MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Jak bude dál hospodařit město Turnov?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 13:59 11. 5. 2003
Na stránkách regionálních tiskovin byly v uplynulých letech velmi často líčeny úspěchy turnovského starosty. Usmíval se při zahajování či ukončování investičních akcí na které okolní města prostředky neměla. Byl oblíbencem stavebních firem coby velkorysý investor. Na nějakém tom milionu navíc mu příliš nezáleželo. Dnes se o Turnovu a jeho starostovi moc nepíše. Důvodem je napjatá situace městského rozpočtu poté, co sponzorování mecenášem Horáčkem skončilo.

O soužití s Němci na turnovském gymnáziu
(Ivan Turnovec)Přidáno: 16:16 26. 4. 2003
Ke stále diskutované problematice konce války a vysídlení sudetských Němců, se přistupuje většinou emocionálně. To není ten nejlepší způsob. V Turnově se snaží ředitel gymnázia rozšířit diskusi na přijatelnější platformu, kterou je dlohodobé soužití Čechů a Němců. Pozval do gymnázia vedoucího katedry historie University J. A. Komenského z Ústí n. L. PhDr. Zdeňka Radvánského, který zde 24. dubna přednesl zajímavou přednášku na téma Soužití Čechů a Němců.

Audit turnovského hospodaření
(Otakar Grund)Přidáno: 01:05 6. 4. 2003
Reakcí na kritiku zastupitele za VPM o rozmařilém hospodaření města byl podivný kontrolní elaborát, který starostova většina v zastupitelstvu schválila jako audit. Zajímavou poznámku k tomuto rozhodnutí napsal redaktor Grund do Pojizerských listů, ze kterých níže uvedený text přebíráme.

Ohlasy čtenářů: Starosta diktátor
(Hana Vykutilová)Přidáno: 00:55 6. 4. 2003
Jak je vidět, tak i jinde si někteří volení představitelé obcí uzurpují práva která jim nepatří. Víc v textu, který jsme obdrželi prostřednictvím elektronické pošty z obce Hajany.

Recenze: Sudety - historie jako problém
(Otakar Grund)Přidáno: 21:59 4. 4. 2003
Nakladatelství DRAHOKAM Turnovec vydalo další ze svých elektronických publikací. Tentokrát je věnována problematice stále aktuální. Jde o problém Sudet, konce války a našich bývalých spoluobčanů sudetských Němců. Seznámit by se s problémem měli hlavně naši mladí spoluobčané. Možná, že pro někoho bude předložená recenze inspirací.

Objektivita turnovské televize
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:47 4. 4. 2003
Na urážky a pomluvy od trpasličího turnovského mediálního „magnáta“ jsem si za několik let již zvykl. Používání anonymních plivanců je pro ně běžný pracovní styl. Nicméně je občas vhodné uvést věci na pravou míru.

Dozví ce občané jak to je se Střelnicí?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:27 4. 4. 2003
Stavba kulturního domu Střelnice je „zakonzervovaná“, jak to tak vypadá, hned se stavět nezačne. Otazníky kolem rekonstrukce, která nebyla rekonstrukcí, a hlavně kolem geologického průzkumu, zůstávají. Otázkou je, zda nedošlo, nebo naopak došlo, k plýtvání s finančními prostředky města, a je jedno, že platit měla nadace B. J. Horáčka. V každém případě byla část nákladů zbytečných. Psali jsme o tom na těchto stránkách, ale i v MfD. Od radnice jsme se nikdy nic nedověděli.

Slováci připravují nový zákon o střetu zájmů
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:18 4. 4. 2003
Problém střetu zájmů se leckde snaží řešit. Jak se na to chystají na Slovensku jsem si mohl při své poslední cestě do Nitry přečíst v deníku SME. Vzhledem k tomu, že jde o záležitost, která souvisí i se zde publikovanými články, dovoluji si předložit slovenskou představu i našim čtenářům.

Potrefená husa
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:11 4. 4. 2003
Zastupitelé města jsou ve při. Těm, kteří drží starostu Hejduka u moci, vadí, že jejich nový kolega Aleš Mastník, zvolený za VPM, upozornil, že hospodaření v milulém období nebylo hospodárné. Byl za to napadnut Brunclíkem mladším v deníku Pojizeří. Jedním z nejvíce rozhořčených byl zastupitel Mgr. Špetlík. Nad jeho rozhořčením se trochu zamýšlíme...

Kdo může za problémy s výstavbou Střelnice
(Ivan Turnovec)Přidáno: 22:10 6. 12. 2002
Tvrdím, že hlavním viníkem je starosta Turnova, a doufám, že mu žádné výmluvy na složité geologické poměry a údajně nesprávný první geologický průzkum nepomohou. Hlavní problém je v tom, že požadoval zahájení stavby i když měl k dispozici vyjádření, že projekt je špatný. Pokud by fungovaly kontrolní mechanismy města nemohlo by k něčemu podobnému dojít. Nicméně tím, kdo programově tyto mechanizmy paralyzoval a nadále paralyzuje, je opět pan starosta.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena