MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Odchod z US-DEU (vysvětlení)
(Michal Drabík)Přidáno: 17:22 27. 9. 2004
Zdůvodnění proč pan Drabík opouští US-DEU by si měli přečíst všichni ti, kteří tuto stranu volili v minulých letech. Jde o spolek, který se předvedl a prokázal své "kvality" poté, co vyštval těch pár slušných v čele s Hanou Marvanovou. Čekají nás krajské volby, berte prosím v úvahu i předložený text projevu pana Drabíka ze 16. září.

Úryvek z veselé zprávy o smutné korupci
(Petr Czasch)Přidáno: 19:00 23. 9. 2004
Petr Czach nazval své dílko VESELÁ ZPRÁVA O SMUTNÉ KORUPCI, aneb jak se podílí korupce ve stavebnictví na likvidaci ekonomiky, občanské společnosti a demokracie. Jde skutečně o smutné konstatování. Vyžádali jsme si povolení seznámit naše čtenáře s krátkou ukázkou z jeho „zprávy“ ještě před tím, než spatří světlo světa, respektive než bude vytištěna a bude jí možno distribuovat mezi čtenáře. Kde jí budou moci zájemci získat dáme včas vědět.

Problém čistoty ovzduší nejen v Turnově
(Ivan Turnovec)Přidáno: 22:42 22. 9. 2004
Na Turnovsku byla naměřena vysoká prašnost a celkové znečištění ovzduší, důvod bude údajně zkoumán. Nikdo se k tomu pochopitelně hlásit nehodlá. Snad neuškodí trochu obecnější úvaha o problematice znečišťování ovzduší v době kdy v České republice ostudně selhala celosvětová akce "den bez aut".

Jak VPM předběhla dobu
(Ivan Turnovec)Přidáno: 22:11 9. 9. 2004
Hodně se dnes mluví o nejrůznějších etických kodexech – policistů, politiků, úředníků, atd – jako by šlo o novinku. Slušnost v životě i politice je jen jediná a je škoda, že se na to zapomíná. Neúcta ke spoluobčanům i právu se vytvářela řadu let, začalo to během okupace, pokračovalo v totalitním komunistickém státu, a co je nejsmutnější, akceleruje to v posledním desetiletí. Nebudu na tomto místě ale analyzovat příčiny. Chci jen upozornit na část z programového prohlášení kterým se prezentovala Volba pro město při svém vzniku v roce 1998. Etickým přístupem ke komunální politice předstihla tato strana dobu.

Lidi ne!
(Jan Kovařík)Přidáno: 14:20 8. 9. 2004
Tento článek uveřejněný v posledních Pojizerkách se souhlasem autora zveřejňujeme i zde. Domníváme se, že jde o zajímavé a pro čtenáře i hezky sepsané komentování turnovské komunální politiky a jejího vůdčího aktéra pana starosty Hejduka. Ostatně text navazuje i na poznámku, která vyvolala podnět, abychom informovali i o starostovi Pánkovi, jako protikladu toho turnovského.

Kým je starosta Petr Pávek
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:45 6. 9. 2004
Na poznámku o výrocích starosty Turnova, zveřejněných i na www.politikon.cz přišel ohlas: 05. 09. 2004, 10:44:52 - starostů vyžírků se určitě najde víc než dost, potřebnější by bylo ale mluvit o těch slušnějších, jaké by si voliči mohli přát, a vy na liberecku minimálně jednoho máte, je jím pan Pánek, pokud můžete, napište o něm. Pana Petra Pánka jsem oslovil, a tak alespoň pár údajů zde čtenářům předkládám. Rozdíl oproti panu Hedukovi je diametrální. Snad informace pomohou při výběru kandidátů do krajského zastupitelstva

Starosta Turnova promluvil
(Ivan Turnovec)Přidáno: 19:50 3. 9. 2004
Jak reaguje starosta Turnova na protikorupční snahy vlády jsme se dočetli v MfD 3. 9., když odpovídal v anketě o příjmech komunálních politiků. Jeho představa o nezaplatitelné jedinečnosti je zarážející pro ty, kdo vědí jak do placené komunální politiky vstoupil.

Převzato z www.politikon.cz
(redakce Politikonu)Přidáno: 15:15 28. 8. 2004
Jde o, na stránkách POLITIKONU.CZ v rámci seznamování s poslanci, uveřejněný, a fotografií doplněný, výrok pana poslance Františka Pelce, který byl za US zvolen v libereckém kraji, a komentáře k němu se vztahující. Sami nekomentujeme populistický výrok ani anonymní komentáře.

VPM slouží občanům od roku 1998
(Martin Dvořák)Přidáno: 17:20 27. 8. 2004
Nedávno jsme dostali dotaz: „Co je to vlastně ta Volba pro město, jejíž zastupitelé jsou v Turnově aktivní opozicí, jinde jsou součástí koalic, a někde jako třeba v Neratovicích vládnoucím radničním uskupením. Můžete jí blíže charakterizovat?“ Požádali jsme proto přítele ing. Martina Dvořáka o informace. Tento politik (byl primátorem Hradce Králové, pracoval jako komisař OSN v Kosovu i Iráku, a dnes jej čeká služba v zastupitelském sboru naší republiky v USA) mi poslal následující text, který prezentuje VPM.

Vyjádření ke kauze Kinský
(Jaroslav Foldyna)Přidáno: 00:01 27. 8. 2004
Vyjádření prvního náměstka hejtmana ústeckého kraje Jaroslava Foldyna, z června tohoto roku, ke kauze Kinský, si zaslouží pozornost i u nás, kde máme svou léta se táhnoucí kauzu Walderode.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena