MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Turnovský teror
(Ivan Turnovec)Přidáno: 03:38 18. 3. 2001
Podle turnovského starosty vládne v Turnově teror, jehož je prý radnice cílem. Pan starosta se ale trochu mýlí, nelítá v tom sám. Nejenom lidé z radnice, ale i lidé, kteří se svými názory stojí proti radnici, se stávají terčem různých vulgárních anonymů. Je vidět, že příznivcům pana starosty (určitě je rád, že je má ;-) podobná metodika není cizí. Ještě bych rád napsal, že provozovatelé těchto stránek se distancují od jakýchkoliv podobných anonymů (a je myslím snadno pochopitelné, že někdo, kdo své názory otevřeně prezentuje na těchto stránkách nemá zapotřebí se schovávat jako někdo beze jména).

Turnovský paradox nebo normální stav?
(Ivan Turnovec)Přidáno: 03:37 18. 3. 2001
Myslíte si, že se turnovský starosta je schopen za své činy i omluvit? No, některým lidem se zdá, že ne… Krátce se nad tímto pozastavuje autor tohoto článku, Ivan Turnovec…

Prohlášení k současnému zpolitikaření politického a občanského dění v Turnově
(redakce)Přidáno: 03:35 18. 3. 2001
Prohlášení, které se rozhodlo napsat a zveřejnit několik turnovských zastupitelů. Kromě toho, že se objevilo na tomto místě bylo vyvěšeno ještě na pár místech v Turnově. Bohužel, z nich ale většinou velmi rychle zmizelo... Proč asi? Že by bylo někomu nepohodlné?

Útoků na představitele radnice stále přibývá
(redakce)Přidáno: 03:33 18. 3. 2001
Tak to vypadá, že turnovský teror se znovu vrací… Historky o řádění anonymů a propichovačů pneumatik se opět probojovaly až do celostáního tisku…

Občané turnovského okresu, suďte sami!
(redakce)Přidáno: 03:06 18. 3. 2001
Ukázka, jak na turnovsku řádili konfiskátoři v roce 1947. Komunistické odmítnutí navrácení majetku pana Janečka.

Několik údajů o zakládání Lidových milicí
(Bohumil Novák)Přidáno: 03:27 18. 3. 2001
Šestá část přepisu z knihy "Očima pamětníků". Tentokrát o vzniku Lidových milicí, jež měly za úkol střežit naše milované město a také tak trochu "pomoci" při konfiskaci majetku turnovské buržoazie.

Příspěvek k znárodňování v Turnově
(Josef Vinš – Petra Perková)Přidáno: 03:24 18. 3. 2001
Pátá část přepisu z knihy "Očima pamětníků", tentokrát o znárodňování dnešních Šroubáren.

Vzpomínky velitele SNB
(Miroslav Šilhán)Přidáno: 03:22 18. 3. 2001
Čtvrtá část přepisu oddílu "Turnovsko" z knihy "Očima pamětníků". Velitel SNB Miroslav Šilhán vzpomíná na začátky svého působení v Turnově. Pokud je Vám jméno Šilhán povědomé (z Turnovského gymnázia či hudební školy), není to náhoda. Nejde o stejnou osobu, ale jistý vztah tu je (otec-syn).

Odbory na Turnovsku v roce 1948
(Jan Gdovín)Přidáno: 03:18 18. 3. 2001
Třetí část přepisu oddílu "Turnovsko" z knihy "Očima pamětníků".

Poznámky k vývoji politických sil na Turnovsku v letech 1946-1948
(Lotar Volejník)Přidáno: 03:09 18. 3. 2001
Druhá část přepisu oddílu "Turnovsko" z knihy "Očima pamětníků".

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena