MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Liší se homo sapiens od neandrtálce?
(Shyamoli Hájková - Dasová)Přidáno: 17:46 22. 10. 2004
Pracovnice odboru životního prostředí města Kutná Hora se snaží působit na své spoluobčany i svými texty. V předkládané poznámce jde o problém natolik obecný, platí pro Turnov stejně jako pro Kutnou Horu, že jej předkládáme i našim čtenářům. Ostatně v rámci volební kampaně se argumentuje i čistotou měst. Tak tedy: Liší se homo sapiens od neandrtálce?

Korupce v architektuře a urbanismu
(Ivan Turnovec)Přidáno: 17:51 20. 10. 2004
Na tiskové konferenci o korupci ve stavebnictví v úterý 19. října, o které jsme informaci zařadili již včera, se jednalo i o problémech architektury a urbanismu. Kromě stavitele Csazcha se tomuto tématu věnoval i významný architekt Vlado Milunič (autor tančícího domu na Vltavském nábřeží v Praze). Ve zprávě o korupci, která byla prezentována, jsou i následující pasáže a zjištění:

O korupci ve veřejných zakázkách
(Ivan Turnovec)Přidáno: 23:19 19. 10. 2004
V úterý 19. října 04 proběhla v areálu občanského sdružení Oživení, ve Sněmovní ulici, tisková konference věnovaná korupci ve stavebních zakázkách. Hlavními aktéry byli bruntálský stavitel Petr Czasch a architekt Vlado Milutič. Zapojil se i Petr Štěpánek z občanského sdružení Oživení. Novináři se zájmem vyslechli jejich komentáře k problému, který české stavebnictví již řadu let zatěžuje a významně se podílí na celkové korupci. Jde o téma, které je aktuální i u nás v Turnově, proto informaci zařazuji i na naše stránky.

Strategický plán města - nebo podvod?
(Otakar Grund)Přidáno: 18:56 16. 10. 2004
Článek vám posílám po dlouhodobém sbírání materiálů o tvorbě Strategického plánu města Turnova. Jména i veškeré události jsou naprosto autentické, což můžete ověřit ze záznamů veřejných jednání na MěÚ Turnov, neexistenci popisovaných dokladů z jednání řídící komise, lze ověřit na Odboru rozvoje MU Další podrobnosti vám mohu sdělit prostřednictvím e-mailu: press.grund@worldonline.cz.

Úryvek z jednoho dopisu
(Petr Czasch)Přidáno: 20:48 15. 10. 2004
Z otevřeného dopisu pana Petra Czascha několika radním města Bruntálu. Shodou okolností jde o příslušníky US/DEU, kterým původně důvěřoval. Na krajské kandidátce US-DEU liberecka jsou sice i důveryhodní lidé, kteří v této straně nejsou, např. Dr. Jarolímek. Bohužel stín strany která podvedla své voliče padne i na takovéto lidi a to je škoda. Citace které zde uvádíme jsou smutnou vizitkou pro stranu, která měla po krátký čas značnou důvěru obyvatel.

Politik profesionál a jeho ambice
(Jan Kovářík)Přidáno: 16:42 13. 10. 2004
Blíží se volební období. Podruhé v našich dějinách v podzimních volbách zvolíme své zástupce do krajského zastupitelstva. Teplá křesílka rozhodující o velkých penězích budí pozornost nesčetných komunálních politiků. Jak by také ne. Musí se myslet na budoucnost. A kdo ví, zda ten či onen politik bude za dva roky opět sedět na tom svém křesílku ve svých obcích. A pro získání tučného sousta i ta havěť v přírodě dokáže udělat nejrůznější ekvilibristické kousky.

Patří jim poděkování?
(Otakar Grund)Přidáno: 16:06 13. 10. 2004
Předvolební kampaň nabírá na obrátkách, bilbordy a plakáty ukazují rozličné tváře, a k nim hlubokomyslná slova počínající tím jak to myslí upřimně, a že vše vědí a dobře udělají. Tlačenice kandidátů má ale i svá specifika, nejvíc se derou do popředí ti, kteří by svá místa měli spíš opustit. Turnov se neliší od zbytku republiky. S nadhledem napsaná poznámka pana Otakara Grunda je také svým způsobem předvolební agitkou - jak bude pochopena závisí na čtenářích.

Strana pro otevřenou společnost si zaslouží můj hlas
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:52 12. 10. 2004
Předvolební kampaň začala, velké strany se předhánějí v silných slovech a slibují jak vše MYSLÍ UPŘIMNĚ, nebo naopak MOBILIZUJÍ a vkládají do své prezentace milióny. Mrtvé strany se snaží vetřít do přízně voličů snahou využít pro sebe i slušných kandidátů neunionistů. Zajímavé je, že konkrétním plánům, a hlavně ke zodpovědnosti za ně, se vlastně ti „zkušení“ politici vůbec nehlásí. Ostatně na to, aby nám ukázali jak si představují službu voličům, měli času víc než dost. Je skutečně žádoucí poohlédnout se v jednotlivých krajích po nových komunálních politicích.

Korupce ve stavebnictví II
(Petr Czasch)Přidáno: 00:07 5. 10. 2004
Předkládáme další část textu o problematice veřejných zakázek ve stavebnictví, jak jí pro svou Zprávu připravil pan Petr Czasch. Uvádíme jí jeho osobním vyznáním, které uvedl jako motto této kapitoly. Největší nebezpečí pro ekonomiku a demokracii představuje korupce. Největší překážkou v boji proti korupci je to, že ti, kteří by měli sehrát roli vojevůdců a protikorupční opatření vymýšlet, realizovat, kontrolovat plnění a vyhodnocovat jejich účinnost, z korupce žijí!

Výrok poslance US-DEU ke střetu zájmů
(Prokop Holý)Přidáno: 21:16 1. 10. 2004
Obdrželi jsme poznámku, která je shodou okolností nasměrována opět na US-DEU. Jde o informaci anonymní, nicméně základní údaje, respektive citované výroky, byly zveřejněny na politikon.cz a pocházejí z poslanecké stránky Františka Pelce, není důvod je nepředložit veřejnosti včetně obecného komentáře, opět, jako ten předchozí, je to příspěvek pro rozhodování koho volit, či nevolit při krajských volbách.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena