MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Povolební projev
(Jiří Čunek)Přidáno: 17:10 9. 12. 2006
Vsetínský starosta a senátor Jiří Čunek se stal předsedou KDU-ČSL. Hned v prvním kole ho zvolil mimořádný sjezd lidovců. iDNES.cz přinesl 9. prosince 2006 jeho první projev v roli předsedy KDU-ČSL. Jsme přesvědčení, že volba sjezdu KDU-ČSL byla tou nejlepší možnou. Politika, který chce nahromaděné problémy skutečně řešit musí lidovcům ostatní strany, a to nejen parlamentní, závidět.

Mám obavy
(Otakar Grund)Přidáno: 12:26 7. 12. 2006
O své snaze ovlivnit alespoň trochu dění v obci, nás informoval Otakar Grund. I jeho, podobně jako Josefa Kunetku se snaží nové vládnoucí uskupení vytlačit mimo komise zastupitelstva. On totiž byl v Kontrolní komisi jedním z nejaktivnějších a zasloužil se o zjištění nesrovnalostí v realizaci Střelnice v minulých letech a podpořil spolu s ostatními členy komise podnět k trestnímu stíhání, které probíhá. Tentokrát má obavy o řešení dopravní situace a sešel se proto s novou starostkou. Otázkou je, zda je paní starostka schopna řešit problémy, na jejichž vzniku se sama podílela např. tím že požaduje budování supermarketů v centru obce, aby dle ní centrum "oživily". V posledních HOT navíc obhajuje způsoby vládnutí svého předchůdce Ing. Milana Hejduka. Nelze proto předpokládat, že by měla zájem řešit problémy, které společně se svým předchůdcem prosazovala.

Kanalizace - problém trvá
(Ivan Turnovec)Přidáno: 22:52 4. 12. 2006
Zatím není jasno. Problém s kanalizací jak je realizována v Mašově a Pelešanech, ale i jinde v Turnově, bezesporu stále trvá a řešit jej se nikomu z kompetentních moc nechce. Ostatně potvrzuje to i mlčení oslovených zastupitelů ODS ing. Slámy i ing. Pekaře. Očekával jsem, že po návratu z týdení návštěvy studentů v Nitře, budu mít informace z první ruky a současně už budu vědět jak se problém bude řešit.

Stále stejné problémy
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:21 4. 12. 2006
Pár dní jsem byl na Slovensku a tak jsem si připomněl, díky tamním volbám, komunální volby u nás, a nejen ty. Co se Slovenska týče potěšilo mne, že pan Slota už není primátorem. Pár obecnějších poznámek je jen nostalgickým odplivnutím si nad tím jak se vyvíjí situace u nás.

Co s tím?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 14:45 27. 11. 2006
Komentář JUDr. Petra Kužvarta si dovolím doplnit několika svými slovy. Cítím trpkost při sledování celostátního i našeho komunálního dění. Nechci být jen pasivním pozorovatelem. Snahou vše pochopit a zústat mimo se vlastně stává člověk spoluzodpovědným za to co se děje kolem. Připomíná to jednu moudrost - Neboj se nepřátel, mohou Tě jenom zabít, neboj se přátel, mohou Tě jenom zradit, boj se ale lhostejných, jen díky jejich mlčenlivému souhlase existuje na zemi vražda a zrada. Na politické scéně, ale i při styku mezi lidmi vůbec, chybí slušnost a snaha domluvit se. Je smutné, že hulvátům a darebákům slušní lidé ustupují.

Nynější české poměry a občanská společnost
(Petr Kužvart)Přidáno: 20:16 25. 11. 2006
Příspěvek JUDr. Petra Kužvarta zveřejněný 13. 11. v Literárních novinách mne zaujal natolik, že jsem autora požádal o povolení seznámit s ním i čtenáře turnova.zde. Jde o velmi kvalitní komentář popisující naší politickou i všeobecně občanskou společnost. Zeleným sice věřím o něco víc než autor, ale i já mám určité pochybnosti o zelené upřímnosti. Příspěvek i povolení k jeho použití jsme dostali a tak jej níže zveřejňujeme. Věříme, že poněkud větší rozsah příspěvku nikoho neodradí.

Z otevřeného dopisu zastupitelům
(Vladimír Konopka)Přidáno: 13:25 23. 11. 2006
V Nových Pojizerkách z 22. listopadu byl na str. 10 zveřejněn Otevřený dopis zastupitelům, který napsal občan Mašova Vladimír Konopka. Sdělení zastupitelům i spoluobyvatelům pokládáme za závažné. Způsob vyžadování příspěvku na odkanalizování obce jak jej realizuje VHS s vědomím městského úřadu, si určitě zaslouží pozornost kontrolního výboru a možná i jiných orgánů. Pasáž týkající se tohoto problému proto přetiskujeme, aby se s ní mohli seznámit i naši čtenáři.

Poznámka povolební
(Otakar Grund)Přidáno: 09:17 20. 11. 2006
Povolební poznámka Otakara Grunda má podtext: Vítěz voleb ale musí dostavět Střelnici. Do jisté míry jde také o rekci na dříve již citovaný příspěvek z Práva. Je totiž trochu schizofrenní situace, když turnovská ODS v koalici se svým partnerem z minulého období říká, že se od minulého vedení města distancuje. Mnozí občané si pamatují silácké prohlášení z roku 2002, kdy za Nezávislý blok a za ODS lídři prohlásili, že přejímají zodpovědnost za řízení města.

O sametu 1989
(Ivan Turnovec)Přidáno: 13:39 18. 11. 2006
Jde o osobní názor podpořený výběrem z komentářů věnovaných na internetu výročí 17. listopadu. Souhlasím s těmi kdo tvrdí, že "sametový převrat v roce 1989" byl kompromisem, který našemu státu i lidem v něm žijícím příliš nepomohl. Představa, že je třeba definitivně očistit zemi od korupce a komunismu, a dokončit tak "sametovou revoluci", získává na popularitě. Tento týden už začal Senát šetřit, jestli samotná existence KSČM neodporuje ústavě. Počátkem všech potíží, které máme dnes, byl způsob, kterým se předávala moc v roce 1989.

Jak hodnotí vývoj v Turnově Právo
(Vladislav Prouza)Přidáno: 21:45 15. 11. 2006
Turnovskou radnici vede poprvé žena - pod tímto titulkem komentuje výsledek prvního zasedání turnovských zastupitelů 8. listopadu v regionální mutaci Právo - Liberecký kraj, na str. 12, redaktor Vladislav Prouza. Článek nám trochu vyrazil dech. ODS podporovala bývalého starostu a znovu si za partnera zvolila jeho pohrobky. Nejsme si jisti, jestli to s distancováním se od minulé politiky míní vážně. Zatím to tak nevypadá. Nicméně z příspěvku Vladislava Prouzy vybíráme:

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena