MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Koupaliště a kulturní dům - dva turnovské paradoxy
(Ivan Turnovec)Přidáno: 02:05 30. 5. 2004
Dva vlekoucí se problémy města Turnova vadí pouze občanům, představitelé města, kteří se o jejich vznik zasloužili zůstávají klidní. Vycházejí z toho, že oni vládnou, na občany se ohlížet nemusejí, protože mají svou smluvní většinu v zastupitelstvu a ta je podrží. Ke kontrolám hospodaření dochází pouze tam, kde se vedení vyměnilo, tam se náhle zjišťují závady a dochází i k trestnímu stíhání. Naše kontrolní orgány si zatím vůbec nedovolí kontrolovat kauzy, které se jeví jako pochybné.

Bude se čekat až dojde k tragédii?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 00:51 13. 7. 2003
Pár slov kolem jednoho podnětu zaslaného na městský úřad stojí za zamyšlení. Reakci města nemohu přijmout, pokládám ji za nezodpovědnou. Ostatně posuďte sami.

Kontroly: Turnovské radnici neunikne ani myš
(Otakar Grund)Přidáno: 22:13 6. 7. 2003
Problém kontrol v Turnově je více než aktuální. Snaha místostarosty Pekaře je jistě záslužná, a přestože článek pana Grunda není zcela pochvalný, domníváme se, že je dobrou informací jak o snahách udělat pořádek, tak i problémech s tím spojených.

Kdo se snaží vytvářet nálady
(Ivan Turnovec)Přidáno: 23:50 4. 7. 2003
Pan starosta opět vyrukoval s jednou ze svých, již několik let se opakující lží. Ve svém sloupku v Hlasech a ohlasech si to vyrovnává se svými oponenty a obviňuje je z toho, že „vytvářejí nálady“ které jej poškozují. Tak jako již několikrát uvádím jeho tvrzení (lze-li ještě jako tvrzení označit jeho lži) na pravou míru.

STASPO Turnov ještě jednou
(Zdeněk Vodička)Přidáno: 21:36 2. 7. 2003
O firmě Staspo nám napsal pan Fleischans před rokem. Jeho článek byl na naše stránky přidán 2. června 2002 pod názvem „O podnikání turnovské firmy STASPO“. Po roce se nám ozval další poškozený, pan Vodička a požádal o možnost informovat i o svých zkušenostech. Rádi mu vyhovujeme.

Prezentace Turnova by neměla být amatérská
(Staša Turnovcová-Tomsová)Přidáno: 23:32 16. 6. 2003
Nedávno v Pojizerských listech vyšel článek o nově vybraném a zastupitelstvem schváleném logu města (viz. přiložený článek pana Grunda). Jaká byla odborná způsobilost poroty, která logo vybírala?

Kdo radí turnovské radnici?
(Otakar Grund)Přidáno: 22:53 6. 6. 2003
Je zajímavé vědět, jak fungují nejrůznější komise, které mají být poradním orgánem rady města či celého zastupitelstva. Výběr jejich členů je velmi svérázný a příliš objektivity nezaručuje. I výběr členů komisí je součástí snahy starosty města vládnout bez kontroly, jak na to opakovaně upozorňujeme. Zjištění Otakara Grunda je bezesporu alarmující. Doufejme, že se jím bude zajímat také kontrolní výbor. Věříme že článek zaujme i naše čtenáře.

Hyperblázinec na pokračování
(Jan Kovařík)Přidáno: 17:24 31. 5. 2003
Článek pana Kovaříka v PL z 28. 5. 2003 nás zaujal, a protože se domníváme, že by mohl zajímat i naše čtenáře, přetiskujeme jej. Otázka odstoupení našeho pana starosty je stále aktuální a pan Kovařík se k ní vyslovuje jednoznačně.

Kašna byla postavena špatně
(Otakar Grund)Přidáno: 17:01 31. 5. 2003
Turnovská kašna je symbolem turnovského hospodaření. Po celých pět let od jejího dokončení není funkční a stále se opravuje. Komentuje to svým příspěvkem Otakar Grund. Ke zveřejnění nám poslal původní verzi, která upravená, pod názvem Kašna je zmetek! vyšla 28. 5. 2003 v Pojizereských listech.

Fotografická soutěž Zemský ráj
(Břetislav Jansa)Přidáno: 17:52 16. 5. 2003
Sdružení fotografů Konktakt Euroregionu Nisa vyhlašuje letos, v pořadí již 15. ročník fotografické soutěže „Zemský ráj“. Pokládáme za užitečné seznámit naše čtenáře s informací od pramene, kterým je sám předseda sdružení turnovský rodák a fotograf Břetislav Jansa.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena