MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Rozhodnutí občanů mají úředníci ctít
(redakce)Přidáno: 16:32 19. 10. 2002
Zajímavá informace ze Švýcarska. Z tamních zástupců lidu by si měli ti naši vzít příklad. Jejich povinností je plnit přání občanů, nikoli prosazovat své osobní cíle proti jejich přání.

Rozumu se Turnovu skutečně nedostává
(Josef Kunetka)Přidáno: 16:24 19. 10. 2002
Na propagaci Nezávislého bloku reaguje i zastupitel Josef Kunetka. Adresná slova navazují i na článek Rozum ve městě, zveřejněný na těchto stránkách. Zastupitel Kunetka jako obvykle uvádí konkrétní příklady.

Komentář turnovské VPM k vobám 2002
(redakce)Přidáno: 16:16 19. 10. 2002
Reakce na výsledek parlamentích voleb jsou různé, stejně tak jako očekávání výsledů voleb komunálních. Redakce se ztotožňuje s názory turnovského klubu VPM a věří, že se s nimi ztotožní i značná část čtenářů.

Rozum do města?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 16:08 19. 10. 2002
První vlaštovkou komunální předvolební kampaně byl letáček Nezávislého bloku. Co nám kandidáti do městského zastupitelstva za tuto „stranu-nestranu“ vlastně nabízí?

Ohlas na článek o zeleni na turnovském náměstí
(anonym)Přidáno: 16:01 19. 10. 2002
Na článek o zeleni na turnovském náměstí (byl zveřejněn i v MfD) jsme dostali e-mailem ohlas. Autor se představil (jeho adresu jsme ověřili), souhlasí se zveřejněním, ale nepřeje si aby bylo jeho jméno uváděno. Jeho přání respektujeme.

Reklama nebo informace
(Ivan Turnovec)Přidáno: 15:50 19. 10. 2002
Jde o reakci na způsob jakým o aktivitách turnovské radnice informuje redaktor MfD Michal Komárek. Zvlášť v době předvolební se snaží omlouvat její chyby a dokonce je prezentovat jako kroky nezbytné z důvodu zvláštních podmínek.

Zeleň na turnovském náměstí
(Ivan Turnovec)Přidáno: 15:42 19. 10. 2002
Šest stromečků krčících se na turnovském náměstí prosadili společně současný starosta města a jeho většina v zastupitelstvu již v minulém období. Tehdy jim sekundoval "krajinný ekolog" ředitel správy CHKO ČR, dnešní poslanec, který se díky ohánění ekologií dostal do parlamentu za Unii svobody. Tak jako pomohl odstranit zeleň z náměstí, dokázal zlikvidovat přijatelného kandidáta na starostu a umožnil tak vládnout starostovi Hejdukovi.

Kauza Modrá hvězda po letech
(Václav Jenšovský)Přidáno: 15:28 19. 10. 2002
Benzinová čerpací stanice Modrá hvězda v centru města je připomínána jednak jako vítězství starosty Hejduka nad kverulanty a politickými odpůrci na straně jedné a jako stálá hrozba na straně druhé. Autor se snaží vysvětlit, proč s výstavbou nesouhlasil on a další občané. Zároveň upozorňuje na rizika, která stále hrozí.

Reakce zastupitele Kunetky na komentář v Deníku Pojizeří
(Josef Kunetka)Přidáno: 15:17 19. 10. 2002
Dne 30. září vyšel v Deníku Pojizeří článek „V Turnově se bude bojovat“ autora Milana Brunclíka jr. Vzhledem k tomu, že zastupitel Kunetka nepokládá daný článek za objektivní, rád by prezentoval také své názory a argumenty. V Deníku Pojizeří jeho reakce zveřejněna nebyla, proto vám jí přinášíme alespoň zde.

Mladá Fronta Dnes cituje lživé výroky turnovského starosty
(Ivan Turnovec)Přidáno: 22:34 15. 9. 2002
Věřím, že ani opakovaná lež se nestane pravdou a proto pokaždě když turnovský starosta vykládá něco o údajné petici proti supermarketu, připomínám skutečnost, kterou je lživý a urážlivý výrok starosty města vůči turnovským obchodníkům. Je smutné, že starosta lže, a že se nedovede omluvit za arogantní výroky kterými turnovské obchodníky a s nimi i celý Turnov poškodil.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena