MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Jde skutečně o umění domluvit se?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 22:19 16. 7. 2004
Hrátky kolem sestavování vlády, za tu, kterou nakonec rozumně odložil idealista Špidla, po podrazu kterého se mu dostalo od spolustraníků i "koaličních" partnerů, jsou dost trapné. Řeči o kompromisech, zvlášť z úst těch, kteří už nikoho nezastupují, jsou pro mne, a věřím že i pro mnoho dalších, nepřijatelné. O okoukané obličeje prospěchářů, kterým na občanech nezáleží nemám zájem.

V Turnově vznikne KOP, nebo KPOT?
(Otakar Grund)Přidáno: 14:59 30. 5. 2004
Poznámka pana Grunda reaguje na informaci o ukradení osobních vozů místostarostky a starosty města Turnova tím, že připomíná jednu starší událost a starostovo vykřikování o politickém teroru (problematice jsme se věnovali a při listování staršími články najdete i texty této problematice věnované).

Čí vlastně jsme?
(Otakar Grund)Přidáno: 14:49 30. 5. 2004
Hořká poznámka Otakara Grunda je velice aktuální, mediálně je Turnov a turnovsko stále ve stínu, dnes již bezvýznamných Semil.

Parlament by se měl starat o jiné věci (k návrhu pana Karase a spol.)
(Ivan Turnovec)Přidáno: 14:45 30. 5. 2004
Parlament se někdy skutečně stará o zbytečnosti a na palčivé problémy zapomíná. Díky hře poslanců, kteří se chtějí předvádět (v tomto případě pan Karas z KDU-ČSL) není čas na to skutečně potřebné. Díky diskusím o kriminalizaci potratů vznikají z nedostatku času legislativní zmetky.

Bude někdo potrestán za “zpackanou” Střelnici?
(Otakar Grund)Přidáno: 02:46 30. 5. 2004
Poznámka se vrací k mnohokrát diskutované nerealizované stavbě kulturního domu Střelnice. Finanční prostředky, vynaložené zbytečně jsou jen částí problému. To co občanům vadí víc, je že za chybná rozhodnutí není nikdo ze "zodpovědných pracovníků" radnice zodpovědný.

Bude v Turnově Hyde park
(Otakar Grund)Přidáno: 02:38 30. 5. 2004
Lidé v městě mají i velmi rozdílné názory na politiku radnice a chtěli by o závažných otázkách veřejně diskutovat za účasti lokálních politiků. Nikdo z nich nemá možnost hovořit se zvolenými zastupiteli na veřejných schůzích. Proto byl podán zastupitelem Kunetkou návrh, na který Otakar Grund ve své poznámce upozorňuje.

M. Hejduk tvrdil „Nejsem ten starosta …“
(Otakar Grund)Přidáno: 02:33 30. 5. 2004
Jde o ukázku chování turnovského starosty - příběh, který by mohl být popkládán za kratochvilný, nebýt toho, že nepravdivých výroků pana starosty je velké množství. Několikrát jsme na ně již upozorňovali.

Končí legrace. Kudy dál TURNOVE?
(Jan Kovářík)Přidáno: 02:26 30. 5. 2004
Se souhlasem autora přetiskujeme jeho článek, který byl před časem, v současné době bohužel již zaniklých, Pojizerských listech. Jsme ve shodě s autorem přesvědčeni, že v Turnově není vše v pořádku, a že zde nefunguje kontrola hospodaření. Nakonec - přečtěte si Kováříkův text.

K turnovské vyhlášce o odpadech
(Otakar Grund)Přidáno: 02:17 30. 5. 2004
Odpad přijde městskou pokladnu dráže, než se počítalo, přestože dřívější propagátoři nového systému to vyvraceli. Dnes chtějí, aby občané znovu dopláceli.

Rozhodnutí občanů mají úředníci ctít
(Ivan Turnovec)Přidáno: 02:10 30. 5. 2004
Komentovat tuto krátkou poznámku snad ani nemá smysl, název, doplněný první větou, je dostatečně výmluvný.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena