MaT's World   |   Gemologie   |   NDT   |   Archiv IT
Turnov - Neoficiální a nezávislé stránky města Turnova (logo, 16,5 kB)
Články a dokumenty
Vítejte v nejobsáhlejší části stránek turnov.zde.cz. Právě zde můžete nalézt články, které se nějak týkají Turnova a dění v něm. Snažíme se zde také zveřejňovat různé dokumenty, některé z nich by se daly označit za "historické", o nichž si myslíme, že by neměly zůstat zapomenuty.
Pokud i Vy chcete nějak přispět s něčím, co by se zde určitě mělo objevit, využijte kontaktních informací v části O stránkách, případně článek na moji mailovou adresu (kterou najdete tady) rovnou pošlete. Předem upozorňuji, že články jsou nehonorované.
Pokud jste, alespoň co se týče článků, opravdu nenasytní, je tu pro Vás ještě pár tipů. Spoustu článků od Ivana Turnovce naleznete v archivu jeho článků na adrese it.zde.cz. Archiv už ale nějakou dobu není kvůli nedostatku času aktualizovaný. I přesto se v něm ale nachází spousta článků, z nichž některé se také dotýkají Turnova.
Dalším zajímavým místem může být osobní stránka Marka Turnovce, jenž se zde také občas zmiňuje o Turnovu. Naleznete ji na adrese mat.zde.cz.
Články obou zmíněných autorů naleznete i na serveru www.Novinky.cz. Zde jsou kompletní výpisy článků od Ivana Turnovce a Marka Turnovce z tohoto serveru.
Aby to nevypadalo tak monotóně, články dalších autorů můžete nalézt třeba na serveru www.tur.cz v části T-Post. Zde je jenom škoda, že články neprocházejí žádnou redakční úpravou, leckdy by se tím o hodně zvětšila jejich hodnota.
Pár článků naleznete i na oficiálním serveru www.turnov.cz. Nedá mi to, abych si trochu nerýpnul - zajímavé je, že „články“ se začaly na oficiálních městských stránkách objevovat až poté, co se začaly objevovat tady… Že by snaha o konkurenci? :o)

Poznámky
Názory vyjadřované v některých článcích se nemusí vždy shodovat s názory redakce. Pokud už je tu ale článek umístěn, znamená to, že se domníváme, že by zveřejněn prostě být měl. Na rozdíl od některých "oficiálních" médií působících ve městě chceme dát prostor i těm, na které se právě v těchto "médiích" nedostane…
Pokud někdo nabyde dojmu, že některý článek by tu být neměl (někoho uráží nebo pomlouvá ve smyslu zákonů s tím souvisejících), nechť se obrátí na správce stránek - a pokud budou námitky oprávněné, pokusíme se problém nějak řešit. Myslím, že je to jednodušší, než s tím obtěžovat místní televizi, policii nebo jiné orgány. (Že by problémy s komunikací? :-)
[ Předchozích 10 článků ]

Vývoj Turnova v poválečných letech
(Bohumil Beneš)Přidáno: 03:08 18. 3. 2001
První část přepisu oddílu "Turnovsko" z knihy "Očima pamětníků".

Slovo úvodem
(Jan Touš)Přidáno: 03:13 18. 3. 2001
Úvodní pasáž z knihy "Očima pamětníků".

Proměny a život na Turnovsku
(Ivan Turnovec)Přidáno: 03:54 18. 3. 2001
Přinášíme Vám možnost nahlédnout do části jedné "publikace", kterou vydali komunisté v roce 1968. Oni komunisté toho vydali spousty - ale tato publikace se zabývá mimo jiné i dobou "instalace komunismu" na Turnovsku. Nevěřili byste, kolik známých jmen se v té publikaci objevuje…

"Pravá a skutečná" podoba pana tajemníka ;-)
(redakce)Přidáno: 02:58 18. 3. 2001
Pro zajímavost ještě skutečná podoba pana tajemníka, jak jí můžete (nebo jste mohli) spatřit na oficálních internetových stránkách Městského úřadu Turnov… (Otázkou zůstává, jestli fakt, že pan tajemník se na tomto obrázku poněkud "roztáhl" je jen náhodná chyba či nějaký skrytý záměr tamních správců WWW… ;-) (Staženo)

Ad: Turnovský teror (letáček)
(redakce)Přidáno: 02:55 18. 3. 2001
Opět k "turnovskému teroru". Po Turnově se šířilo několik letáků, znevažujících dnes už bývalého tajemníka Městského úřadu, pana Žáka. Aby čtenáři techto stránek měli lepší představu o "turnovském teroru", přinášíme zde kopii jednoho z těchto letáků. Leták je doplněn vysvětlujícím textem. (Staženo)

Ad: Turnovský teror (vyjádření anonymů)
(redakce)Přidáno: 02:53 18. 3. 2001
Na téma "turnovský teror" došlo i vyjádření od anonymů. Pro zajímavost a pro úplnost ho přinášíme i zde…

Ad: Turnovský teror (stanovisko Otakara Grunda)
(Otakar Grund)Přidáno: 02:52 18. 3. 2001
Odpověď turnovského zastupitele Otakara Grunda na dvě anketní otázky, které vyšly v květnových Hlasech a ohlasech. Jak je to tedy s "turnovským terorem"?

Občanské sdružení "Paměť Českého ráje a Podještědí"
(redakce)Přidáno: 02:50 18. 3. 2001
V lednu bylo založeno jedno nové občanské združení. Zde si o něm můžete přečíst alespoň základní informace - jako třeba proč vzniklo, co je jeho cílem a "kdo se vlastně ve sdružení sdružil"…

Opis smluv o financování RTT městem
(redakce)Přidáno: 02:48 18. 3. 2001
Pokud Vás někdy zajímalo, na základě jakých dokumentů vlastně funguje naše turnovská (spíše by bylo na místě napsat páně Brunclíkova) Regionální turnovská televize, jistě uvítáte tento opis smlouvy mezi RTT a městem.

K „benzínce“ u Modré hvězdy v centru Turnova
a k rozhodnutí soudu

(Josef Kunetka)Přidáno: 02:36 18. 3. 2001
Myslíte si, že Turnov potřebuje další benzínovou čerpací stanici? Existují lidé, kteří si myslí, že ne. Je stavba další čerpací stanice, navíc právě na takovém místě, tedy v městské zástavbě, opravdu nezbytná? Jedním z lidí, kteří si myslí, že tomu tak není, je člen městského zastupitelstva, pan Josef Kunetka. Jeho stanovisko k této věci si můžete přečíst v tomto dokumentu.

[ Dalších 10 článků ]

(c) 2000-2006 MaT, Všechna práva vyhrazena