MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Selhání našich politiků
(Ivan Turnovec)Přidáno: 15:41 28. 7. 2004
Hlasování OSN a posléze vyzvání Izraele, aby odstranil ochrannou zeď proti palestinským teroristům mne rozlobilo. Pokládám to za selhání všech evropských politiků a těch českých zvlášť. Copak nestačily dvě hrůzné světové války, se vším co jim předcházelo i co následovalo, aby se alespoň Evropa poučila? Stavět zdi proti zlu bychom se měli naučit zvlášť v současné době kdy teroristé ve světě ničí lidské životy.

Od sociální demokracie k …
(Ivan Turnovec)Přidáno: 15:31 28. 7. 2004
Novou vládu ze staré koalice, která zlikvidovala jediného idealistu, nám v brzké době představí nový premiér. Zamýšlím se tentokrát trochu obecněji. Věřím, že to ale není vůbec na škodu. I na komunální úrovni nás trápí problémy přesahující meze našeho katastru.

Rozumný nacionalismus neškodí
(Milan Nakonečný)Přidáno: 15:21 28. 7. 2004
Pro levicově orientované intelektuály a kosmopoliticky zasněné naivisty je slovo "nacionalismus" v podstatě nadávkou. Ve skutečnosti jsou různé druhy nacionalismu. Ten český byl vždy spíše projevem vlastenectví obranného druhu. Nacionalistický aktivismus u nás vystupoval vždy, když byly ohroženy zájmy národa. Někdy bylo toto ohrožení identifikováno správně, jindy nikoli. Například u fašistů byl spojován s antisemitismem a nepřítelem, který neexistoval. S názorem profesora Milana Nakonečného zveřejněným ve Svobodných novinách (se souhlasem redakce SN) seznamuji i naše čtenáře (it).

Tisková zpráva z pátku 23. 7. 2004
(Redakce Politikon)Přidáno: 17:34 23. 7. 2004
Tiskovou zprávu internetového deníku POLITIKON zveřejňujerme nejen proto, že odsuzujeme jakoukoli snahu o omezování informací (a tou napadání webových stránek bezesporu je). Sami také podle možnosti do tohoto deníku přispíváme a našim čtenářům jej jako zdroj informací doporučujeme.

Svatoanenské rozjímání aneb Pokrok z řetězu utržený
(Luděk Frýbort)Přidáno: 22:39 22. 7. 2004
Blíží se svatá Anna a tak není od věci úvaha krajana Luďka Frýborta, žijícího léta v Hannoveru. Publikoval ji na australských www stránkách pana Jiřího Vaňka. Identitu tohoto pána zpochybňovala MfDNES, v souvislosti s jeho kritikou vládní sociální demokracie a hlavně jejího předsedy. Využíváme toho, že nám pan Jiří Vaněk dovolil publikovat texty z jeho internetového diskusního fóra. Jde o zajímavý názor, i když ne se vším lze stoprocentně souhlasit.

Místostarosta Pekař přišel na druhý turnovský Hyde park (pozdě ale přece)
(Otrakar Grund)Přidáno: 20:18 22. 7. 2004
Druhé občanské setkání v letním kinu konečně zaregistrovala i turnovská radnice. Zúčastnil se jej mistostarosta Pekař, a bude tak moci referovat o tom co se občanům nelíbí. Doufejme, že příště se objeví i další představitelé rady města.

Mraky v galerii Safír
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:37 18. 7. 2004
Je sezóna letních výletů a tak chceme upozornit návštěvníky Turnova na zajímavou výstavu pořádanou fotoklubem Safír. Potrvá jen do 14. srpna, kdo má možnost, nechť navštíví turnovské muzeum, bude se zde moci podívat na nejrůznější podobu mraků, jak je zachytil svýma očima a fotoaparátem polský fotograf Janusz Pytel.

Co asi náš starosta neví
(Ivan Turnovec)Přidáno: 13:52 18. 7. 2004
V rámci diskusních turnovských Hyde parků je dobré připomenout i některé zdánlivě nezáživné věci, které nicméně mají vliv na náš život v obci. Vztah mezi obcí a občanem k nim patří, a v Turnově dosud jednotný metr neexistuje. Neznalost neomlouvá, ale umožňuje vznik korupce. Proto pozor, vyžadujte vždy korektní jednání.

Hyperblázinec na pokračování
(Jan Kovařík)Přidáno: 13:39 18. 7. 2004
Jde o straší text, který nám poslal čtenář se žádostí abychom s ním seznámili co nejširší veřejnost. zaujal i nás a tak jej předkládáme k posouzení občanům Turnova a okolí.

První turnovský Hyde park
(Václav Jenšovský)Přidáno: 13:24 18. 7. 2004
První setkání občanů s možností vyjádřit se k dění ve městě proběhlo v pondělí 12. července v areálu letního kina. Vedení radnice akci bojkotovalo. Nicméně zdá se, že podobné diskusní akce budou následovat. První hned za týden a další pak ve čtrnáctidenních intervalech. Na rozdíl od městem placených médií byla objektivní zpráva v MfD 13. 7. 2004. O průběhu informuje jeden z účastníků.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena