MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Kauza Regecová skončila
(Jana Hamplová a Ivan Turnovec)Přidáno: 13:51 12. 8. 2001
Spor města Hranice na Moravě a Markéty Regecové se stal známým po celé republice. Celý případ už je dnes vlastně vyřešen, ale je zde jeden fakt, kvůli kterému mu věnujeme pozornost i my - totiž jde o jeden z mála případů, kdy se jednotlivci podařilo prosadit svoje práva proti vůli státní moci.

Rada, která by neměla zapadnout
(Ivan Turnovec)Přidáno: 13:54 11. 8. 2001
Krátké zastavení na jedním starším článkem ze Zemských novin, jehož platnost si můžeme uvědomit i nyní.

Ad: Mimořádné odměny
(Ivan Turnovec)Přidáno: 13:37 11. 8. 2001
K mimořádným „mimořádným“ odměnám které si nechali někteří turnovští hodnostáři v minulých letech vyplatit, se ještě několikrát vrátíme, protože záležitost dosud není vyřešena. Tentokrát předkládáme část korespondence s vedením radnice, respektive se starostou ing. Hejdukem.

Demokratický klub v Turnově
(Josef Kunetka)Přidáno: 00:56 10. 6. 2001
Pár informací o činnosti Demokratického klubu v Turnově v podání Josefa Kunetky, jednoho z členů a zároveň člena městského zastupitelstva.

11 let od odchodu Sovětské armády z Turnova
(Josef Kunetka)Přidáno: 00:30 10. 6. 2001
Zastupitel města Josef Kunetka promluvil na „Veřejné diskusi“ k 11. výročí demilitarizace města Turnova – ve vestibulu Městského kina nad výstavkou dobových dokumentů, které zde budou ještě několik týdnů vystaveny. Reagoval tak na urážlivé zprávy a poplašné relace regionální turnovské televize, která jej chtěla na základě smyšlenek kompromitovat před spoluobčany.

Komu teror prospívá
(Ivan Turnovec)Přidáno: 23:54 9. 6. 2001
A je tu další vlna "turnovského teroru". Zkusme se nyní s autorem tohoto článku zamyslet, komu tento teror prospívá nejvíc...

O vyváženosti informací
(Ivan Turnovec)Přidáno: 18:01 3. 6. 2001
Jak moc "vyvážené" Vám připadá zpravodajství, které přináší regionální média na Turnovsku? Co je vlastně ona "vyváženost"?

Dokážeme se hájit?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 17:57 3. 6. 2001
Opět o přímé demokracii. V tomto článku naleznete důvody, které vedly ke vzniku občanského sdružení Rovnost. Naleznete zde jeho cíle (mezi kterými je i podpora přímé demokracie).

Demokracie a spánek mrtvých
(Jan Spousta)Přidáno: 17:38 3. 6. 2001
Proč se vůbec pokoušet o přímou demokracii, co je na zastupitelské demokracii tak špatné? Přinášíme Vám tímto se svolením autora jeden zajímavý pohled na demokracii, který vyšel jako článek v MF Dnes 2. června 2001.

Katalog Český ráj
(Ivan Turnovec)Přidáno: 01:33 28. 5. 2001
Krátký pohled na nově vydaný katalog "Český ráj", mající (snad) za cíl trochu podpořit turistický ruch v naší oblasti.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena