MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Čestné občanství
(Ivan Turnovec)Přidáno: 20:10 18. 3. 2001
Jak je to vlastně z čestným občanstvím? Jak je právně definováno? Kdy je možno ho získat a kdy odejmout? Na tyto a další otázky se pokusí odpovědět tento článek.

Existuje u nás cenzura?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 14:04 18. 3. 2001
V regionech a obcích dochází k účelové selekci informací, která má charakter cenzury. Jednotlivci, nebo skupiny (politické strany či koaliční sdružení) využívají média k získávání a udržení svých mocenských pozic.Běžně se tvrdí, že doby komunistických cenzorů jsou nenávratně pryč. Nicméně k selekci informací dochází.

Možná že nejde jen o formalitu
(Ivan Turnovec)Přidáno: 12:33 18. 3. 2001
Novým zákonem o obcích č. 128/2000 Sb., platným od 15. května 2000 a účinným od 12. listopadu 2000, byl odlišně od zákona č. 367/1990 Sb. formulován slib, který zastupitelé skládají na ustavujícím zasedání. Je v něm pár na první pohled možná nepatrných rozdílů, ale možná, že právě pro Turnov by tyto rozdíly nejsou tak triviální…

K otázce střetu zájmů v komunální politice
(Milan Duda)Přidáno: 12:25 18. 3. 2001
Novým zákonem o obcích č. 128/2000 Sb., platným od 15. května 2000 a účinným od 12. listopadu 2000, byl odlišně stanoven způsob oznamování podjatosti pracovníků obecních úřadů, členů komisí a zvláštních orgánů, a nově zaveden též institut střetu zájmů člena zastupitelstva při výkonu této funkce. Uvádíme další z dokumentů zpracovaných pro potřeby zastupitelského sboru města Plzně vedoucím právního odboru okresního úřadu JUDr. Milan Duda, který nám tento materiál poskytl.

Co by se mělo vědět o obecním hospodaření
(Milan Duda)Přidáno: 12:10 18. 3. 2001
Předložený elaborát je součástí právních předpisů města Plzně. Zpracoval jej plzeňský městský právník JUDr. Milan Duda, který nás s ním seznámil, dal nám jej k dispozici a nemá námitek proti jeho zveřejnění. Domnívám se, že jde o velmi zajímavý materiál se kterým by se měli seznámit nejen zastupitelé, ale i ostatní občané Turnova.

Novinky na turnov.zde.cz od 20. května do 11. listopadu 2000
(Marek Turnovec)Přidáno: 05:06 18. 3. 2001
Na původní podobě těchto stránek se nacházela i sekce Novinky. V ní jsem se jako správce těchto stránek snažil čas od času informovat, co je na těchto stránkách nového. Tyto krátké novinky se neztratily - můžete je nalézt právě zde.

Program fotoklubu Safír na rok 2001
(Břetislav Jansa)Přidáno: 04:15 18. 3. 2001
Co zajímavého chystá fotoklub Safír na tento rok se můžete podívat právě zde. Výstavy, soutěže…

Co se tají před voliči
(Ivan Turnovec)Přidáno: 04:14 18. 3. 2001
Volby do regionálních zastupitelstev se blíží. S tím souvisí i zahájená předvolební kampaň. Čím větší je rozsah volebního území, tím menší je naděje, že budou voliči znát všechny kandidáty. Kandidáti se představují a to je dobře. Ne všichni ale o sobě říkají plnou pravdu.

Deset let od demilitarizace Turnova
(Ivan Turnovec)Přidáno: 04:14 18. 3. 2001
Poněkud opožděně se tu objevuje článek Ivana Turnovce o odsunu SA z Turnova. I když už od jeho napsání nějaký čas uplynul, nebude snad na škodu, když se tu objeví...

Senátoři v Turnově
(redakce)Přidáno: 04:13 18. 3. 2001
V pondělí 30. října se na nás do Turnova přijedou podívat senátoři Jarmila Filipová a Václav Fischer - chcete-li vědět víc, podívejte se přímo na informace, jež mi zaslal jejich asistent.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena