MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

K Prezidentským dekretům krajan z Francie
(Jiří Kovář)Přidáno: 21:26 16. 7. 2002
Mezi posledními ohlasy na mé články týkající se konce války a odsunu, zveřejněné na serveru Novinky.cz (např. zde, ale i na serveru Virtually.cz) mi přišel i následující ohlas od lékaře pracujícího ve Francii. Myslím si, že jeho slova by mohla zajímat mnohé občany naší republiky a proto je nabízím i našim čtenářům. (it)

Je PhDr. Petr Mareš pro novou vládu přínosem?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:07 16. 7. 2002
To, že jej voliči nechtějí a nezvolili jej do parlamentu mu asi vůbec nevadí. Jako místopředseda US si nakonec korýtko vybojoval. Za jakou cenu to bylo se asi nedovíme. Co bude ve vládě dělat je otázkou, pro nás jako občany neudělal nic užitečného během svého poslancování a ve vládě to asi bude podobné.

Jak je také vnímán vznik naší republiky
(Ivan Turnovec)Přidáno: 17:55 14. 7. 2002
Před časem (28. 6. 2002) vyšel ve Víkendu HN rozhovor Jiřího Leschtiny s Jánem Mlynárikem. Názory pana Mlynárika se mi dvakrát nelíbí, jsem totiž stále přesvědčen o tom, že česká státnost není žádným historickým výstřelkem. Nelíbí se mi, že stále častěji je napadán již sám vznik Československa v roce 1918. Předkládám čtenářům jeden z textů, které jsem dostal před několika dny mailem, zajímá mne jaký názor na něj budou mít. (it)

Kdo všechno může být „významným občanem“ města?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 17:43 14. 7. 2002
Vedení turnovské radnice označilo na turnovském hřbitově za významnou osobnost Turnovska velitele SNB, který se v roce 1948 postaral o to, aby se řada zdejších občanů dostala na dlouhá léta do vězení za nesouhlas s komunistickým režimem. O významnosti pana Šilhána kvalifikovaně rozhodla paní místostarostka PhDr. Hana Maierová, historička, která se do svého odchodu z KSČ v roce 1990 věnovala historii dělnického hnutí a vývoji socialismu na Turnovsku jako vedoucí historického oddělení okresního muzea Českého ráje.

Reakce na jedno vysílání turnovské televize
(Václav Severa)Přidáno: 17:30 14. 7. 2002
MUDr. Václav Severa reaguje na televizní smyčku turnovské televize, která byla vysílána v týdnu od 8. 6. Jednalo se o relaci objednanou a placenou vedením města Turnova, respektive jeho starostou Milanem Hejdukem. Jednalo se o pozemku v ulici 5. května, kde je bývalá vodárna. MUDr. Severa byl, aniž mohl sám reagovat, v relaci napadán.

Koalice a její volební hesla
(redakce)Přidáno: 18:14 13. 6. 2002
K informaci o kandidátovi Koalice RNDr. Františku Pelcovi jsme z Turnova obdrželi zajímavý plakátek s informací reagující na pracovní náplň ředitele správy CHKO, a ukazující jak se pan doktor své práci věnuje.

Kandidát v parlamentních volbách z Turnova
(Ivan Turnovec)Přidáno: 18:09 13. 6. 2002
Dovolte nám v tomto článku představit jednoho z kandidátů v parlamentních volbách pro Liberecký kraj...

Vypsaný grant žádná televize nedostane
(Otakar Grund)Přidáno: 00:56 3. 6. 2002
Na sklonku května se konalo jednání turnovských zastupitelů, které mělo rozhodnout o budoucnosti televizního zpravodajství v Turnově. Jednání se zúčastnili i zástupci dvou firem, které připadají v úvahu. Oba zástupci odpověděli zastupitelům na řadu dotazů, avšak i tentokrát tajné hlasování neumožnilo přijmout konečné rozhodnutí.

Soud s provozovatelem televize pokračuje
(Otakar Grund)Přidáno: 00:50 3. 6. 2002
V pokračování hlavního líčení vypovídali starosta Turnova Milan Hejduk i podnikatel František Šálek. Soud bude ale pokračovat v červnu, kdy předvolá ještě další svědky. Předloženou videokazetu s dokumentovanými relacemi označil žalovaný Milan Brunclík za podvod.

O podnikání turnovské firmy STASPO
(Richard Fleischhans)Přidáno: 22:23 2. 6. 2002
Před časem se nám ozval pan Richard Fleischhans s tím, že má problémy s jednou turnovskou firmou, nicméně že snad budou, ne sice ke spokojenosti, ale alespoň bez finanční ztráty vyřešeny. S problémem nás seznámil, ale požádal nás ať zatím neděláme firmě STASPO zveřejněním údajů problémy. Akceptovali jsme jeho požadavek. Po několika měsících jsme ale dostali dopis se žádostí: „Vážená redakce, obracím se na Vás s prosbou o uveřejnění mého článku.“ Vzhledem k tomu, že jde o poměrně závažné skutečnosti, předkládáme Vám nyní text jeho dopisu.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena