MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Turnovský starosta se brání kontrolám
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:45 6. 12. 2002
Se svou obvyklou arogancí oznámil starosta Hejduk, že nedovolí, aby se do kontrolních funkcí dostali zástupci VPM, kteří na nesrovnalosti opakovaně upozorňovali. Nejvíc mu v žaludku leží zastupitel Kunetka (počtem preferenčních hlasů druhý nejvolenější ve městě - Hejduk na vlastní kandidátce propadl z druhého na páté místo) a snaží se zabránit, aby tento občany nejoblíbenější zastupitel (zjistil loni anketou měsíčník HOT), byl v kontrolní komisi.

Volba Mgr. Hakena do Rady města je ostudou turnovské ODS
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:13 6. 12. 2002
Výběr těch, kteří by měli řídit město byl tentokrát poplatný tomu, s čím jsem se setkávali již v uplynulém období. Skutečně kvalitních zastupitelů se do Rady města dostalo jen pár. Přednost měla loajalita se staronovým starostou. Občanské kvality, a dokonce i vůle voličů vyjádřená preferenčními hlasy, šla v Turnově stranou. Ti kteří na kandidátkách propadli a měli by z toho udělat závěry, se naopak tlačí do popředí.

„Volba turnovského starosty“ je výsměchem vůli voličů
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:02 6. 12. 2002
Na radnici se opět usadil ing. Hejduk coby staronový starosta. Chlubí se volebním vítězstvím a již dal veřejně najevo, že nedovolí, aby došlo ke kontrole jeho starších rozhodnutí o hospodaření města. Při svém specifickém způsobu chování (stále vzpomínám, jak ještě coby místostarosta na veřejném zasedání vytrhl mikrofon mluvícímu starostovi města s tím, že on to poví, protože to ví líp), a při své namyšlenosti, zapomíná na to, že byť jeho uskupení zvítězilo, on osobně při volbách propadl.

Z jednání před prvním veřejným zastupitelstvem
(redakce)Přidáno: 00:24 1. 12. 2002
K ustavujícímu veřejnému zasedání turnovských zastupitelů 18. listopadu 2002 se vyjádřili zastupitelé zvolení za Volbu pro město J. Kunetka, B. Jansa, Jan Ulrich, Jos. Ulrich a Aleš Mastník. Z tohoto jejich vyjádření vám přinášíme krátký výňatek.

Jak se bude vládnout v Turnově
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:50 8. 11. 2002
Na radnici proběhlo 8. listopadu jednání zastupitelů zvolených v komunálních volbách. Bylo pod taktovkou ing. Hejduka a lze je označit za výsměch všem turnovákům. Stejně jako před čtyřmi lety vzniklo účelové uskupení, které bude vládnout ve prospěch starosty a jeho blízkých. Stručně lze situaci shrnout tak jak je uvedeno v příspěvku.

Reportáž psaná na o(b)rátce
(Jaroslav Cihlář)Přidáno: 01:52 28. 10. 2002
Autor se vyjadřuje k jednomu z posledních rozhodnutí zastupitelstva, které prošlo díky starostově hlasovací mašinerii. I my pokládáme toto rozhodnutí za špatné a pro město nevýhodné. Naše důvody jsou jiné než autorovy a ještě se k nim vrátíme samostatným článkem.

S komunálními politiky nejen o volbách (1. část)
(redakce)Přidáno: 20:56 25. 10. 2002
Oslovili jsme několik současných zastupitelů, doufáme, že všichni na naše otázky odpoví. Může jít o zajímavý dokument o životě města v uplynulém volebním období. Zatím čtenáře seznamujeme s první vlaštovkou. Jde o rozhovor se zastupitelem Otakarem Grundem.

Ohlas na nezávislé
(Zdena Knihová)Přidáno: 20:26 20. 10. 2002
Jde o rekci na příspěvek zveřejněný na www.virtually.cz, věnovaný „nezávislým“ kandidátům pro kumunální volby v Turnově (jde o obdobu článku, který si můžete přečíst i zde pod názvem Závislí „nezávislí“ jsou připraveni znovu obsadit turnovskou radnici). Zdá se, že problém na který bylo upozorněno je obecnější a vnímají ho voliči i v jiných městech.

Závislí „nezávislí“ jsou připraveni znovu obsadit turnovskou radnici
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:15 20. 10. 2002
Starostův závislý Nezávislý blok zahájil další část své kampaně. Konkrétní program opět nemá, jen tvrdí, že se bude chovat tak jak by mělo být normální již v uplynulém období. Nevěřím tomu, že ti kdo až dosud byli arogantní a rozhodovali jen ve svém zájmu, jsou ochotni řídit se najednou zásadami, které ve svém letáku uvádějí. Závislý „Nezávislý blok“ proto volit nebudu a doporučuji to i ostatním voličům. Ti co se vydávají za nezávislé jsou alespoň v Turnově těmi nejzávislejšími, nikoli však na zájmech voličů.

Výzva českým občanům ke komunálním volbám speciálně v Českém ráji
(J. B. Horáček)Přidáno: 16:39 19. 10. 2002
Jestliže někdo vidí v tomto uveřejnění pokus o ovlivnění příštích komunálních voleb, tak mu dávám za pravdu. Ano chci, aby si každý občan uvědomil, že může ovlivnit svým volebním listem obsazení v obci nebo na radnici...

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena