MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Hrdinské činy turnovského starosty se završují
(Ivan Turnovec)Přidáno: 18:59 7. 5. 2002
Pomalu se blíží komunální volby a tak se turnovský starosta ing. Milan Hejduk chystá do volebního boje způsobem pro něho typickým, pomlouváním lidí kolem sebe. Byli bychom rádi, kdyby si toho všimli voliči i všichni pracovníci MÚ v čele s novým tajemníkem ing. Šmirausem, které starosta také pomlouvá.

Deset let pěveckého sboru Carmina v Turnově
(redakce)Přidáno: 13:47 1. 5. 2002
Rádi upozorňujeme na záslužnou kulturní činnost s nejmladší generací našeho města. Dětský pěvecký soubor Carmina si své posluchače během uplynulého desetiletí našel. K jeho desetiletému výročí přejeme další úspěchy a nadšené posluchače.

Bývalý provozovatel RTT stanul před soudem
(Otakar Grund)Přidáno: 18:35 25. 4. 2002
Okresní soud v Semilech projednával žalobu na bývalého provozovatele Regionální televize Turnov (RTT) Milana Brunclíka, který je dnes generálním ředitelem společnosti Aspera Praha. Podle žaloby bylo regionální televizní vysílání v rozporu se zákonem a smlouvy s městem neplatné. Jeho tvůrce však tvrdí opak. Hlavní líčení bylo odloženo, obě strany předloží další důkazy.

Znamená zveřejnění spravedlnost?
(Darius Nosreti)Přidáno: 16:33 25. 4. 2002
Již brzy budou zpřístupněny svazky a seznamy spolupracovníků StB. Přinese to opravdu to, na co všichni čekali? Měly by se zveřejnit všechny svazky, nebo si myslíte, že je v pořádku, že bude zveřejněna jen jejich část?

Co bychom měli vědět o regionálních médiích v rámci předvolební kampaně
(Ivan Turnovec)Přidáno: 16:21 25. 4. 2002
Tragédií je, že lidé neznají základní pravidla, jak vznikají zprávy a co jsou kvalitní a co nekvalitní informace, co je propaganda, co reklama, co public relations, co bulvár, co profesionalita. Kdyby to uměli rozlišovat, brali by hysteričnost a politickou zaujatost místních médií s nadhledem a nenechali by se jimi tak snadno ovlivnit ani manipulovat.

Úspěšnost turnovského starosty
(Ivan Turnovec)Přidáno: 16:17 25. 4. 2002
Starosta dokázal během celého volebního období bránit kontrole, splnil tak svůj program, kterým bylo kontinuální vládnutí. Projde mu to i po dalších volnbách?

Poznámky z tiskové konference k restitučním kauzám
(Josef Kunetka)Přidáno: 16:14 25. 4. 2002
Dne 18. března se v konala jedna zajímavá tisková konference o restitucích. Jejím cílem bylo informovat veřejnost o různých nežádoucích praktikách při vyřizování restitučních požadavků na majetky konfiskované podle Benešových dekretů. Je například možné tyto spory otevřít bez nahlédnutí do archivů, bez schromáždění všech důkazů?

Ideální volební kandidát
(redakce)Přidáno: 16:08 25. 4. 2002
Podívejte se na naší minianketu a vyzkoušejte si kdo by byl Vaším volebním favoritem...

Volební šance malých stran
(Ivan Turnovec)Přidáno: 16:00 25. 4. 2002
Blíží se komunální volby a to platí i pro Turnov. Do těchto voleb půjdou znovu i kandidáti Volby pro město (VPM). Mají vůbec takováto malá volební uskupení šanci uspět? Co mohou lidem nabídnout?

Co bude s turnovskou televizí?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 22:55 3. 1. 2002
Tuto otázku si kladou občané i zástupci vedení města v době, kdy televize ve svém vysílání tvrdí, že chce i nadále dostávat jako „sponzoring“ plnou úhradu od města Turnov, nebo kohokoli jiného. V rozpočtu města již dva zbytečné miliony nejsou a navíc dosud není vyřešena otázka, zda financování soukromého podnikání městem v uplynulém období bylo zcela v pořádku. Nad dalším vysíláním je tedy velký otazník.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena