlováním a rozhodnutím vytvořit růžovo-modrou koalici vlastně je:

Tak jsme si to nepředstavovali
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:33 17. 11. 2004
V Libereckém kraji se dohodla ODS s ČSSD a představitelé obou stran vytvořili koalici. Je to výsměch voličům. Představa některých „profesionálních“ politiků, že se bude ve vládnutí střídat ODS s ČSSD se může ukázat při parlamentních volbách jako lichá. Pozor tedy i na případné předčasné volby. Parlamentním stranám už skutečně nelze věřit. A na možnost úspěchu mimoparlamentní strany upozornil právě úspěch Strany pro otevřenou společnost.

Ekoaktivita Jindřichovic po Smrkem
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:53 16. 11. 2004
Aktivity Jindřichovic pod Smrkem jsou sice kolektivním dílem místního zastupitelstva, nicméně zásluhy starosty Pávka, zvoleného do krajského zastupitelstva za SOS, nelze přehlédnout. Tentokrát jde o praktické snažení se o ekologické bydlení. I jiné obce následují Jindřichovického příkladu a to je dobře. Snad jednou, až bude mít starostu, kterého bude zajímat nikoli osobní plat ale prospěch města, se bude podobně chovat i Turnov. Ale k věci.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena