MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Ke škodám v parku
(Ivan Turnovec)Přidáno: 00:06 30. 8. 2001
Kolem rekonstrukce turnovských parků se opakovaně diskutuje. V minulých dnech trochu zapršelo a na holinách, vzniklých po likvidaci smrkových porostů, došlo k odnosu půdy. K hodnocení škod se vyjádří jiní. Já si jen dovolím připomenout svou nabídku, kterou jsem v roce 1999 zaslal městu Turnov. Tak jako jiné zůstala bez ohlasu.

Občan jako žadatel o informace
(Jana Hamplová)Přidáno: 22:43 23. 8. 2001
Mohelnická zastupitelka a advokátka píše o problému který máme i v Turnově. Zkušenosti s požadováním údajů o mimořádných odměnách vyplácených ze státních dotací městu máme stejné jako mohelničtí občané. Na rozdíl od Mohelnice ale náš pan starosta s bývalým tajemníkem zatím ještě nechce neoprávněně vylákanou odměnu vrátit.

Kauza Walderode pokračuje
(Otakar Grund)Přidáno: 19:39 15. 8. 2001
Kauza Walderode pokračuje i o dovolených. Restituční požadavky pokračují a proto všichni vedlejší účastníci řízení připravují svá vyjádření k ústavní stížnosti. Ještě v srpnu je hodlají předat Ústavnímu soudu. Vzhledem k tomu že jde o problém přímo se dotýkající Turnova věnujeme mu pozornost.

Ohlas na článek „Kauza Regecová skončila“
(Eduard Blažek)Přidáno: 20:49 12. 8. 2001
Ohlasů na článek o konci mediálně přetřásané kauzy paní Regecové a jejím sporu s vedením města Hranice na Moravě přišlo více, nicméně nejzajímavějším je bezesporu ten se kterým bychom chtěli seznámit i naše čtenáře.

Jací jsme byli po srpnu 1968
(Ivan Turnovec)Přidáno: 17:30 12. 8. 2001
Krátké zavzpomínání Ivana Turnovce na srpen roku 1968 vám přinášíme právě teď, 33 let po neslavné „pomoci“ našich spojenců...

Turnovské sdružení Rovnost hostem celostátního setkání
(Otakar Grund)Přidáno: 17:20 12. 8. 2001
Turnovské občanské sdružení Rovnost se úspěšně prezentovalo na Semináři o přímé demokracii, který se konal v Brně v pátek 3. srpna 2001. O aktivitách tohoto sdružení se budeme čtenáře průběžně informovat. Pár postřehů ze setkání od Otakara Grunda vám přinášíme už teď.

Ohlas na Komunální problémy
(Anonym)Přidáno: 16:48 12. 8. 2001
Ohlas na článek Komunální problémy přišel e-mailem a proto v textu chyběla diakritika, tu jsme si dovolili doplnit. Co se autora týče jeho jméno i adresu známe, respektujeme ale, že si nepřeje jejich zveřejnění.

Komunální problémy
(Ivan Turnovec)Přidáno: 16:39 12. 8. 2001
Jak se řeší obecní problémy je přímo závislé na zvolených zastupitelích a vedení radnice. Někde to jde dobře, jinde nikoli. Občas se stává, že starostové obcí, ale i zastupitelé a radní, se dohodnou a začnou s městskými prostředky hospodařit pro svůj soukromý, nebo skupinový, prospěch…

Benešovy dekrety jsou jen záminkou
(Ivan Turnovec)Přidáno: 16:30 12. 8. 2001
Po 55 letech se znovu hovoří o konci druhé světové války a s tím souvisejícími Benešovými dekrety. Většinou převažují zprávy o útisku německých občanů při údajně „nezákonném vysídlení“.

Kauza Walderode se vrací
(Ivan Turnovec)Přidáno: 16:20 12. 8. 2001
Již od roku 1991 se táhne restituční spor o majetek rodu Walderodu. Mimo jiné jde i o známý zámek Hrubý Rohozec. Celková hodnota majetku se odhaduje na 3,5 miliardy korun, není proto divu, že zájem o navrácení ze strany potomků šlechtického rodu trvá.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena