MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

K volbám i listopadovému výročí
(Petr Czasch)Přidáno: 20:35 15. 11. 2004
Po krajských a senátních volbách začíná politické harašení. Jak je vidět, tak parlamentní strany nepochopily, že porážka jedněch i vítězství druhých jsou jen informací o tom, že občané nestojí o ty parlamentní „profesionály“, kteří rukou společnou a nerozdílnou nedovedli národ za patnáct let ani ke skutečné demokracii, a o prosperitě už ani nemluvě. Dopis pana Petra Czascha je vyznáním člověka, který se snaží bojovat s korupcí ve veřejných zakázkách už řadu let.

A znovu vládne politikářská hysterie a farizejství
(Václav Jenšovský)Přidáno: 19:57 15. 11. 2004
Jde o reakci na příspěvky v MfD z 9. 11. (Mám vizi – L. Kobera) a 11. 11. (Povolební jednání? Fraška! – E. Pavlar), psáno pro libereckou redakci MfD. Její autor oprávněně kritizuje nejen účelově píšící novináře, ale i přístup představitelů parlamentních stran, které by měly umožnit práci zástupcům z úspěšné strany neparlamentní. Požádal nás o zveřejnění a my to rádi děláme.

Seznamte se s vizí Petra Pávka
(Ivan Turnovec)Přidáno: 19:00 14. 11. 2004
Jako jediná neparlamentní strana, která překonala hranici 10% při krajských volbách byla SOS (strana pro otervřenou společnost) s lídrem bezpartijním Petrem Pávkem. Bude mít v krajském zastupitelstvu sedm zástupců. Je tedy logické, že na tomto místě upozorňujeme na vize krajského politika Petra Pávka

Tak volby už jsou minulostí
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:47 7. 11. 2004
Na Liberecku se voleb zůčastnilo 30% občanů. Žádná sláva, ale na naše poměry ani tragedie. Volilo se poměrně zodpovědně, i když nástup KSČM je alarmující. Dobře je, že se do krajského zastupitelstva, kromě pseudostran v čele s US-DEU, nedostali ti nečitelní schovávající se za značku nezávislosti. Jak nám budou zvolení zástupci v nastávajícím období sloužit uvidíme.

Dva symboly turnovského hospodaření
(Ivan Turnovec)Přidáno: 15:45 4. 11. 2004
Na turnovském náměstí je kašna, jde o repliku té kterou kdysi nechali zbourat soudruzi. Vznikla v roce 1998, ve stejném roce kdy se stal díky zákulisním dohodám starostou města ing. Milan Hejduk. Kašna i pan starosta Hejduk jsou, jak se můžete přesvědčit níže, symboly hospodaření města Turnova.

Proč nebudu volit Unii pro sport a zdraví
(Ivan Turnovec)Přidáno: 17:53 31. 10. 2004
Kandidátky pro krajské volby už máme doma. Měl jsem přes víkend možnost prolistovat si je. Se čtenáři se podělím o svůj názor na účelové Uskupení pro sport a zdraví. Volit tuto kandidátku s číslem 28 v žádném případě nebudu, protože na ní je starosta města Turnova.

Jaké mají šance ve volbách strany a jednotlivci
(Redakce)Přidáno: 00:20 30. 10. 2004
Jaké jsou předvolební prognózy zjišťoval rychlý výzkum Střediska empirických výzkumů. Údaje jsme získali a předkládáme je turnovským, i dalším voličům na liberecku. Citovaný výzkum STEM byl proveden na reprezentativním souboru obyvatel Libereckého kraje ve dnech 26.-27. října 2004. Metodou osobních rozhovorů s využitím školené tazatelské sítě tu byl dotázán poměrně rozsáhlý soubor 594 respondentů starších 18 let.

O územním plánu a volbách
(Ivan Turnovec)Přidáno: 14:54 27. 10. 2004
Čekají nás krajské volby, každá informace o kandidátech je proto dobrá. Navíc vyjádření kandidáta na hejtmana kraje pana Petra Pávka (SOS) o územním plánu, je užitečné znát v době, kdy turnovský starosta prosazoval svůj strategický plán. Za připomenutí stojí i vyjádření o penězích jak starosty Jindřichovic, tak připomínka toho jak na dotaz o mzdě reagoval ten turnovský. Snad i tento příspěvek ovlivní některé z turnovských voličů.

Kandidátům se o dálnici hovořit nechtělo
(Otakar Grund)Přidáno: 22:05 24. 10. 2004
Poznámka kolegy Grunda reagující na setkání kandidátů do zastupitelstva libereckého kraje je, včetně svého názvu, pro celou naší oblast velice aktuální. Přístup kandidátů k dálničnímu průjezdu Českým rájem bude určitě na turnovsku i selektivním kriteriem voličů.

Připomínky ke strategickému plánu města Turnov
(Otakar Grund)Přidáno: 23:56 22. 10. 2004
Jak turnovský strategický plán vznikal nás již Otakar Grund informoval. Rozlobení občané nakonec dosáhli toho, že jim bylo umožněno k "radničnímu dokumentu" se vyjádřit. Vzhledem k tomu, že připomínky kolegy Grunda dokonale charakterizují starostou vnucovaný dokument, předkládáme je i našim čtenářům. Budou-li ony, i další, v dokumentu zohledněny se dovíme časem. O konečné verzi strategického plánu budeme veřejnost informovat.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena