MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Občané obce
(Milan Duda)Přidáno: 00:11 16. 4. 2001
Další část textu JUDr. Milana Dudy, zabývající se postavením občanů v obci. Co vůbec takové občanství všechno obnáší?

Postavení obce
(Milan Duda)Přidáno: 23:32 15. 4. 2001
Text JUDr. Milana Dudy, plzeňského právníka, zabývající se postavením obce v dnešním státě. Proč vůbec obce vznikaly, jaká je jejich úloha, jaký je vztah mezi obcí a státem…

Prvního baviče nahradil zahraniční zpravodaj
(Jana Dědečková)Přidáno: 20:10 8. 4. 2001
Poslední diskuse Demokratického klubu z pohledu jedné z hlavních účastnic - bývalé členky Rady ČT Jany Dědečkové.

Etika našich úředníků
(Ivan Turnovec)Přidáno: 19:58 8. 4. 2001
Vláda nedávno schválila etický kodex zaměstnanců veřejné správy. Ten by měl v budoucnu pomoci tomu, aby na nás úředníci byli milí a vlídní... Bohužel - nejde o právní normu a jeho dodržování tudíž není vymahatelné. Jak to tedy zatím vypadá?

Představy a Realita
(Jana Dědečková)Přidáno: 19:38 8. 4. 2001
Tento článek Jany Dědečkové, členky bývalé Rady ČT, měl být uveřejněn jako reakce na článek pana Milana Brunclíka "Bizarní štědrý večer televizního ředitele" z únorových Hlasů a ohlasů. Oba tyto články jsou ve značném rozporu - bohužel však pan Feštr, jakožto šéfredaktor Hlasů a ohlasů, nepovažuje za důležité dát stejný prostor pro vyjádření oběma stranám a jen tak potvrzuje jistou "tendenčnost" svého měsíčníku. Ať si každý vydává co chce - ale v tomto případě jde o periodikum, dotované z městského rozpočtu a tedy i z daní všech občanů… Jestli tyto stránky někomu připadají tendenční (možná opravdu jsou :o), tak ať si uvědomí, že ho nestojí ani korunu…

Bizarní štědrý večer televizního ředitele
(Milan Brunclík)Přidáno: 19:32 8. 4. 2001
Tento článek pana Milana Brunclíka převzatý (s povolením vydavatele) z Hlasů a ohlasů Turnovska by sám o sobě až tak zajímavý nebyl. Přinášíme jej ale pro úplnost, abychom dali prostor pro vyjádření i druhé straně. Hned ten následující článek je totiž s tímto silně v rozporu. Na čí straně je pravda? Na straně pana Brunclíka nebo na straně paní Dědečkové? Jelikož o "Brunclíkových pravdách" jsem se měl už šanci párkrát přesvědčit na vlastní kůži, nebudu jim asi věřit už nikdy…

Jak se řeší objektivita turnovského zpravodajství
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:57 18. 3. 2001
Někteří z nás ještě mají v živé paměti relace RTT pana Brunclíka z loňského léta. Kromě toho, že tehdy předpovídal "zabavení" těchto stránek, snažil se zdiskreditovat i zastupitele Josefa Kunetku. Relace z léta připomínaly hodně nekvalitní science-fiction (vzducholodě s jadernými hlavicemi přelétající po nocích nad Turnovem, výbuch jedné takové hlavice na Vesecku etc.). Náš právní řád podobné jednání kvalifikuje také jako "šíření poplašné zprávy". Proč se ale stále nic neděje? Proč se město od těchto relací nedistancovalo?

Jak pan starosta bojkotuje Demokratický klub
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:43 18. 3. 2001
Dne 22. března se od 18.00 v městském divadle v Turnově koná další z besed Demokratického klubu. Mezi pozvanými hosty jsou jména, v poslední době velmi známá - Jan Kraus, Jana Dědečková, Oldřich Kužílek. Zvání jsou i představitelé města. Ti však tyto akce většinou bojkotují - proč asi? Více informací v článku…

Korupce - nepřítel z nejnebezpečnějších
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:37 18. 3. 2001
V hodnocení připravenosti našeho státu ke vstupu do Evropské unie je jedním z problémů, které mohou náš vstup zdržet, neřešená korupce ve státní i obecní správě. Korupce má celou řadu forem, nejen tu finanční, ale i morální, kulturní a instituční. Podle zvláštní policejní služby, zodpovědné za odhalovaní nejzávažnějších případů korupce, je situace alarmující.

Přehled čestných občanství udělených v Turnově
(redakce)Přidáno: 20:26 18. 3. 2001
Zajímá Vás, kdo všechno v minulosti získal čestné občanství města Turnova? Zde Vám přinášíme seznam čestných občanů tak, jak jsme ho získali v Okresním archivu v Semilech. Není zcela jisté, zda-li je seznam úplný, ale nic lepšího jsme zatím nezískali…

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena