MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Presidentův novoroční omyl
(Martin Stín)Přidáno: 22:47 3. 1. 2002
Martin Stín komentuje novoroční projev presidenta Václava Havla. To co platí pro velkou celostátní politiku se odráží i na úrovni komunální. V každém případě je vhodné se nad Stínovými slovy zamyslet.

Otevřený dopis vládním činitelům
(Josef Kunetka)Přidáno: 22:11 29. 12. 2001
Otevřeným dopisem reaguje Josef Kunetka na Názor Výboru pro lidská práva OSN ze 30. 10. 2001, kterým je podporován restituční nárok Dr. Karla Des Fours Walderode (zemřelého v únoru 2000). Kauza Walderode je pro část sudetoněmeckých organizací prubířským kamenem. Snaží se totiž dosáhnout nejen vrácení majetků zabavených bývalým českým občanům, kteří za druhé světové války přijali občanství německé a spolupracovali s nacisty, ale pokoušejí se tak změnit výsledek této války ve prospěch poraženého státu, kterým bylo právě Německo.

K oslavám konce roku v Turnově
(redakce)Přidáno: 21:51 29. 12. 2001
„Stalo se zvykem, že oslavy konce roku jsou doprovázené ohňostrojem a petardami. Tento zvyk považuji za nesmyslný. Žádám Vás, abyste podobný způsob oslav v závěru roku 2001 neorganizovali a abyste změnili program oslav.“ Napsal představitelům vedení města Turnova zastupitel Josef Kunetka.

Tisková zpráva OS Nesehnutí
(Občanské sdružení Nesehnutí)Přidáno: 22:37 18. 12. 2001
Došla nám další tisková zpráva občanského sdružení Nesehnutí z Chrudimi. Opět pokládáme za užitečné seznámit s ní i turnováky, protože podobnost problémů není vůbec náhodná.

Nejsme jako oni?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 02:50 2. 12. 2001
Ne každé chování je racionální. Uvádíme příklad výzkumné práce psychologů a dovolujeme si udělat paralelu, protože neracionální chování „primitivů“ se od našeho někdy příliš neliší. Vycházíme z materiálů, které nám poslal z USA pan Rosta Hedvicek. S některými z jeho postřehů časem naše čtenáře seznámíme podrobněji.

Jak to řeší v Chrudimi
(Občanské sdružení Nesehnutí)Přidáno: 02:37 2. 12. 2001
Dostali jsme tiskovou zprávu občanského hnutí z Chrudimi. Komunální problémy a vztah některých volených zástupců k občanům bývá předmětem kritiky. Podobné problémy máme i u nás. Jen bychom potřebovali více nesehnutých, protože do voleb už moc času nechybí a obměna ve vedebí naší radnice by byla také žádoucí

Televizní válka o Železného
(Martin Stín)Přidáno: 02:28 2. 12. 2001
Pan Martin Stín doplnil svou předchozí úvahu na základě nových skutečností. Jde opět o kvalitní komentování našeho politického, mediálního i právního Kocourkova. Svým komentářem rozvedl a doplnil informaci, která byla zveřejněna v Pojizerských listech pod názvem Mohou politici ovlivnit justici?

Televizní válka nejen o Novu
(Martin Stín)Přidáno: 02:16 2. 12. 2001
Martin Stín je publicistou jehož komentáře mají širší dosah a určitě zaujmou i čtenáře těchto stránek. Toho, že jsem dostali souhlas s publikováním Stínových textů, si vážíme. Jsme přesvědčeni, že jeho názory jsou často blízké názorům našim. V našem městě máme také své zkušenosti s místním „mediálním magnátem“ a jeho finančními nároky na městský rozpočet.

Je rozhodnutí o turnovské synagoze definitivní?
(Josef Kunetka)Přidáno: 00:51 28. 10. 2001
Smíří se veřejnost (a to nejen turnovská) s tím, že nikdy neuvidí obnaženou historickou stavbu synagogy? Přijme veřejnost tvrzení, že velice zajímavý exteriér synagogy byl už v roce 1708 předurčen k obestavění? Tyto, a mnohé další otázky, si klade turnovský zastupitel Josef Kunetka, který s rozhodnutím zastupitelstva z 25. října 2001 zásadně nesouhlasí.

Dalajláma nepřijel
(redakce)Přidáno: 20:44 15. 10. 2001
K naší velké lítosti jsme obdrželi další zprávu ve které se píše, že Dalajláma do Prahy nepřijede. Zdůvodnění, které jsme dostali, najdete v článku.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena