MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Stanovisko k mimořádné relaci RTT z 19. 7. 2000
(Marek Turnovec)Přidáno: 04:11 18. 3. 2001
Toto je momentálně asi nejaktuálnější příspěvek. Ve velmi krátkém časovém rozestupu nutí události posledních dní zasahovat do věcí článkem i samotného správce těchto stránek. Články pro tyto stránky nepíšu většinou rád - protože mně k tomu většinou dovedou až opravdu krajní situace, které zažívám velmi nerad.

Pár slov k mimořádné relaci RTT z 19. července
(Ivan Turnovec)Přidáno: 04:09 18. 3. 2001
Poslední relace RTT si brala za terč tyto stránky. Teď si zase lidé, pro které tyto stránky něco znamenají budou brát za terč RTT... V tomto krátkém článku je i krátké zamyšlení nad pochybnou minulostí hlavní „star“ Turnovské regionální televize. Když může stále dokola omýlat něco o nadhodnocených posudcích (trestní oznámení bylo dávno pozastaveno), tak co kdybychom se tentokrát podívali na zoubek panu Brunclíkovi?

Zastaveníčka II Břetislava Jansy
(Ivan Turnovec)Přidáno: 04:08 18. 3. 2001
Turnovské muzeum neotvírá jenom nové expozice - v tomto článku se můžete něco dozvědět o autorské výstavě fotografií pana Břetislava Jansy. Ta tentokrát nese název Zastaveníčka II a zaměřuje se na fotografie architektonických zajímavostí.

Nová expozice Turnovského muzea
(Ivan Turnovec)Přidáno: 04:07 18. 3. 2001
V turnovském Okresním muzeu Českého ráje byla otevřena nová expozice. Co v ní můžete shlédnout zajímavého a kdo se na ní podílel si můžete přečíst v dalším článku Ivana Turnovce.

Letošní setkání šperkařů v Turnově
(Ivan Turnovec)Přidáno: 04:06 18. 3. 2001
V Turnově se právě teď koná dvoutýdenní mezinárodní sympózium šperkařů. Tedy aby to nebylo tak jednoduché, ona se vlastně konají sympózia dvě. Více informací přináší článek Ivana Turnovce.

Jak na divokém západě… aneb opět k turnovskému teroru
(Marek Turnovec)Přidáno: 04:01 18. 3. 2001
Turnovský teror zdá se opět promlouvá do duší turnovských obyvatel. Alespoň některých. Jaké jsou asi příčiny vzniku anonymů, jež nedávají spát některým představitelům města? Komu vůbec tyto anonymy nejvíce prospívají? Je správné na honbu za fantómy, kterým je nepohodlná osoba pana tajemníka Žáka, vynakládat peníze z městského rozpočtu? Nebylo by třeba lepší, kdyby si to s nimi pan tajemník v nějakém místním lokále vyřídil tak říkajíc „na férovku“ a nezatěžoval s tím tak město? ;-)

Důvody současné skepse
(Ivan Turnovec)Přidáno: 03:53 18. 3. 2001
Tento článek se zabývhá problematikou oceňování drahých kamenů na začátku 90. let.

Dočkáme se i v Turnově inventury?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 03:52 18. 3. 2001
Turnov v minulosti udělil čestné občanství mnoha lidem. Bylo to vždy úplně správné? Neměly by se seznamy čestných občanů města někdy trochu zrevidovat?

Diskuse s lidmi obrněnými razítkem?
(Otakar Grund)Přidáno: 03:51 18. 3. 2001
Pan Otakar Grund se v tomto článku upozorňuje na existenci Demokratického klubu, který se v Turnově schází s významnými politiky a diskutuje s ními o nejrůznějších tématech. Také se pozastavuje nad tím, proč jsou tyto besedy stále ignorovány městem.

První dojem po příjezdu do Turnova
(Ivan Turnovec)Přidáno: 03:50 18. 3. 2001
Kratičký pohled na jednu hodně zchátralou budovu v Turnově. Ne že by takových bylo málo, ale tahle je až příliš na očích, neboť číhá na místě, které většina návštěvníků Turnova uvidí první - totiž přímo na proti budově turnovského nádraží…

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena