MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Kdo škodí městu Turnov?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 01:09 28. 5. 2001
Název článku je celkem výstižný. Kdo je to tedy, kdo škodí "dobré pověsti města" nejvíc? Jsou to oni "kverulanti", nebo současné vedení města? Pár námětů k odpovědím se Vám pokusí nabídnout právě tento článek.

Vědí turnovští radní co je střet zájmů?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 00:41 28. 5. 2001
Střet zájmů je pojmem ke kterému se nechce obvykle nikdo hlásit. Je to ale zároveň nejčastější přestupek proti morálce politiků na všech úrovních. Na té komunální se s tímto nešvarem setkáváme nejčastěji. Jak to vypadá ve vaší obci? Není tam situace podobná jako v Turnově?

Sponzoring na Turnovsku
(Ivan Turnovec)Přidáno: 23:54 6. 5. 2001
Sponzoring není věcí nijak novou - kulturní a sportovní akce měly své mecenáše i v minulosti. Něčím se ale dnešní pohled na sponzorování od toho dřívějšího přeci jen liší...

Co udělá turnovský starosta?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 23:48 6. 5. 2001
Opět Vám přinášíme krátké pozastavení na téma neoprávněně vyplacených odměn. Jak se pan starosta postaví k řešení tohoto problému?

O regionálních médiích
(Jana Dědečková)Přidáno: 23:40 6. 5. 2001
V Brně uspořádali Mladí konzervativci 23. dubna pracovní seminář s názvem „Média po krizi v České televizi“, při kterém byla věnována pozornost i médiím regionálním a místním. Pokládáme za užitečné seznámit naše čtenáře alespoň s útržky přednášky paní Jany Dědečkové, která se okrajově zmínila i o RTT.

Etika úředníků?
(Anonym)Přidáno: 23:28 6. 5. 2001
Opět se vracíme k nedávno schválenému etickému kodexu pro státní úředníky. Tentokrát jde o anonymní ohlas na několik článků, které se zde tímto tématem zabývaly.

Májové hvězdy
(Anastázie Turnovcová)Přidáno: 23:22 6. 5. 2001
Vzpomínka turnovské rodačky na májové dny roku 1968. Roku, který tehdy na dlouhý čas přinesl konec nadějí na „lepší zítřky“.

Dočkáme se přímé demokracie?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 23:19 6. 5. 2001
Přímá nebo zastupitelská demokracie? Na horizontu se nám pomalu rýsují další volby a to je možná vhodná příležitost se nad touto otázkou zamyslet. Současným mocným se ale představa přímé demokracie moc nelíbí. Proč? Je lepší být zvolen, abych mohl ostatní ovládat, nebo být zvolen, abych ostatním sloužil?

Připomínky k zasedání turnovského zastupitelstva
(Josef Kunetka)Přidáno: 11:29 24. 4. 2001
Předkládáme Vám text zastupitele pana Josefa Kunetky, kterým reaguje na veřejné zasedání turnovského zastupitelstva a tiskovou konferenci ze dne 2. 4. 2001.

Mimořádné odměny pracovníků turnovské radnice
(Ivan Turnovec)Přidáno: 00:35 16. 4. 2001
Také Vás zajímá, za co si úředníci na turnovské radnici vyplácejí tzv. "odměny"? Zajímá Vás velikost těchto částek? No, podle některých by Vás to vůbec zajímat nemělo - podle našeho názoru však ano a proto neváhejte a nahlédněte do tohoto článku, kde se Vám alespoň špičku ledovce pokusíme ukázat…

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena