MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Před setkáním s Dalajlámou
(Ivan Turnovec)Přidáno: 00:58 7. 10. 2001
Setkání s Dalajlámou bylo 6. 10. odvoláno. Přišla zpráva, že Dalajláma z bezpečnostních důvodů do Prahy nepřiletí. Byla uvedena na tomto místě. Ale Dalajláma se rozhodl přeci jen přijet do ČR (oznámil to 9. 10.) a tak se s ním setkáme. Místa využíváme k seznámení čtenářů s několika citáty z dalajlámových projevů.

Vyrovnávání s minulostí a kritiky v Turnově
(redakce)Přidáno: 13:11 14. 10. 2001
V říjnových Hlasech a ohlasech reagoval pan Milan Brunclík svým specifickým způsobem na kritický text zastupitele Otakara Grunda věnovaný v zářijových HOT městským médiím, hlavně RTT. Tento způsob vyrovnávání se nejen s minulostí je pro naše město typický. Zjistit jak to bylo doopravdy není nikdy jednoduché. Vyrojili se totiž mnozí "poškození", kteří se vehementně domáhali rehabilitací. Někdy se jim to i podařilo. Důležité bylo jen hodně mluvit, nadávat na komunisty a dokonce i z klasických kriminálních činů se stal třetí odboj.

Setkání s Dalajlámou odvoláno
(Občanské sdružení Lungta)Přidáno: 00:58 7. 10. 2001
Setkání s Dalajlámou bylo odvoláno. Dostali jsme dnes 6. 10. zprávu, že setkání s Dalajlámou bylo odvoláno. Z bezpečnostních důvodů do Prahy nepřiletí. Je to škoda. Nicméně pokud dostaneme informace o jeho aktivitách podáme ihned zprávu. Text mailu sdružení Lungta, které bylo organizátorem setkání, necháváme bez diakritiky tak jak došel.

Je podoba pouhou náhodou?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 21:53 5. 10. 2001
Turnovský anonym konfrontujeme s autorizovaným textem starosty Hejduka v Hlasech a ohlasech. Otevřenou otázkou je, zda jde, či nikoli, o politický terorismus.

Dalajláma opět v České republice
(Ivan Turnovec)Přidáno: 22:44 3. 10. 2001
Českou republiku navštíví v polovině října tibetský vůdce, Jeho Svátost čtrnáctý Dalajláma. Letos v říjnu přijede již po čtvrté. Mezi těmi novináři, kteří byli akreditováni, na setkání s touto osobností reprezentující humanistický lámajismus, byl vybrán Ivan Turnovec.

Měli pracovníci radnice na mimořádné odměny právo?
(Otakar Grund)Přidáno: 23:32 25. 9. 2001
K turnovským mimořádným odměnám se vracíme ještě textem Otakara Grunda, jedním z těch, který v Pojizerských listech podráždil pana starostu Hejduka. Věříme, že jeho obejktivitu dokáže posoudit každý sám a nepotřebuje k tomu vyjádření pana starosty, že jde o text poškozující město.

Mail reagující na starostovo napadání novinářů v HOT
(Anonym)Přidáno: 17:41 23. 9. 2001
Nedávno nám jako reakce na útoky pana starosty proti novinářům v posledních Hlasech a ohlasech Turnovska přišel mail, jehož autor měl strach a nepodepsal se. Při tom jde o normální občanskou reakci na starostovo osočování novinářů. To můžeme brát i v kontextu tzv. "politického teroru" v Turnově. Vina, že se někteří občané bojí pod své názory podepsat, leží na vedení města a městem placených médiích. Pan starosta Hejduk zašel v posledních HOT dokonce tak daleko, že jeho výroky jsou předmětem vyšetřování.

Zářijový potlach Turnovské radnice s vodníky z Pojizeří
(Josef Kunetka)Přidáno: 20:22 12. 9. 2001
V posledních dnech Jizera opět zahrozila. Obavy z přírodních katastrof jsou na místě, uvážíme-li že na Českolipsku i jinde se hladiny místních řeka potoků vylily ze svých břehů. Člověk by očekával seriózní reakce vedení města. Skutečnost je ale jiná. Článek pana Kunetky popisuje průběh besedy s těmi občany, kterých se minulé i možné záplavy týkají nejvíce.

Amatérská odpověď starostovi města
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:02 31. 8. 2001
Starosta se v zářijových HOT vyjadřuje k turnovské televizi. Bez ohledu na původní téma se při této příležitosti naváží do svých kritiků a činí tak s arogancí sobě vlastní. Vzhledem k tomu, že redakce HOT dotovaná městskými penězi se vždy pana starosty zastává a jeho kritice se vyhýbá, nedá mi, abych alespoň krátce na jeho slova nereagoval.

Jak to bylo s odměnami
(Ivan Turnovec)Přidáno: 00:17 30. 8. 2001
Diskuse kolem „mimořádných“ odměn, o které si požádali někteří představitelé města, je vzhledem k tomu, že se věc neřeší, stále živá. Solidnost posledního vyjádření pana starosty v Hlasech a ohlasech, že on nemá problém, když si o odměnu zažádal, dostává při konfrontaci s jinými, také odměněnými, povážlivé trhliny.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena